Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EXCLUSIV LEGUME BIZ SRL

EXCLUSIV LEGUME BIZ SRL

CUI 35319402 · SRL· Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

EXCLUSIV LEGUME BIZ SRL are sediul în Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+35,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 8,3 mil. lei, față de 6,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât8,2%

Marja netă calculată este 8,2% în 2025, față de 16,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+140,1%

Datoriile raportate sunt 1,6 mil. lei în 2025, față de 677,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20258,3 mil. lei+35,7% față de anul anterior2020: 729.2112021: 2.095.8192022: 2.593.3992023: 4.264.2112024: 6.144.5222025: 8.335.803
Rezultat net 2025682,6 K lei-32,5% față de anul anterior2020: 158.5922021: 435.5902022: 657.8562023: 924.6372024: 1.011.2362025: 682.601
Angajați 20254+33,3% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 32023: 22024: 32025: 4
Capitaluri proprii 20252,3 mil. lei+5,7% față de anul anterior2020: 369.3542021: 646.3522022: 658.3162023: 1.201.2592024: 2.212.4962025: 2.339.542
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.8 mil.2020: 729,2 K lei729,2 K20202021: 2,1 mil. lei2,1 mil.20212022: 2,6 mil. lei2,6 mil.20222023: 4,3 mil. lei4,3 mil.20232024: 6,1 mil. lei6,1 mil.20242025: 8,3 mil. lei8,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%12,7%25,4%Mediana sectorului (2025): 5,8% · n=9372020: 21,7%21,7%20202021: 20,8%20,8%20212022: 25,4%25,4%20222023: 21,7%21,7%20232024: 16,5%16,5%20242025: 8,2%8,2%2025

Cifra de afaceri: +35,7% față de anul anterior. Marja netă: 8,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii2,3 mil. lei+5,7% față de anul anterior
Datorii1,6 mil. lei+140,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri4,3 mil. lei6,1 mil. lei8,3 mil. lei+35,7% față de anul anterior
Rezultat net924,6 K lei1 mil. lei682,6 K lei-32,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,2 mil. lei2,2 mil. lei2,3 mil. lei+5,7% față de anul anterior
Datorii1,3 mil. lei677,8 K lei1,6 mil. lei+140,1% față de anul anterior
Creanțe1,6 mil. lei1,4 mil. lei520,2 K lei-63,9% față de anul anterior
Angajați234+33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri8,2%5,8%n=93716,5%6,5%n=1.118
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)26,9%16,3%n=1.07027%21%n=1.225
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)18,7%54,9%n=1.0708,3%46,6%n=1.225
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)74,4%47,9%n=1.07071,8%39,8%n=1.225
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)7,9%0,2%n=1.07012,4%0%n=1.225
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive29,2%6,3%n=96945,7%5%n=1.174
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,37×0,86×n=1.3763,41×1,03×n=1.607
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36022,47 zile126,55 zilen=83784,42 zile131,88 zilen=969
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3602,08 zile104,7 zilen=7121,2 zile107,9 zilen=795
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați2.083.951 lei184.714 lein=5142.048.174 lei162.134 lein=612

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.335.803
Rezultat net
682.601
Angajați
4
Datorii
1.627.207
Active imobilizate
6.459.061
Active circulante
2.227.526
Capitaluri proprii
2.339.542
Venituri totale
9.020.721
Cheltuieli totale
8.208.101
Stocuri
48.237
Creanțe
520.237
Casă și conturi la bănci
1.659.052
Cheltuieli în avans
5.501
Venituri în avans
4.725.339
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.144.522
Rezultat net
1.011.236
Angajați
3
Datorii
677.824
Active imobilizate
5.873.590
Active circulante
2.312.185
Capitaluri proprii
2.212.496
Venituri totale
6.755.558
Cheltuieli totale
5.551.084
Stocuri
20.488
Creanțe
1.440.926
Casă și conturi la bănci
850.771
Cheltuieli în avans
5.501
Venituri în avans
5.300.956
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.264.211
Rezultat net
924.637
Angajați
2
Datorii
1.285.003
Active imobilizate
6.399.497
Active circulante
1.991.458
Capitaluri proprii
1.201.259
Venituri totale
4.772.751
Cheltuieli totale
3.788.327
Stocuri
15.335
Creanțe
1.649.987
Casă și conturi la bănci
326.136
Cheltuieli în avans
5.501
Venituri în avans
5.910.194
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.593.399
Rezultat net
657.856
Angajați
3
Datorii
2.868.143
Active imobilizate
1.087.181
Active circulante
7.870.088
Capitaluri proprii
658.316
Venituri totale
3.148.517
Cheltuieli totale
2.463.395
Stocuri
40.383
Creanțe
7.124.757
Casă și conturi la bănci
704.948
Cheltuieli în avans
9.666
Venituri în avans
5.440.476
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.095.819
Rezultat net
435.590
Angajați
2
Datorii
2.124.918
Active imobilizate
3.890.417
Active circulante
4.741.984
Capitaluri proprii
646.352
Venituri totale
2.363.621
Cheltuieli totale
1.906.582
Stocuri
123.974
Creanțe
4.241.497
Casă și conturi la bănci
376.513
Cheltuieli în avans
15.261
Venituri în avans
5.876.392
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
729.211
Rezultat net
158.592
Angajați
2
Datorii
547.050
Active imobilizate
131.860
Active circulante
6.904.625
Capitaluri proprii
369.354
Venituri totale
920.265
Cheltuieli totale
752.957
Stocuri
10.026
Creanțe
6.384.006
Casă și conturi la bănci
510.593
Cheltuieli în avans
9.056
Venituri în avans
6.129.137
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2021-02-17; reactivare la 2021-03-02. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-03-02

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2021-02-17; reactivare la 2021-03-02. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-03-02
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-12-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35319402
Număr de înregistrare
J2015000712529
Înmatriculare
11 decembrie 2015
EUID
ROONRC.J2015000712529
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRINCIPALĂ 301 Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti Giurgiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos. PRINCIPALĂ 301 Vărăşti GIURGIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 decembrie 2015
Înregistrare fiscală
26 septembrie 2023
Telefon
0746070915 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RĂDUCU GEORGE-BOGDAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EXCLUSIV LEGUME BIZ SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.12.2015
Înregistrare fiscală
14 decembrie 2015
Număr registrul comerțului
J2015000712529
Cod CAEN
113
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu

Contact și adrese

Telefon
0746070915 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, SAT VĂRĂŞTI COM. VĂRĂŞTI, ŞOS. PRINCIPALĂ, NR.301, ET.1
Cod poștal fiscal
87245
Strada sediului
Şos. Principală
Numărul sediului
301
Localitatea sediului
Sat Vărăşti Com. Vărăşti
Județul sediului
GIURGIU
Codul poștal al sediului
87245
Strada domiciliului fiscal
Şos. Principală
Numărul domiciliului fiscal
301
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vărăşti Com. Vărăşti
Județul domiciliului fiscal
GIURGIU
Cod poștal domiciliu fiscal
87245

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2017
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
17 februarie 2021
Reactivare
2 martie 2021
Publicarea deciziei
25 februarie 2021

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

24 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 3Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

CAEN 0124 Rev. 3Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase

CAEN 0125 Rev. 3Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor

CAEN 0126 Rev. 3Cultivarea fructelor oleaginoase

CAEN 0128 Rev. 3Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic

CAEN 0129 Rev. 3Cultivarea altor plante permanente

CAEN 0130 Rev. 3Cultivarea plantelor pentru înmulțire

CAEN 0147 Rev. 3Creșterea păsărilor

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 1039 Rev. 3Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 1626 Rev. 3Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4622 Rev. 3Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4681 Rev. 3Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GiurgiuSat Vărăşti, Comuna VărăştiCAEN 0113
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI