Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EVAS SOLUTION SRL

EVAS SOLUTION SRL

CUI 32806632 · SRL· Bucureşti Sectorul 1· Activități ale portalurilor web

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EVAS SOLUTION SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1 și raportează activitatea activități ale portalurilor web. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+494,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 626,6 K lei, față de 105,4 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a crescut-29,3%

Marja netă calculată este -29,3% în 2021, față de -438,1% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2021626,6 K lei+494,6% față de anul anterior2020: 105.3832021: 626.576
Rezultat net 2021-183,7 K leiPierdere redusă cu 60,2%2020: -461.7212021: -183.689
Angajați 20214+300% față de anul anterior2020: 12021: 4
Capitaluri proprii 2021-481,6 K leiDeficit de capital majorat cu 61,6%2020: -297.9462021: -481.616
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0313 K627 K2020: 105,4 K lei105,4 K20202021: 626,6 K lei626,6 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-438,1%-193,5%51,2%2020: -438,1%-438,1%20202021: -29,3%-29,3%2021Reper 2021: mediana sectorului 51,2% · n=1.037

Cifra de afaceri: +494,6% față de anul anterior.Marjă netă -29,3% · +408,8 pp față de 2020

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2020-297,9 K lei
2021-481,6 K lei

Datorii raportate

2020954,1 K lei
2021990,7 K lei

Disponibilități bănești

2020356,3 K lei
2021128,6 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri105,4 K lei626,6 K lei+494,6% față de anul anterior
Rezultat net-461,7 K lei-183,7 K leiPierdere redusă cu 60,2%
Capitaluri proprii-297,9 K lei-481,6 K leiDeficit de capital majorat cu 61,6%
Datorii954,1 K lei990,7 K lei+3,8% față de anul anterior
Creanțe179,3 K lei273,7 K lei+52,6% față de anul anterior
Angajați14+300% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Marjă netă-29,3%-438,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 51,2% (n=1.037) · 2020: 48,3% (n=940)

Rezultat / active (A+B)-36,1%-71,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 21,1% (n=754) · 2020: 17,3% (n=706)

Vânzări per angajat156.644 lei105.383 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2021: 130.154 lei (n=497) · 2020: 122.830 lei (n=448)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Capitaluri proprii / active (A+B)-94,8%-46,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 67,9% (n=754) · 2020: 61% (n=706)

Datorii / active (A+B)194,9%147,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 22,5% (n=754) · 2020: 27,5% (n=706)

Ponderea activelor imobilizate20,8%17%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 10,7% (n=754) · 2020: 10,8% (n=706)

Active circulante / datorii totale0,41×0,56×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 3,85× (n=1.333) · 2020: 3,07× (n=1.207)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20212020
Creanțe în zile de vânzări157,2 zile612,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 59,5 zile (n=844) · 2020: 59,5 zile (n=770)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
626.576
Rezultat net
-183.689
Angajați
4
Datorii
990.740
Active imobilizate
105.927
Active circulante
402.294
Capitaluri proprii
-481.616
Venituri totale
644.905
Cheltuieli totale
822.167
Stocuri
—
Creanțe
273.690
Casă și conturi la bănci
128.604
Cheltuieli în avans
903
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
16.730
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
105.383
Rezultat net
-461.721
Angajați
1
Datorii
954.064
Active imobilizate
109.957
Active circulante
535.592
Capitaluri proprii
-297.946
Venituri totale
109.483
Cheltuieli totale
570.122
Stocuri
—
Creanțe
179.320
Casă și conturi la bănci
356.272
Cheltuieli în avans
10.569
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
16.730
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32806632
Număr de înregistrare
J40/1899/2014
Înmatriculare
18 februarie 2014
EUID
ROONRC.J40/1899/2014
Formă juridică
SRL
Sediu social
NĂVODARI 20 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STANCIU MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EVAS SOLUTION SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 21.02.2023
Înregistrare fiscală
19 februarie 2014
Număr registrul comerțului
J40/1899/2014
Cod CAEN
6312
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0744512117 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. NĂVODARI, NR.20, VILA A, PARTER, CAMERA NR. 3, AP.1
Strada sediului
Str. Năvodari
Numărul sediului
20
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
VILA A, PARTER, CAMERA NR. 3
Strada domiciliului fiscal
Str. Năvodari
Numărul domiciliului fiscal
20
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
VILA A, PARTER, CAMERA NR. 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
4 martie 2014
TVA până la
21 februarie 2023
Anulare operată la
22 februarie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 6312
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI