Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EVIDENTA SRL

EVIDENTA SRL

CUI 2456594 · SRL· Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EVIDENTA SRL are sediul în Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+22,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 152,3 K lei, față de 124,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut25,1%

Marja netă calculată este 25,1% în 2025, față de 19,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+45,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025152,3 K lei+22,6% față de anul anterior2020: 87.3002021: 85.5302022: 99.1102023: 114.9002024: 124.2402025: 152.330
Rezultat net 202538,2 K lei+54,5% față de anul anterior2020: 26.0632021: 19.0202022: 22.5422023: 18.9892024: 24.7002025: 38.170
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202538,5 K lei+53,8% față de anul anterior2020: 26.4232021: 19.3802022: 22.9022023: 19.3492024: 25.0602025: 38.530
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate076 K152 K2020: 87,3 K lei87,3 K20202021: 85,5 K lei85,5 K20212022: 99,1 K lei99,1 K20222023: 114,9 K lei114,9 K20232024: 124,2 K lei124,2 K20242025: 152,3 K lei152,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%18,9%37,8%2020: 29,9%29,9%20202021: 22,2%22,2%20212022: 22,7%22,7%20222023: 16,5%16,5%20232024: 19,9%19,9%20242025: 25,1%25,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 37,8% · n=12.035

Cifra de afaceri: +22,6% față de anul anterior.Marjă netă 25,1% · +5,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202425,1 K lei
202538,5 K lei

Datorii raportate

20247,9 K lei
20258,7 K lei

Disponibilități bănești

202422,4 K lei
202528,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri114,9 K lei124,2 K lei152,3 K lei+22,6% față de anul anterior
Rezultat net19 K lei24,7 K lei38,2 K lei+54,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii19,3 K lei25,1 K lei38,5 K lei+53,8% față de anul anterior
Datorii7 K lei7,9 K lei8,7 K lei+9,8% față de anul anterior
Creanțe9,8 K lei9,6 K lei13,9 K lei+45,9% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă25,1%19,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 37,8% (n=12.035) · 2024: 36,7% (n=12.209)

Rezultat / active (A+B)81,8%—
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 42,9% (n=9.435) · 2024: 41,3% (n=9.398)

Rezultat / capitaluri proprii99,1%98,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 97,2% (n=12.042) · 2024: 87,7% (n=12.212)

Vânzări per angajat76.165 lei62.120 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 185.727 lei (n=9.720) · 2024: 162.115 lei (n=9.887)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)82,5%—
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,3% (n=9.435) · 2024: 72,6% (n=9.398)

Datorii / active (A+B)18,6%—
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 35,9% (n=9.435) · 2024: 27,7% (n=9.398)

Ponderea activelor imobilizate8,4%—
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,2% (n=9.435) · 2024: 11,4% (n=9.398)

Active circulante / datorii totale4,93×4,11×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,43× (n=12.483) · 2024: 3,08× (n=12.703)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări32,9 zile27,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 132,8 zile (n=11.611) · 2024: 108,4 zile (n=11.639)

Stocuri în zile de vânzări1,6 zile1,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 0,9 zile (n=3.345) · 2024: 1 zile (n=3.357)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
152.330
Rezultat net
38.170
Angajați
2
Datorii
8.670
Active imobilizate
3.916
Active circulante
42.772
Capitaluri proprii
38.530
Venituri totale
152.367
Cheltuieli totale
112.703
Stocuri
670
Creanțe
13.937
Casă și conturi la bănci
28.165
Cheltuieli în avans
512
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
124.240
Rezultat net
24.700
Angajați
2
Datorii
7.898
Active imobilizate
—
Active circulante
32.479
Capitaluri proprii
25.060
Venituri totale
124.240
Cheltuieli totale
98.322
Stocuri
508
Creanțe
9.550
Casă și conturi la bănci
22.421
Cheltuieli în avans
479
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
114.900
Rezultat net
18.989
Angajați
2
Datorii
7.032
Active imobilizate
0
Active circulante
25.800
Capitaluri proprii
19.349
Venituri totale
114.900
Cheltuieli totale
94.779
Stocuri
675
Creanțe
9.800
Casă și conturi la bănci
15.325
Cheltuieli în avans
581
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
99.110
Rezultat net
22.542
Angajați
2
Datorii
5.860
Active imobilizate
0
Active circulante
27.954
Capitaluri proprii
22.902
Venituri totale
99.110
Cheltuieli totale
75.597
Stocuri
242
Creanțe
14.450
Casă și conturi la bănci
13.262
Cheltuieli în avans
808
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
85.530
Rezultat net
19.020
Angajați
2
Datorii
4.948
Active imobilizate
0
Active circulante
24.001
Capitaluri proprii
19.380
Venituri totale
85.530
Cheltuieli totale
65.672
Stocuri
0
Creanțe
1.500
Casă și conturi la bănci
22.501
Cheltuieli în avans
327
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
87.300
Rezultat net
26.063
Angajați
2
Datorii
4.900
Active imobilizate
0
Active circulante
30.862
Capitaluri proprii
26.423
Venituri totale
87.300
Cheltuieli totale
60.429
Stocuri
0
Creanțe
500
Casă și conturi la bănci
30.362
Cheltuieli în avans
461
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-10-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2456594
Număr de înregistrare
J1991002146322
Înmatriculare
23 decembrie 1991
EUID
ROONRC.J1991002146322
Formă juridică
SRL
Sediu social
SOCULUI 603 Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare Sibiu
Adresă fiscală
Str SOCULUI 603 Şura Mare SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 octombrie 1992
Înregistrare fiscală
4 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COSTEA SIMONA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EVIDENTA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.10.1992
Înregistrare fiscală
30 octombrie 1992
Număr registrul comerțului
J1991002146322
Cod CAEN
6920
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, SAT ŞURA MARE COM. ŞURA MARE, STR. SOCULUI, NR.603
Cod poștal fiscal
557265
Strada sediului
Str. Socului
Numărul sediului
603
Localitatea sediului
Sat Şura Mare Com. Şura Mare
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
557265
Strada domiciliului fiscal
Str. Socului
Numărul domiciliului fiscal
603
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Şura Mare Com. Şura Mare
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
557265

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6920 Rev. 3Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuSat Şura Mare, Comuna Şura MareCAEN 6920
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI