541.382 lei în total.
ANAF · 2026-06-30EUROTUBY S.R.L.
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în scădere.
EUROTUBY S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 4 și raportează activitatea fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.
Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 337,2 K lei, față de 51,3 K lei în 2023.
Bilanț 2024Marja netă calculată este -99,8% în 2024, față de 73,6% în 2023.
Calcul din bilanț 2024Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2024: mediana sectorului 6,6% · n=135Cifra de afaceri: +557,1% față de anul anterior.Marjă netă -99,8% · -173,4 pp față de 2023
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | Ultima variație |
|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 51,3 K lei | 337,2 K lei | +557,1% față de anul anterior |
| Rezultat net | 37,7 K lei | -336,5 K lei | Trecere pe pierdere |
| Capitaluri proprii | 37,9 K lei | -298,5 K lei | Capitaluri devenite negative |
| Datorii | 13,4 K lei | 320,1 K lei | +2.281,7% față de anul anterior |
| Creanțe | 51,3 K lei | 21,1 K lei | -58,8% față de anul anterior |
| Angajați | 1 | 3 | +200% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2024 / 2023A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2024: 6,6% (n=135) · 2023: 11,9% (n=140)
Mediana sectorului: 2024: 14,2% (n=126) · 2023: 12,3% (n=132)
Mediana sectorului: 2024: 250.127 lei (n=107) · 2023: 258.614 lei (n=108)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2024: 0,92× (n=190) · 2023: 1,03× (n=193)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2024: 93,8 zile (n=130) · 2023: 109 zile (n=137)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 2 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 337.167
- Rezultat net
- -336.472
- Angajați
- 3
- Datorii
- 320.096
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 21.573
- Capitaluri proprii
- -298.523
- Venituri totale
- 337.167
- Cheltuieli totale
- 673.639
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 21.137
- Casă și conturi la bănci
- 436
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 51.308
- Rezultat net
- 37.749
- Angajați
- 1
- Datorii
- 13.440
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 51.389
- Capitaluri proprii
- 37.949
- Venituri totale
- 51.308
- Cheltuieli totale
- 6.369
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 51.308
- Casă și conturi la bănci
- 81
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
541.382 lei în total.
ANAF · 2026-06-30Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2024Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2024Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
541.382 lei în total.
ANAF · 2026-06-30Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2024Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2024Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-10-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.
| Buget | Principal | Accesorii | Total | Necontestat | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|
| Buget de stat | 123.828 lei | 13.352 lei | 137.180 lei | 137.180 lei | 0 lei |
| Asigurări sociale | 258.308 lei | 31.711 lei | 290.019 lei | 290.019 lei | 0 lei |
| Șomaj | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Sănătate | 104.082 lei | 10.101 lei | 114.183 lei | 114.183 lei | 0 lei |
Observație ANAF: Insolvabil
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-27–2026-10-28 · verificat 2026-10-28.
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 49000569
- Număr de înregistrare
- J40/20090/2023
- Înmatriculare
- 25 octombrie 2023
- EUID
- ROONRC.J40/20090/2023
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- ORĂŞTIE 26 Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. ORĂŞTIE 26 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 25 octombrie 2023
- Înregistrare fiscală
- 20 septembrie 2024
- Telefon
- 0728300753 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- TAMAŞ ANDREEA-NICOLETA
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- EUROTUBY S.R.L.
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 25.10.2023
- Înregistrare fiscală
- 25 octombrie 2023
- Număr registrul comerțului
- J40/20090/2023
- Cod CAEN
- 2221
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Contact și adrese
- Telefon
- 0728300753 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. ORĂŞTIE, NR.26, CORP C1
- Cod poștal fiscal
- 41062
- Strada sediului
- Str. Orăştie
- Numărul sediului
- 26
- Localitatea sediului
- Sector 4 Mun. Bucureşti
- Județul sediului
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Codul poștal al sediului
- 41062
- Detalii sediu
- CORP C1
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Orăştie
- Numărul domiciliului fiscal
- 26
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sector 4 Mun. Bucureşti
- Județul domiciliului fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 41062
- Detalii domiciliu fiscal
- CORP C1
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 octombrie 2024
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 februarie 2024
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
45 activități autorizate
CAEN 2221 Rev. 2Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
CAEN 2222 Rev. 2Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
CAEN 2223 Rev. 2Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
CAEN 2229 Rev. 2Fabricarea altor produse din material plastic
CAEN 2361 Rev. 2Fabricarea produselor din beton pentru construcții
CAEN 2362 Rev. 2Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
CAEN 2363 Rev. 2Fabricarea betonului
CAEN 2364 Rev. 2Fabricarea mortarului
CAEN 2365 Rev. 2Fabricarea produselor din azbociment
CAEN 2369 Rev. 2Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
CAEN 2410 Rev. 2Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
CAEN 2512 Rev. 2Fabricarea de uși și ferestre din metal
CAEN 3511 Rev. 2Producția de energie electrică
CAEN 3512 Rev. 2Transportul energiei electrice
CAEN 3513 Rev. 2Distribuția energiei electrice
CAEN 3514 Rev. 2Comercializarea energiei electrice
CAEN 3522 Rev. 2Distribuția combustibililor gazoși, prin conducte
CAEN 3523 Rev. 2Comercializarea combustibililor gazoși, prin conducte
CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice
CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții
CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
CAEN 4671 Rev. 2Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
CAEN 4672 Rev. 2Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
CAEN 4675 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor chimice
CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
CAEN 4920 Rev. 2Transporturi de marfă pe calea ferată
CAEN 4931 Rev. 2Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
CAEN 4932 Rev. 2Transporturi cu taxiuri
CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a
CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare
CAEN 5210 Rev. 2Depozitări
CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
CAEN 5222 Rev. 2Activități de servicii anexe transportului pe apă
CAEN 5223 Rev. 2Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
CAEN 5224 Rev. 2Manipulări
CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor
CAEN 5310 Rev. 2Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2023–2024 | 2026-06-24 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-28 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.