Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EUROPEAN MASTER PIGEONS S.R.L.

EUROPEAN MASTER PIGEONS S.R.L.

CUI 40238282 · SRL· Sat Baia, Comuna Baia· Cercetare- dezvoltare în biotehnologie

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

EUROPEAN MASTER PIGEONS S.R.L. are sediul în Sat Baia, Comuna Baia și raportează activitatea cercetare- dezvoltare în biotehnologie. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-84,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 209,1 K lei, față de 1,3 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-41,4%

Marja netă calculată este -41,4% în 2024, față de 54,2% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+9%

Datoriile raportate sunt 873,1 K lei în 2024, față de 801,2 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024209,1 K lei-84,2% față de anul anterior2020: 570.1842022: 1.973.1712023: 1.321.6212024: 209.086
Rezultat net 2024-86,6 K lei-112,1% față de anul anterior2020: 9.5532022: 17.5652023: 716.5702024: -86.573
Angajați 20242Fără an comparabil2020: 12022: 32023: 02024: 2
Capitaluri proprii 20241,1 mil. lei-27,3% față de anul anterior2020: 385.2272022: 878.9732023: 1.577.9782024: 1.147.767
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0987 K2 mil.2020: 570,2 K lei570,2 K20202022: 2 mil. lei2 mil.20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.20232024: 209,1 K lei209,1 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-41,4%6,4%54,2%Mediana sectorului (2024): 29,5% · n=1162020: 1,7%1,7%20202022: 0,9%0,9%20222023: 54,2%54,2%20232024: -41,4%-41,4%2024

Cifra de afaceri: -84,2% față de anul anterior. Marja netă: -41,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii1,1 mil. lei-27,3% față de anul anterior
Datorii873,1 K lei+9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri2 mil. lei1,3 mil. lei209,1 K lei-84,2% față de anul anterior
Rezultat net17,6 K lei716,6 K lei-86,6 K lei-112,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii879 K lei1,6 mil. lei1,1 mil. lei-27,3% față de anul anterior
Datorii1,3 mil. lei801,2 K lei873,1 K lei+9% față de anul anterior
Creanțe530,6 K lei454,7 K lei442,6 K lei-2,7% față de anul anterior
Angajați302Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-41,4%29,5%n=11654,2%13,8%n=667
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)61,4%42,2%n=11166,4%39,3%n=510
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)46,7%54,4%n=11133,7%55,5%n=510
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)26,2%24,3%n=11122,4%24,5%n=510
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-4,6%3,6%n=11130,2%4,4%n=510
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-7,5%44%n=12145,4%44,4%n=571
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,58×1,23×n=1642,3×1,05×n=825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360762,01 zile112,34 zilen=106123,84 zile40,09 zilen=559
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601.566,54 zile27,51 zilen=47376,32 zile23,63 zilen=294
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați104.543 lei209.454 lein=83—114.349 lein=372

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
209.086
Rezultat net
-86.573
Angajați
2
Datorii
873.076
Active imobilizate
489.264
Active circulante
1.378.617
Capitaluri proprii
1.147.767
Venituri totale
271.233
Cheltuieli totale
355.634
Stocuri
909.835
Creanțe
442.570
Casă și conturi la bănci
26.212
Cheltuieli în avans
152.962
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
20.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.321.621
Rezultat net
716.570
Angajați
0
Datorii
801.191
Active imobilizate
531.703
Active circulante
1.843.566
Capitaluri proprii
1.577.978
Venituri totale
1.826.669
Cheltuieli totale
1.098.366
Stocuri
1.381.547
Creanțe
454.650
Casă și conturi la bănci
7.369
Cheltuieli în avans
3.900
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
20.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.973.171
Rezultat net
17.565
Angajați
3
Datorii
1.326.434
Active imobilizate
614.537
Active circulante
1.586.970
Capitaluri proprii
878.973
Venituri totale
2.143.303
Cheltuieli totale
2.107.519
Stocuri
999.545
Creanțe
530.649
Casă și conturi la bănci
56.776
Cheltuieli în avans
3.900
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
20.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
570.184
Rezultat net
9.553
Angajați
1
Datorii
37.610
Active imobilizate
195.589
Active circulante
216.103
Capitaluri proprii
385.227
Venituri totale
610.407
Cheltuieli totale
594.767
Stocuri
2.340
Creanțe
35.962
Casă și conturi la bănci
177.801
Cheltuieli în avans
11.145
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
20.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 84% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 84% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-11-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40238282
Număr de înregistrare
J33/1912/2018
Înmatriculare
29 noiembrie 2018
EUID
ROONRC.J33/1912/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
Cătunului 2 Sat Baia, Comuna Baia Suceava
Adresă fiscală
Str. Cătunului 2 Baia SUCEAVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 noiembrie 2018
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026
Telefon
0747332163 · Firme cu același număr
Website
www.europeanmasterpigeons.com

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BACALU DĂNUȚ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EUROPEAN MASTER PIGEONS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.11.2018
Înregistrare fiscală
29 noiembrie 2018
Număr registrul comerțului
J33/1912/2018
Cod CAEN
7211
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Fălticeni

Contact și adrese

Telefon
0747332163 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, SAT BAIA COM. BAIA, STR. CĂTUNULUI, NR.2
Cod poștal fiscal
727020
Strada sediului
Str. Cătunului
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Sat Baia Com. Baia
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
727020
Strada domiciliului fiscal
Str. Cătunului
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Baia Com. Baia
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
727020

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

28 activități autorizate

CAEN 0147 Rev. 2Creșterea păsărilor

CAEN 0149 Rev. 2Creșterea altor animale

CAEN 1105 Rev. 2Fabricarea berii

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1623 Rev. 2Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3812 Rev. 2Colectarea deșeurilor periculoase

CAEN 3821 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3822 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor periculoase

CAEN 3832 Rev. 2Recuperarea materialelor reciclabile sortate

CAEN 3900 Rev. 2Activități și servicii de decontaminare

CAEN 4611 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații

CAEN 4672 Rev. 2Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4675 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4773 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7211 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în biotehnologie

CAEN 7219 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

CAEN 9319 Rev. 2Alte activități sportive

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaSat Baia, Comuna BaiaCAEN 7211
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI