Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EVFIAM INVESTMENT GROUP S.R.L.

EVFIAM INVESTMENT GROUP S.R.L.

CUI 39582559 · SRL· Municipiul Sibiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EVFIAM INVESTMENT GROUP S.R.L. are sediul în Municipiul Sibiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4.288,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 265,2 K lei, față de 6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut29,8%

Marja netă calculată este 29,8% în 2025, față de -615,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+4.672,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025265,2 K lei+4.288,1% față de anul anterior2020: 12.9862021: 323.7322022: 273.8262023: 29.9352024: 6.0432025: 265.173
Rezultat net 202579,1 K lei+312,9% față de anul anterior2020: 1.2912021: 85.9132022: 72.3312023: -147.0872024: -37.1782025: 79.139
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 22021: 32022: 42023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025297,5 K lei+26,9% față de anul anterior2020: 259.8792021: 346.2422022: 418.6532023: 271.5662024: 234.3872025: 297.527
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0162 K324 K2020: 13 K lei13 K20202021: 323,7 K lei323,7 K20212022: 273,8 K lei273,8 K20222023: 29,9 K lei29,9 K20232024: 6 K lei6 K20242025: 265,2 K lei265,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-615,2%-292,7%29,8%Mediana sectorului (2025): 26,2% · n=101122020: 9,9%9,9%20202021: 26,5%26,5%20212022: 26,4%26,4%20222023: -491,4%-491,4%20232024: -615,2%-615,2%20242025: 29,8%29,8%2025

Cifra de afaceri: +4.288,1% față de anul anterior. Marja netă: 29,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii297,5 K lei+26,9% față de anul anterior
Datorii109,8 K lei-12,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri29,9 K lei6 K lei265,2 K lei+4.288,1% față de anul anterior
Rezultat net-147,1 K lei-37,2 K lei79,1 K lei+312,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii271,6 K lei234,4 K lei297,5 K lei+26,9% față de anul anterior
Datorii98,3 K lei124,9 K lei109,8 K lei-12,1% față de anul anterior
Creanțe924 lei1,7 K lei80,9 K lei+4.672,8% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri29,8%26,2%n=10.112-615,2%26,5%n=15.259
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)73,6%51,1%n=9.12465,4%57,1%n=13.619
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)27,2%47,3%n=9.12434,9%41,3%n=13.619
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)75,7%20,3%n=9.12487,7%18,7%n=13.619
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)19,6%7%n=9.119-10,4%6,8%n=13.612
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive26,6%32,4%n=11.192-15,9%30%n=16.596
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,9×1,39×n=14.3900,35×1,59×n=21.180
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360109,83 zile131,15 zilen=9.512100,98 zile116,34 zilen=14.046
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—6,99 zilen=3.667507,92 zile6,11 zilen=5.407
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați132.587 lei195.370 lein=5.2463.022 lei187.225 lein=8.080

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
265.173
Rezultat net
79.139
Angajați
2
Datorii
109.774
Active imobilizate
305.887
Active circulante
98.349
Capitaluri proprii
297.527
Venituri totale
298.896
Cheltuieli totale
206.008
Stocuri
—
Creanțe
80.899
Casă și conturi la bănci
17.450
Cheltuieli în avans
3.065
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.043
Rezultat net
-37.178
Angajați
2
Datorii
124.858
Active imobilizate
314.226
Active circulante
43.917
Capitaluri proprii
234.387
Venituri totale
6.596
Cheltuieli totale
43.764
Stocuri
8.526
Creanțe
1.695
Casă și conturi la bănci
33.696
Cheltuieli în avans
1.102
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.935
Rezultat net
-147.087
Angajați
2
Datorii
98.328
Active imobilizate
316.634
Active circulante
53.109
Capitaluri proprii
271.566
Venituri totale
37.397
Cheltuieli totale
184.228
Stocuri
8.526
Creanțe
924
Casă și conturi la bănci
43.659
Cheltuieli în avans
151
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
273.826
Rezultat net
72.331
Angajați
4
Datorii
12.890
Active imobilizate
326.500
Active circulante
104.892
Capitaluri proprii
418.653
Venituri totale
275.967
Cheltuieli totale
201.423
Stocuri
4.581
Creanțe
97.164
Casă și conturi la bănci
3.147
Cheltuieli în avans
151
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
323.732
Rezultat net
85.913
Angajați
3
Datorii
31.978
Active imobilizate
238.030
Active circulante
140.039
Capitaluri proprii
346.242
Venituri totale
323.851
Cheltuieli totale
235.187
Stocuri
4.581
Creanțe
29.629
Casă și conturi la bănci
105.829
Cheltuieli în avans
151
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.986
Rezultat net
1.291
Angajați
2
Datorii
5.114
Active imobilizate
238.030
Active circulante
26.812
Capitaluri proprii
259.879
Venituri totale
13.125
Cheltuieli totale
11.702
Stocuri
4.581
Creanțe
5.627
Casă și conturi la bănci
16.604
Cheltuieli în avans
151
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-07-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39582559
Număr de înregistrare
J2018000962327
Înmatriculare
4 iulie 2018
EUID
ROONRC.J2018000962327
Formă juridică
SRL
Sediu social
SĂCEL 90A Municipiul Sibiu Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str SĂCEL 90A Sibiu SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 iulie 2018
Înregistrare fiscală
18 martie 2026
Telefon
0727135902 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŞTEFAN ANDREEA DANIELA
administrator
ŞTEFAN EDUARD IONUŢ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EVFIAM INVESTMENT GROUP S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.07.2018
Înregistrare fiscală
5 iulie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000962327
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
0727135902 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. SĂCEL, NR.90A, AP.9
Cod poștal fiscal
550075
Strada sediului
Str. Săcel
Numărul sediului
90A
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
550075
Strada domiciliului fiscal
Str. Săcel
Numărul domiciliului fiscal
90A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
550075

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7751 Rev. 3Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul SibiuCAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI