Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EVENCODENT SRL

EVENCODENT SRL

CUI 15505656 · SRL· Municipiul Ploieşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

EVENCODENT SRL are sediul în Municipiul Ploieşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-9,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 139,5 K lei, față de 153,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât2,7%

Marja netă calculată este 2,7% în 2025, față de 17,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+3,8%

Datoriile raportate sunt 70,1 K lei în 2025, față de 67,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025139,5 K lei-9,2% față de anul anterior2020: 91.5002021: 127.0302022: 138.1502023: 152.8172024: 153.7202025: 139.520
Rezultat net 20253,8 K lei-85,7% față de anul anterior2020: 2.7072021: 26.0392022: 37.6772023: 30.5352024: 26.7872025: 3.818
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025158,7 K lei+2,5% față de anul anterior2020: 225.8422021: 251.8812022: 289.5572023: 320.0912024: 154.8782025: 158.696
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate077 K154 K2020: 91,5 K lei91,5 K20202021: 127 K lei127 K20212022: 138,2 K lei138,2 K20222023: 152,8 K lei152,8 K20232024: 153,7 K lei153,7 K20242025: 139,5 K lei139,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%13,6%27,3%2020: 3%3%20202021: 20,5%20,5%20212022: 27,3%27,3%20222023: 20%20%20232024: 17,4%17,4%20242025: 2,7%2,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 14,3% · n=9.733

Cifra de afaceri: -9,2% față de anul anterior.Marjă netă 2,7% · -14,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024154,9 K lei
2025158,7 K lei

Datorii raportate

202467,5 K lei
202570,1 K lei

Disponibilități bănești

202411 K lei
202516,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri152,8 K lei153,7 K lei139,5 K lei-9,2% față de anul anterior
Rezultat net30,5 K lei26,8 K lei3,8 K lei-85,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii320,1 K lei154,9 K lei158,7 K lei+2,5% față de anul anterior
Datorii7,4 K lei67,5 K lei70,1 K lei+3,8% față de anul anterior
Creanțe2,7 K lei2 K lei218 lei-89,1% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,7%17,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 14,3% (n=9.733) · 2024: 15,6% (n=9.612)

Rezultat / active (A+B)1,7%12%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 18% (n=8.562) · 2024: 18,2% (n=8.448)

Rezultat / capitaluri proprii2,4%17,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 90,5% (n=8.364) · 2024: 73,6% (n=8.263)

Vânzări per angajat139.520 lei153.720 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 198.141 lei (n=8.121) · 2024: 177.709 lei (n=8.025)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)69,4%69,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 40,6% (n=8.563) · 2024: 48,5% (n=8.450)

Datorii / active (A+B)30,6%30,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 52,8% (n=8.563) · 2024: 45,3% (n=8.450)

Ponderea activelor imobilizate22,3%32%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 48,2% (n=8.563) · 2024: 47,1% (n=8.450)

Active circulante / datorii totale2,54×2,24×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,01× (n=10.591) · 2024: 1,18× (n=10.488)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,6 zile4,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 34,9 zile (n=8.107) · 2024: 24,5 zile (n=7.661)

Stocuri în zile de vânzări414,7 zile323,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 8,5 zile (n=4.700) · 2024: 8,3 zile (n=4.513)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
139.520
Rezultat net
3.818
Angajați
1
Datorii
70.091
Active imobilizate
50.917
Active circulante
177.870
Capitaluri proprii
158.696
Venituri totale
139.720
Cheltuieli totale
132.171
Stocuri
160.732
Creanțe
218
Casă și conturi la bănci
16.920
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
153.720
Rezultat net
26.787
Angajați
1
Datorii
67.518
Active imobilizate
71.145
Active circulante
151.251
Capitaluri proprii
154.878
Venituri totale
153.720
Cheltuieli totale
122.413
Stocuri
138.246
Creanțe
2.000
Casă și conturi la bănci
11.005
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
152.817
Rezultat net
30.535
Angajați
1
Datorii
7.400
Active imobilizate
83.477
Active circulante
204.014
Capitaluri proprii
320.091
Venituri totale
152.834
Cheltuieli totale
120.846
Stocuri
160.350
Creanțe
2.713
Casă și conturi la bănci
40.951
Cheltuieli în avans
40.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
138.150
Rezultat net
37.677
Angajați
1
Datorii
1.893
Active imobilizate
92.848
Active circulante
158.602
Capitaluri proprii
289.557
Venituri totale
138.150
Cheltuieli totale
97.265
Stocuri
139.614
Creanțe
2.234
Casă și conturi la bănci
16.754
Cheltuieli în avans
40.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
127.030
Rezultat net
26.039
Angajați
1
Datorii
5.549
Active imobilizate
6.848
Active circulante
210.582
Capitaluri proprii
251.881
Venituri totale
134.330
Cheltuieli totale
104.543
Stocuri
124.869
Creanțe
2.041
Casă și conturi la bănci
83.672
Cheltuieli în avans
40.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
91.500
Rezultat net
2.707
Angajați
1
Datorii
2.988
Active imobilizate
6.848
Active circulante
221.982
Capitaluri proprii
225.842
Venituri totale
95.744
Cheltuieli totale
90.486
Stocuri
123.394
Creanțe
2.191
Casă și conturi la bănci
96.397
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2003-06-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15505656
Număr de înregistrare
J2003000972298
Înmatriculare
11 iunie 2003
EUID
ROONRC.J2003000972298
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. DOMNISORI 21 9 C Municipiul Ploieşti Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. DOMNISORI 21 Ploieşti PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 iunie 2003
Înregistrare fiscală
12 februarie 2026
Telefon
0244584949 · Firme cu același număr
Fax
0244584949

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DANIELENCO IOANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EVENCODENT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.06.2003
Înregistrare fiscală
12 iunie 2003
Număr registrul comerțului
J2003000972298
Cod CAEN
8623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Contact și adrese

Telefon
0244584949 · Firme cu același număr
Fax
0244584949 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. DOMNIŞORI, NR.21, BL.9 C, SC.A, ET.P, AP.1
Cod poștal fiscal
100267
Strada sediului
Str. Domnişori
Numărul sediului
21
Localitatea sediului
Mun. Ploieşti
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
100267
Strada domiciliului fiscal
Str. Domnişori
Numărul domiciliului fiscal
21
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Ploieşti
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
100267

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8623 Rev. 3Activități de asistență stomatologică

CAEN 8699 Rev. 3Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaMunicipiul PloieştiStrada DomnisoriCAEN 8623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI