Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EVOLUTION SRL

EVOLUTION SRL

CUI 14751407 · SRL· Municipiul Slatina

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EVOLUTION SRL are sediul în Municipiul Slatina. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+13,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 687,1 K lei, față de 606,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut1,7%

Marja netă calculată este 1,7% în 2025, față de 0,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+93,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025687,1 K lei+13,2% față de anul anterior2020: 266.5182021: 458.3582022: 519.4662023: 543.0552024: 606.8912025: 687.137
Rezultat net 202511,4 K lei+158,8% față de anul anterior2020: -81.4212021: 2.1872022: 19.6292023: 12.0002024: 4.4052025: 11.399
Angajați 20257+16,7% față de anul anterior2020: 92021: 72022: 52023: 62024: 62025: 7
Capitaluri proprii 2025-1,6 mil. leiDeficit de capital redus cu 0,7%2020: -1.636.8912021: -1.634.7042022: -1.615.0752023: -1.603.0752024: -1.598.6702025: -1.587.271
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0344 K687 K2020: 266,5 K lei266,5 K20202021: 458,4 K lei458,4 K20212022: 519,5 K lei519,5 K20222023: 543,1 K lei543,1 K20232024: 606,9 K lei606,9 K20242025: 687,1 K lei687,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-30,5%-13,4%3,8%2020: -30,5%-30,5%20202021: 0,5%0,5%20212022: 3,8%3,8%20222023: 2,2%2,2%20232024: 0,7%0,7%20242025: 1,7%1,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,2% · n=7.543

Cifra de afaceri: +13,2% față de anul anterior.Marjă netă 1,7% · +0,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-1,6 mil. lei
2025-1,6 mil. lei

Datorii raportate

20242 mil. lei
20252 mil. lei

Disponibilități bănești

202414,2 K lei
202551 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri543,1 K lei606,9 K lei687,1 K lei+13,2% față de anul anterior
Rezultat net12 K lei4,4 K lei11,4 K lei+158,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii-1,6 mil. lei-1,6 mil. lei-1,6 mil. leiDeficit de capital redus cu 0,7%
Datorii2 mil. lei2 mil. lei2 mil. lei+1,2% față de anul anterior
Creanțe12,9 K lei28,8 K lei55,7 K lei+93,5% față de anul anterior
Angajați667+16,7% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă1,7%0,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,2% (n=7.543) · 2024: 1,6% (n=12.449)

Rezultat / active (A+B)2,8%1,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,1% (n=7.304) · 2024: 0,4% (n=11.739)

Vânzări per angajat98.162 lei101.149 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 172.895 lei (n=6.066) · 2024: 160.100 lei (n=10.403)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-385,7%-423,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,1% (n=7.314) · 2024: 12% (n=11.753)

Datorii / active (A+B)493,3%531,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 90,9% (n=7.314) · 2024: 85,5% (n=11.753)

Ponderea activelor imobilizate64%79%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37% (n=7.314) · 2024: 35,8% (n=11.753)

Active circulante / datorii totale0,07×0,04×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,48× (n=10.119) · 2024: 0,55× (n=16.050)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări29,2 zile17,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 19,8 zile (n=7.017) · 2024: 18,8 zile (n=11.404)

Stocuri în zile de vânzări21,7 zile21,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,2 zile (n=6.455) · 2024: 16,8 zile (n=10.605)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
687.137
Rezultat net
11.399
Angajați
7
Datorii
2.029.940
Active imobilizate
263.358
Active circulante
148.153
Capitaluri proprii
-1.587.271
Venituri totale
747.877
Cheltuieli totale
731.550
Stocuri
41.441
Creanțe
55.739
Casă și conturi la bănci
50.973
Cheltuieli în avans
31.158
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
606.891
Rezultat net
4.405
Angajați
6
Datorii
2.006.048
Active imobilizate
298.434
Active circulante
79.242
Capitaluri proprii
-1.598.670
Venituri totale
682.293
Cheltuieli totale
677.142
Stocuri
36.270
Creanțe
28.812
Casă și conturi la bănci
14.160
Cheltuieli în avans
29.702
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
543.055
Rezultat net
12.000
Angajați
6
Datorii
2.027.501
Active imobilizate
314.119
Active circulante
71.495
Capitaluri proprii
-1.603.075
Venituri totale
592.449
Cheltuieli totale
574.974
Stocuri
42.457
Creanțe
12.913
Casă și conturi la bănci
16.125
Cheltuieli în avans
38.812
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
519.466
Rezultat net
19.629
Angajați
5
Datorii
2.097.837
Active imobilizate
330.369
Active circulante
70.651
Capitaluri proprii
-1.615.075
Venituri totale
519.466
Cheltuieli totale
494.600
Stocuri
28.454
Creanțe
27.215
Casă și conturi la bănci
14.982
Cheltuieli în avans
81.742
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
458.358
Rezultat net
2.187
Angajați
7
Datorii
2.173.640
Active imobilizate
353.574
Active circulante
103.620
Capitaluri proprii
-1.634.704
Venituri totale
480.934
Cheltuieli totale
476.102
Stocuri
44.987
Creanțe
44.549
Casă și conturi la bănci
14.084
Cheltuieli în avans
81.742
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
266.518
Rezultat net
-81.421
Angajați
9
Datorii
2.193.153
Active imobilizate
379.956
Active circulante
118.351
Capitaluri proprii
-1.636.891
Venituri totale
316.798
Cheltuieli totale
396.322
Stocuri
65.398
Creanțe
48.609
Casă și conturi la bănci
4.344
Cheltuieli în avans
57.955
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-09-25 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14751407
Număr de înregistrare
J28/694/2006
Înmatriculare
25 septembrie 2006
EUID
ROONRC.J28/694/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. NICOLAE TITULESCU 10 Municipiul Slatina Olt
Adresă fiscală
Str. NICOLAE TITULESCU 10 Slatina OLT
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 septembrie 2006
Înregistrare fiscală
20 ianuarie 2025
Telefon
0349401469 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIOCAN CORNEL
administrator
DANESCU CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EVOLUTION SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.09.2006
Înregistrare fiscală
15 iulie 2002
Număr registrul comerțului
J28/694/2006
Cod CAEN
5610
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt

Contact și adrese

Telefon
0740185355 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. OLT, MUN. SLATINA, BLD. NICOLAE TITULESCU, NR.10
Cod poștal fiscal
230099
Strada sediului
Str. NICOLAE TITULESCU
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Mun. Slatina
Județul sediului
OLT
Detalii sediu
PUNCT TERMIC
Strada domiciliului fiscal
Bld. Nicolae Titulescu
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Slatina
Județul domiciliului fiscal
OLT
Cod poștal domiciliu fiscal
230099

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
16 iulie 2002
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2025
Actualizare TVA la încasare
20 ianuarie 2025
Publicare TVA la încasare
21 ianuarie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltMunicipiul SlatinaStrada Nicolae TitulescuCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI