Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EVALCONS TECH SRL

EVALCONS TECH SRL

CUI 27788696 · SRL· Municipiul Bacău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

EVALCONS TECH SRL are sediul în Municipiul Bacău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-18,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 1,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât50,3%

Marja netă calculată este 50,3% în 2025, față de 50,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+358,2%

Datoriile raportate sunt 421,8 K lei în 2025, față de 92,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei-18,8% față de anul anterior2020: 2.134.5502021: 4.255.5652022: 2.086.4602023: 3.927.1762024: 1.321.2002025: 1.072.826
Rezultat net 2025539,7 K lei-19% față de anul anterior2020: 1.267.7732021: 3.061.2632022: 1.444.0472023: 3.033.8542024: 666.3792025: 539.714
Angajați 20253-40% față de anul anterior2020: 32021: 52022: 62023: 62024: 52025: 3
Capitaluri proprii 20251,5 mil. lei-39,6% față de anul anterior2020: 1.657.4882021: 3.245.0672022: 1.451.2232023: 3.035.0782024: 2.426.1332025: 1.465.846
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 2,1 mil. lei2,1 mil.20202021: 4,3 mil. lei4,3 mil.20212022: 2,1 mil. lei2,1 mil.20222023: 3,9 mil. lei3,9 mil.20232024: 1,3 mil. lei1,3 mil.20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%38,6%77,3%2020: 59,4%59,4%20202021: 71,9%71,9%20212022: 69,2%69,2%20222023: 77,3%77,3%20232024: 50,4%50,4%20242025: 50,3%50,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: -18,8% față de anul anterior.Marjă netă 50,3% · -0,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20242,4 mil. lei
20251,5 mil. lei

Datorii raportate

202492,1 K lei
2025421,8 K lei

Disponibilități bănești

20241,8 mil. lei
20251,3 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3,9 mil. lei1,3 mil. lei1,1 mil. lei-18,8% față de anul anterior
Rezultat net3 mil. lei666,4 K lei539,7 K lei-19% față de anul anterior
Capitaluri proprii3 mil. lei2,4 mil. lei1,5 mil. lei-39,6% față de anul anterior
Datorii324,9 K lei92,1 K lei421,8 K lei+358,2% față de anul anterior
Creanțe1,1 mil. lei613,4 K lei538,9 K lei-12,1% față de anul anterior
Angajați653-40% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă50,3%50,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)28,6%26,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=12.570) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii36,8%27,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat357.609 lei264.240 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 202.575 lei (n=11.350) · 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)77,7%96,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=12.573) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)22,3%3,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,1% (n=12.573) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate4,4%4,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=12.573) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale4,28×26,02×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări180,9 zile167,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.072.826
Rezultat net
539.714
Angajați
3
Datorii
421.849
Active imobilizate
82.739
Active circulante
1.804.956
Capitaluri proprii
1.465.846
Venituri totale
1.130.677
Cheltuieli totale
489.936
Stocuri
—
Creanțe
538.947
Casă și conturi la bănci
1.266.009
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.321.200
Rezultat net
666.379
Angajați
5
Datorii
92.075
Active imobilizate
122.147
Active circulante
2.396.061
Capitaluri proprii
2.426.133
Venituri totale
1.322.736
Cheltuieli totale
545.435
Stocuri
—
Creanțe
613.391
Casă și conturi la bănci
1.782.670
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.927.176
Rezultat net
3.033.854
Angajați
6
Datorii
324.947
Active imobilizate
151.597
Active circulante
3.199.254
Capitaluri proprii
3.035.078
Venituri totale
3.931.158
Cheltuieli totale
633.357
Stocuri
—
Creanțe
1.068.154
Casă și conturi la bănci
2.131.100
Cheltuieli în avans
9.174
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.086.460
Rezultat net
1.444.047
Angajați
6
Datorii
501.638
Active imobilizate
249.514
Active circulante
1.517.428
Capitaluri proprii
1.451.223
Venituri totale
2.088.207
Cheltuieli totale
627.799
Stocuri
—
Creanțe
983.544
Casă și conturi la bănci
533.884
Cheltuieli în avans
185.919
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.255.565
Rezultat net
3.061.263
Angajați
5
Datorii
202.098
Active imobilizate
252.277
Active circulante
3.171.359
Capitaluri proprii
3.245.067
Venituri totale
4.257.075
Cheltuieli totale
1.161.872
Stocuri
—
Creanțe
171.341
Casă și conturi la bănci
3.000.018
Cheltuieli în avans
23.529
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.134.550
Rezultat net
1.267.773
Angajați
3
Datorii
322.858
Active imobilizate
388.928
Active circulante
1.591.418
Capitaluri proprii
1.657.488
Venituri totale
2.165.692
Cheltuieli totale
880.864
Stocuri
—
Creanțe
152.434
Casă și conturi la bănci
1.438.984
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-08-27Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-12-08 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

16 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27788696
Număr de înregistrare
J04/986/2010
Înmatriculare
8 decembrie 2010
EUID
ROONRC.J04/986/2010
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. I. L. CARAGIALE 1 1 Municipiul Bacău Bacău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. I. L. CARAGIALE 1 Bacău BACĂU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 decembrie 2010
Înregistrare fiscală
27 noiembrie 2025
Telefon
0723539060 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MÂŢĂ LUCIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EVALCONS TECH SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.12.2010
Înregistrare fiscală
8 decembrie 2010
Număr registrul comerțului
J2010000986044
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău

Contact și adrese

Telefon
0723539060 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. I. L. CARAGIALE, NR.1, BL.1, SC.A, ET.P, AP.2
Cod poștal fiscal
600064
Strada sediului
Str. I. L. Caragiale
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Bacău
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
600064
Strada domiciliului fiscal
Str. I. L. Caragiale
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bacău
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
600064

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2011
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 martie 2019
Actualizare TVA la încasare
4 martie 2019
Publicare TVA la încasare
5 martie 2019
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (16) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

JUDETUL VRANCEA(CONSILIUL JUDETEAN)7 din 16 înregistrări (43,8%) · Vezi relația

COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.5 din 16 înregistrări (31,3%) · Vezi relația

JUDETUL BACAU3 din 16 înregistrări (18,8%) · Vezi relația

Municipiul Piatra Neamt1 din 16 înregistrări (6,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de expertiza (Rev.2)7 din 16 înregistrări (43,8%) · Vezi selecția

Servicii de proiectare a podurilor (Rev.2)3 din 16 înregistrări (18,8%) · Vezi selecția

Servicii de proiectare tehnica pentru infrastructura de transport (Rev.2)3 din 16 înregistrări (18,8%) · Vezi selecția

Lucrari de constructii de complexe sportive (Rev.2)2 din 16 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Servicii de inginerie (Rev.2)1 din 16 înregistrări (6,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

27 august 2025Contract publicat

Categorie CPV: Servicii de expertiza (Rev.2) · Anunț CAN1152995

Autoritate: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

CPV 71319000-7

T3 2025 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 71319000-7

Vezi detaliile atribuirii →
1.083.500 leiValoare publicată
27 august 2025Contract publicat

Categorie CPV: Servicii de expertiza (Rev.2) · Anunț CAN1152995

Autoritate: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

CPV 71319000-7

T3 2025 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 71319000-7

Vezi detaliile atribuirii →
780.000 leiValoare publicată
5 august 2025Achiziție directă

Servicii de proiectare privind actualizare Documentație de avizare aferent obiectivului Pod pe 205E

Autoritate: JUDETUL VRANCEA(CONSILIUL JUDETEAN)

CPV 71322500-6 — Servicii de proiectare tehnica pentru infrastructura de transport (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71322500-6

Vezi detaliile atribuirii →
78.677 leiValoare publicată
5 august 2025Achiziție directă

Servicii de proiectare privind actualizarea Expertizei Tehnice Pod din beton armat pe DJ 205E

Autoritate: JUDETUL VRANCEA(CONSILIUL JUDETEAN)

CPV 71322300-4 — Servicii de proiectare a podurilor (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71322300-4

Vezi detaliile atribuirii →
54.421 leiValoare publicată
4 august 2025Achiziție directă

Servicii de proiectare privind actualizare Documentație de avizare DJ 205 B, peste râul Șușița

Autoritate: JUDETUL VRANCEA(CONSILIUL JUDETEAN)

CPV 71322300-4 — Servicii de proiectare a podurilor (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71322300-4

Vezi detaliile atribuirii →
78.677 leiValoare publicată
1 august 2025Achiziție directă

Servicii de proiectare privind actualizarea Expertizei Tehnice Pod din beton armat pe DJ 205 B

Autoritate: JUDETUL VRANCEA(CONSILIUL JUDETEAN)

CPV 71322300-4 — Servicii de proiectare a podurilor (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71322300-4

Vezi detaliile atribuirii →
54.421 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7219 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuMunicipiul BacăuStrada I. L. CaragialeCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI