Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EVA GYURI FRESH FRUCT S.R.L.

EVA GYURI FRESH FRUCT S.R.L.

CUI 42341011 · SRL· Sat Petea, Comuna Dorolţ

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EVA GYURI FRESH FRUCT S.R.L. are sediul în Sat Petea, Comuna Dorolţ. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+66,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 280,1 K lei, față de 167,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut9,3%

Marja netă calculată este 9,3% în 2025, față de -4,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+2.088%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025280,1 K lei+66,9% față de anul anterior2020: 127.0232021: 177.5032022: 143.7732023: 166.9462024: 167.8542025: 280.081
Rezultat net 202525,9 K lei+418,1% față de anul anterior2020: 28.7352021: 33.3702022: 12.7752023: -7.6172024: -8.1492025: 25.920
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202585,2 K lei+43,7% față de anul anterior2020: 28.9352021: 62.3052022: 75.0802023: 67.4632024: 59.3142025: 85.234
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0140 K280 K2020: 127 K lei127 K20202021: 177,5 K lei177,5 K20212022: 143,8 K lei143,8 K20222023: 166,9 K lei166,9 K20232024: 167,9 K lei167,9 K20242025: 280,1 K lei280,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4,9%8,9%22,6%Mediana sectorului (2025): 1,2% · n=10352020: 22,6%22,6%20202021: 18,8%18,8%20212022: 8,9%8,9%20222023: -4,6%-4,6%20232024: -4,9%-4,9%20242025: 9,3%9,3%2025

Cifra de afaceri: +66,9% față de anul anterior. Marja netă: 9,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii85,2 K lei+43,7% față de anul anterior
Datorii858 lei-83,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri166,9 K lei167,9 K lei280,1 K lei+66,9% față de anul anterior
Rezultat net-7,6 K lei-8,1 K lei25,9 K lei+418,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii67,5 K lei59,3 K lei85,2 K lei+43,7% față de anul anterior
Datorii7,1 K lei5,3 K lei858 lei-83,7% față de anul anterior
Creanțe628 lei432 lei9,5 K lei+2.088% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,3%1,2%n=1.035-4,9%0,5%n=1.066
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)99%6,1%n=58291,9%6,2%n=578
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)1%92,3%n=5828,1%94,3%n=578
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)38%15,7%n=58277,3%12,4%n=578
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)30,1%0,1%n=581-12,6%0%n=577
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive30,4%29,7%n=664-13,7%17,3%n=668
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii62,19×0,67×n=1.3222,79×0,66×n=1.381
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36012,15 zile6,65 zilen=7860,93 zile7,59 zilen=799
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36022,01 zile30,52 zilen=9064,94 zile33,97 zilen=920

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
280.081
Rezultat net
25.920
Angajați
—
Datorii
858
Active imobilizate
32.729
Active circulante
53.363
Capitaluri proprii
85.234
Venituri totale
280.204
Cheltuieli totale
249.391
Stocuri
17.124
Creanțe
9.452
Casă și conturi la bănci
26.787
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
167.854
Rezultat net
-8.149
Angajați
—
Datorii
5.253
Active imobilizate
49.917
Active circulante
14.650
Capitaluri proprii
59.314
Venituri totale
168.251
Cheltuieli totale
176.400
Stocuri
2.303
Creanțe
432
Casă și conturi la bănci
11.915
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
166.946
Rezultat net
-7.617
Angajați
—
Datorii
7.076
Active imobilizate
62.820
Active circulante
11.719
Capitaluri proprii
67.463
Venituri totale
166.950
Cheltuieli totale
174.284
Stocuri
4.982
Creanțe
628
Casă și conturi la bănci
6.109
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
143.773
Rezultat net
12.775
Angajați
—
Datorii
559
Active imobilizate
1.870
Active circulante
73.769
Capitaluri proprii
75.080
Venituri totale
143.798
Cheltuieli totale
126.925
Stocuri
2.607
Creanțe
58.624
Casă și conturi la bănci
12.538
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.503
Rezultat net
33.370
Angajați
—
Datorii
2.765
Active imobilizate
1.935
Active circulante
63.135
Capitaluri proprii
62.305
Venituri totale
177.504
Cheltuieli totale
139.447
Stocuri
4.059
Creanțe
58.087
Casă și conturi la bănci
989
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
127.023
Rezultat net
28.735
Angajați
—
Datorii
1.138
Active imobilizate
2.001
Active circulante
28.072
Capitaluri proprii
28.935
Venituri totale
127.023
Cheltuieli totale
94.722
Stocuri
3.152
Creanțe
23.155
Casă și conturi la bănci
1.765
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-02-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42341011
Număr de înregistrare
J2020000204307
Înmatriculare
28 februarie 2020
EUID
ROONRC.J2020000204307
Formă juridică
SRL
Sediu social
PETEA 27A Sat Petea, Comuna Dorolţ Satu Mare
Adresă fiscală
PETEA 27A Petea SATU MARE
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 februarie 2020
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POSTA RODICA EVA
administrator
POSTA TIBERIU GHEORGHE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EVA GYURI FRESH FRUCT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.02.2020
Înregistrare fiscală
28 februarie 2020
Număr registrul comerțului
J2020000204307
Cod CAEN
4721
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, SAT PETEA COM. DOROLŢ, PETEA, NR.27A
Cod poștal fiscal
447133
Strada sediului
PETEA
Numărul sediului
27A
Localitatea sediului
Sat Petea Com. Dorolţ
Județul sediului
SATU MARE
Codul poștal al sediului
447133
Strada domiciliului fiscal
PETEA
Numărul domiciliului fiscal
27A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Petea Com. Dorolţ
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE
Cod poștal domiciliu fiscal
447133

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4622 Rev. 3Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareSat Petea, Comuna DorolţCAEN 4721
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI