Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EXCITE LINK EUROPE S.R.L.

EXCITE LINK EUROPE S.R.L.

CUI 40326120 · SRL· Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EXCITE LINK EUROPE S.R.L. are sediul în Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+20%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 250,8 K lei, față de 208,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut69,3%

Marja netă calculată este 69,3% în 2025, față de 67% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025250,8 K lei+20% față de anul anterior2020: 249.7002021: 255.4172022: 254.1092023: 485.1992024: 208.9072025: 250.783
Rezultat net 2025173,9 K lei+24,3% față de anul anterior2020: 235.2382021: 243.9032022: 236.3402023: 434.0202024: 139.9122025: 173.896
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025324,8 K lei-41,4% față de anul anterior2020: 257.5022021: 269.5112022: 264.6892023: 566.3052024: 554.0592025: 324.834
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0243 K485 K2020: 249,7 K lei249,7 K20202021: 255,4 K lei255,4 K20212022: 254,1 K lei254,1 K20222023: 485,2 K lei485,2 K20232024: 208,9 K lei208,9 K20242025: 250,8 K lei250,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%47,7%95,5%Mediana sectorului (2025): 64,3% · n=82092020: 94,2%94,2%20202021: 95,5%95,5%20212022: 93%93%20222023: 89,5%89,5%20232024: 67%67%20242025: 69,3%69,3%2025

Cifra de afaceri: +20% față de anul anterior. Marja netă: 69,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii324,8 K lei-41,4% față de anul anterior
Datorii65,3 K lei+1.696,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri485,2 K lei208,9 K lei250,8 K lei+20% față de anul anterior
Rezultat net434 K lei139,9 K lei173,9 K lei+24,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii566,3 K lei554,1 K lei324,8 K lei-41,4% față de anul anterior
Datorii33,4 K lei3,6 K lei65,3 K lei+1.696,6% față de anul anterior
Creanțe586,1 K lei556,6 K lei371,5 K lei-33,3% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri69,3%64,3%n=8.20967%64%n=21.759
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive53,5%99,8%n=8.11725,3%99,7%n=22.123
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii5,98×4,09×n=9.106153,55×4,16×n=25.029
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360533,28 zile192,08 zilen=7.791959,22 zile179,46 zilen=20.525
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați250.783 lei313.603 lein=6.582208.907 lei297.249 lein=17.795

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
250.783
Rezultat net
173.896
Angajați
1
Datorii
65.252
Active imobilizate
—
Active circulante
390.086
Capitaluri proprii
324.834
Venituri totale
251.166
Cheltuieli totale
70.123
Stocuri
—
Creanțe
371.494
Casă și conturi la bănci
18.592
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
208.907
Rezultat net
139.912
Angajați
1
Datorii
3.632
Active imobilizate
—
Active circulante
557.691
Capitaluri proprii
554.059
Venituri totale
209.097
Cheltuieli totale
62.919
Stocuri
—
Creanțe
556.635
Casă și conturi la bănci
1.056
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
485.199
Rezultat net
434.020
Angajați
1
Datorii
33.378
Active imobilizate
—
Active circulante
599.683
Capitaluri proprii
566.305
Venituri totale
489.434
Cheltuieli totale
51.951
Stocuri
—
Creanțe
586.081
Casă și conturi la bănci
13.602
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
254.109
Rezultat net
236.340
Angajați
1
Datorii
10.215
Active imobilizate
—
Active circulante
274.904
Capitaluri proprii
264.689
Venituri totale
254.152
Cheltuieli totale
12.880
Stocuri
—
Creanțe
218.118
Casă și conturi la bănci
56.786
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
255.417
Rezultat net
243.903
Angajați
—
Datorii
3.390
Active imobilizate
—
Active circulante
272.901
Capitaluri proprii
269.511
Venituri totale
255.430
Cheltuieli totale
6.294
Stocuri
—
Creanțe
217.735
Casă și conturi la bănci
55.166
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
249.700
Rezultat net
235.238
Angajați
—
Datorii
33.275
Active imobilizate
—
Active circulante
290.777
Capitaluri proprii
257.502
Venituri totale
249.896
Cheltuieli totale
8.144
Stocuri
—
Creanțe
217.200
Casă și conturi la bănci
73.577
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-11-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40326120
Număr de înregistrare
J23/4995/2021
Înmatriculare
16 august 2021
EUID
ROONRC.J23/4995/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
FUNDENI 120A Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Int BOLBOCI 7 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
4 noiembrie 2022
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANGELOPOULOS ANGELOS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EXCITE LINK EUROPE S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 04.11.2022
Înregistrare fiscală
18 decembrie 2018
Număr registrul comerțului
J2022022107406
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, INT BOLBOCI, NR.7, PARTER. BIROUL 20
Cod poștal fiscal
52444
Strada sediului
Int. Bolboci
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
52444
Detalii sediu
parter. biroul 20
Strada domiciliului fiscal
Int. Bolboci
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
52444
Detalii domiciliu fiscal
parter. biroul 20

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Fundeni, Comuna DobroeştiCAEN 6210
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI