Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EUTERPE ARTS & ENTERTAINMENT S.R.L.

EUTERPE ARTS & ENTERTAINMENT S.R.L.

CUI 35616209 · SRL· Sat Coţofeneşti, Comuna Vărbilău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

EUTERPE ARTS & ENTERTAINMENT S.R.L. are sediul în Sat Coţofeneşti, Comuna Vărbilău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-13,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 69,8 K lei, față de 80,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-51,3%

Marja netă calculată este -51,3% în 2025, față de 2,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+44,9%

Datoriile raportate sunt 4,5 K lei în 2025, față de 3,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202569,8 K lei-13,3% față de anul anterior2020: 30.4402021: 18.4022022: 33.8802023: 69.1802024: 80.5502025: 69.820
Rezultat net 2025-35,8 K lei-1.835% față de anul anterior2020: 24.5532021: 5.2192022: -15.8332023: 9.0192024: 2.0662025: -35.846
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 02021: 02022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-3,8 K lei-111,9% față de anul anterior2020: 31.5652021: 36.7842022: 20.9512023: 29.9702024: 32.0362025: -3.810
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate040 K81 K2020: 30,4 K lei30,4 K20202021: 18,4 K lei18,4 K20212022: 33,9 K lei33,9 K20222023: 69,2 K lei69,2 K20232024: 80,6 K lei80,6 K20242025: 69,8 K lei69,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-51,3%14,7%80,7%Mediana sectorului (2025): 12,1% · n=18562020: 80,7%80,7%20202021: 28,4%28,4%20212022: -46,7%-46,7%20222023: 13%13%20232024: 2,6%2,6%20242025: -51,3%-51,3%2025

Cifra de afaceri: -13,3% față de anul anterior. Marja netă: -51,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-3,8 K lei-111,9% față de anul anterior
Datorii4,5 K lei+44,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri69,2 K lei80,6 K lei69,8 K lei-13,3% față de anul anterior
Rezultat net9 K lei2,1 K lei-35,8 K lei-1.835% față de anul anterior
Capitaluri proprii30 K lei32 K lei-3,8 K lei-111,9% față de anul anterior
Datorii4,6 K lei3,1 K lei4,5 K lei+44,9% față de anul anterior
Creanțe—4,6 K lei300 lei-93,5% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-51,3%12,1%n=1.8562,6%18,4%n=2.564
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—30,1%n=1.7086,4%37,9%n=2.432
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,15×1,35×n=2.16211,41×1,86×n=2.950
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601,55 zile59,29 zilen=1.58620,51 zile55,83 zilen=2.108
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați69.820 lei159.229 lein=87580.550 lei161.192 lein=1.294

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
69.820
Rezultat net
-35.846
Angajați
1
Datorii
4.457
Active imobilizate
—
Active circulante
647
Capitaluri proprii
-3.810
Venituri totale
69.820
Cheltuieli totale
104.968
Stocuri
—
Creanțe
300
Casă și conturi la bănci
347
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.550
Rezultat net
2.066
Angajați
1
Datorii
3.076
Active imobilizate
—
Active circulante
35.112
Capitaluri proprii
32.036
Venituri totale
80.550
Cheltuieli totale
77.678
Stocuri
—
Creanțe
4.590
Casă și conturi la bănci
30.522
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
69.180
Rezultat net
9.019
Angajați
1
Datorii
4.585
Active imobilizate
—
Active circulante
34.555
Capitaluri proprii
29.970
Venituri totale
69.180
Cheltuieli totale
59.468
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
34.555
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
33.880
Rezultat net
-15.833
Angajați
1
Datorii
2.626
Active imobilizate
—
Active circulante
23.577
Capitaluri proprii
20.951
Venituri totale
33.880
Cheltuieli totale
49.375
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
23.577
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.402
Rezultat net
5.219
Angajați
0
Datorii
90
Active imobilizate
—
Active circulante
36.874
Capitaluri proprii
36.784
Venituri totale
18.402
Cheltuieli totale
12.631
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
36.874
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.440
Rezultat net
24.553
Angajați
0
Datorii
760
Active imobilizate
—
Active circulante
32.325
Capitaluri proprii
31.565
Venituri totale
30.462
Cheltuieli totale
4.997
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
32.325
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-02-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35616209
Număr de înregistrare
J29/287/2016
Înmatriculare
9 februarie 2016
EUID
ROONRC.J29/287/2016
Formă juridică
SRL
Sediu social
COŢOFENEŞTI 55B Sat Coţofeneşti, Comuna Vărbilău Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
COŢOFENEŞTI 55B Coţofeneşti PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 februarie 2016
Înregistrare fiscală
15 aprilie 2022

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUMITRU ADELINA ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EUTERPE ARTS & ENTERTAINMENT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.02.2016
Înregistrare fiscală
9 februarie 2016
Număr registrul comerțului
J29/287/2016
Cod CAEN
9002
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Slănic

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, SAT COŢOFENEŞTI COM. VĂRBILĂU, COŢOFENEŞTI, NR.55B
Cod poștal fiscal
107651
Strada sediului
COŢOFENEŞTI
Numărul sediului
55B
Localitatea sediului
Sat Coţofeneşti Com. Vărbilău
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
107651
Strada domiciliului fiscal
COŢOFENEŞTI
Numărul domiciliului fiscal
55B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Coţofeneşti Com. Vărbilău
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
107651

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 8552 Rev. 2Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 9001 Rev. 2Activități de interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9002 Rev. 2Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9004 Rev. 2Activități de gestionare a sălilor de spectacole

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaSat Coţofeneşti, Comuna VărbilăuCAEN 9001
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI