Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EXCLUSIV EUROTRANS CARGO S.R.L.

EXCLUSIV EUROTRANS CARGO S.R.L.

CUI 47091455 · SRL· Sat Bâsca Chiojdului, Comuna Chiojdu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

EXCLUSIV EUROTRANS CARGO S.R.L. are sediul în Sat Bâsca Chiojdului, Comuna Chiojdu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025281,5 K leiFără an comparabil2024: 219.7732025: 281.474
Rezultat net 202521,7 K leiFără an comparabil2024: 02025: 21.675
Angajați 20251Fără an comparabil2024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202544,4 K leiFără an comparabil2024: 22.6262025: 44.361
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0141 K281 K2024: 219,8 K lei219,8 K20242025: 281,5 K lei281,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%3,9%7,7%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902024: 0%0%20242025: 7,7%7,7%2025
Capital și datorii2025 comparat cu —
Capitaluri proprii44,4 K leiFără an comparabil
Datorii41,6 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri219,8 K lei281,5 K leiFără an comparabil
Rezultat net0 lei21,7 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii22,6 K lei44,4 K leiFără an comparabil
Datorii17 K lei41,6 K leiFără an comparabil
Creanțe25,2 K lei18,7 K leiFără an comparabil
Angajați11Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri7,7%3,7%n=30.490
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)52,9%24,6%n=27.272
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)49,6%76,6%n=27.272
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)60,5%32,1%n=27.272
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)25,9%3,5%n=27.263
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive48,9%26,7%n=25.155
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,8×0,8×n=37.880
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36023,98 zile61,23 zilen=29.162
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601,69 zile5,37 zilen=16.095
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați281.474 lei278.223 lein=25.896

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
281.474
Rezultat net
21.675
Angajați
1
Datorii
41.570
Active imobilizate
50.708
Active circulante
33.091
Capitaluri proprii
44.361
Venituri totale
281.474
Cheltuieli totale
256.193
Stocuri
1.321
Creanțe
18.747
Casă și conturi la bănci
13.023
Cheltuieli în avans
2.132
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
219.773
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
16.998
Active imobilizate
—
Active circulante
39.624
Capitaluri proprii
22.626
Venituri totale
219.773
Cheltuieli totale
193.050
Stocuri
—
Creanțe
25.159
Casă și conturi la bănci
14.465
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-03-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47091455
Număr de înregistrare
J2022001446106
Înmatriculare
28 octombrie 2022
EUID
ROONRC.J2022001446106
Formă juridică
SRL
Sediu social
BÎSCA CHIOJDULUI 347 Sat Bâsca Chiojdului, Comuna Chiojdu Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
BÎSCA CHIOJDULUI 347 Bâsca Chiojdului BUZĂU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
20 martie 2024
Înregistrare fiscală
3 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STOICA VIRGIL-BOGDAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EXCLUSIV EUROTRANS CARGO S.R.L.
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 20.03.2024
Înregistrare fiscală
28 octombrie 2022
Număr registrul comerțului
J2022001446106
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Pătârlagele

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT BÂSCA CHIOJDULUI COM. CHIOJDU, BÎSCA CHIOJDULUI, NR.347
Cod poștal fiscal
127171
Strada sediului
BÎSCA CHIOJDULUI
Numărul sediului
347
Localitatea sediului
Sat Bâsca Chiojdului Com. Chiojdu
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127171
Strada domiciliului fiscal
BÎSCA CHIOJDULUI
Numărul domiciliului fiscal
347
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bâsca Chiojdului Com. Chiojdu
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127171

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iunie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4933 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 9319 Rev. 3Alte activități sportive n.c.a

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Bâsca Chiojdului, Comuna ChiojduCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI