Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EXIDENT SRL

EXIDENT SRL

CUI 4470722 · SRL· Municipiul Arad

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EXIDENT SRL are sediul în Municipiul Arad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 179,9 K lei, față de 172,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut11,1%

Marja netă calculată este 11,1% în 2025, față de -3,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-54,2%

Datoriile raportate sunt 28,4 K lei în 2025, față de 61,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025179,9 K lei+4,4% față de anul anterior2020: 125.2692021: 95.7302022: 145.8002023: 176.5792024: 172.2552025: 179.850
Rezultat net 202520 K leiTrecere pe profit2020: -5.6062021: -36.2382022: 4702023: 15.1432024: -5.5512025: 20.037
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 32022: 32023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025-5 K leiDeficit de capital redus cu 80%2020: 1.0722021: -35.1652022: -34.6962023: -19.5532024: -25.1042025: -5.015
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate090 K180 K2020: 125,3 K lei125,3 K20202021: 95,7 K lei95,7 K20212022: 145,8 K lei145,8 K20222023: 176,6 K lei176,6 K20232024: 172,3 K lei172,3 K20242025: 179,9 K lei179,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-37,9%-13,4%11,1%2020: -4,5%-4,5%20202021: -37,9%-37,9%20212022: 0,3%0,3%20222023: 8,6%8,6%20232024: -3,2%-3,2%20242025: 11,1%11,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 10,4% · n=1.654

Cifra de afaceri: +4,4% față de anul anterior.Marjă netă 11,1% · +14,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-25,1 K lei
2025-5 K lei

Datorii raportate

202461,9 K lei
202528,4 K lei

Disponibilități bănești

202422,3 K lei
202511,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri176,6 K lei172,3 K lei179,9 K lei+4,4% față de anul anterior
Rezultat net15,1 K lei-5,6 K lei20 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-19,6 K lei-25,1 K lei-5 K leiDeficit de capital redus cu 80%
Datorii60,8 K lei61,9 K lei28,4 K lei-54,2% față de anul anterior
Creanțe16,4 K lei—920 leiFără an comparabil
Angajați333Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă11,1%-3,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 10,4% (n=1.654) · 2024: 9,9% (n=1.694)

Rezultat / active (A+B)86,5%-15,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 10,5% (n=1.502) · 2024: 9,3% (n=1.525)

Vânzări per angajat59.950 lei57.418 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 129.514 lei (n=1.417) · 2024: 118.296 lei (n=1.458)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-21,6%-68,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,2% (n=1.502) · 2024: 48,2% (n=1.525)

Datorii / active (A+B)122,5%169,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 48,6% (n=1.502) · 2024: 41,5% (n=1.525)

Ponderea activelor imobilizate26,7%24,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,5% (n=1.502) · 2024: 42,6% (n=1.525)

Active circulante / datorii totale0,6×0,44×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=1.861) · 2024: 1,16× (n=1.891)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1,8 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 33,6 zile (n=1.401) · 2024: 27,6 zile (n=1.386)

Stocuri în zile de vânzări9 zile10,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 20 zile (n=1.045) · 2024: 23,2 zile (n=1.065)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.850
Rezultat net
20.037
Angajați
3
Datorii
28.370
Active imobilizate
6.185
Active circulante
16.981
Capitaluri proprii
-5.015
Venituri totale
222.010
Cheltuieli totale
199.753
Stocuri
4.484
Creanțe
920
Casă și conturi la bănci
11.577
Cheltuieli în avans
189
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
172.255
Rezultat net
-5.551
Angajați
3
Datorii
61.947
Active imobilizate
8.982
Active circulante
27.482
Capitaluri proprii
-25.104
Venituri totale
172.317
Cheltuieli totale
176.145
Stocuri
5.159
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
22.323
Cheltuieli în avans
379
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
176.579
Rezultat net
15.143
Angajați
3
Datorii
60.763
Active imobilizate
4.794
Active circulante
36.416
Capitaluri proprii
-19.553
Venituri totale
177.344
Cheltuieli totale
160.427
Stocuri
5.544
Creanțe
16.395
Casă și conturi la bănci
14.477
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
145.800
Rezultat net
470
Angajați
3
Datorii
70.938
Active imobilizate
6.649
Active circulante
29.593
Capitaluri proprii
-34.696
Venituri totale
146.145
Cheltuieli totale
144.214
Stocuri
3.099
Creanțe
12.715
Casă și conturi la bănci
13.779
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
95.730
Rezultat net
-36.238
Angajați
3
Datorii
56.565
Active imobilizate
8.930
Active circulante
12.470
Capitaluri proprii
-35.165
Venituri totale
95.965
Cheltuieli totale
131.244
Stocuri
4.872
Creanțe
765
Casă și conturi la bănci
6.833
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
125.269
Rezultat net
-5.606
Angajați
3
Datorii
26.333
Active imobilizate
11.635
Active circulante
15.770
Capitaluri proprii
1.072
Venituri totale
125.421
Cheltuieli totale
129.864
Stocuri
2.311
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
13.459
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-26

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-08-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-25–2026-10-26 · verificat 2026-10-26.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
4470722
Număr de înregistrare
J02/1022/1993
Înmatriculare
28 iulie 1993
EUID
ROONRC.J02/1022/1993
Formă juridică
SRL
Sediu social
MIHAIL EMINESCU 27 Municipiul Arad Arad
Adresă fiscală
Str. MIHAIL EMINESCU 27 Arad ARAD · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 august 1993
Înregistrare fiscală
9 mai 2012
Telefon
0257285836 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOTEZATU MIHAELA-MARIOARA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EXIDENT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.08.1993
Înregistrare fiscală
11 august 1993
Număr registrul comerțului
J02/1022/1993
Cod CAEN
3250
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. MIHAI EMINESCU, NR.27, BL.CORP B, ET.PARTER, AP.7
Cod poștal fiscal
310085
Strada sediului
Str. Mihai Eminescu
Numărul sediului
27
Localitatea sediului
Mun. Arad
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
310085
Detalii sediu
corp B
Strada domiciliului fiscal
Str. Mihai Eminescu
Numărul domiciliului fiscal
27
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Arad
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
310085

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 octombrie 2000
TVA până la
31 ianuarie 2001
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 3250 Rev. 2Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-26Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradMunicipiul AradCAEN 3250
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI