Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EXING CONSTRUCT SRL

EXING CONSTRUCT SRL

CUI 14512744 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

EXING CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+8,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 37,6 mil. lei, față de 34,7 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât5,3%

Marja netă calculată este 5,3% în 2025, față de 5,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+20,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202537,6 mil. lei+8,4% față de anul anterior2020: 22.443.5352021: 30.988.9932022: 36.872.5872023: 32.303.5752024: 34.695.4962025: 37.602.784
Rezultat net 20252 mil. lei-2,9% față de anul anterior2020: 1.466.2392021: 3.572.2402022: 4.395.2142023: 2.038.4892024: 2.044.1292025: 1.983.927
Angajați 202526+4% față de anul anterior2020: 192021: 212022: 242023: 242024: 252025: 26
Capitaluri proprii 20257,3 mil. lei-47,3% față de anul anterior2020: 10.607.6962021: 14.177.4352022: 14.151.5962023: 15.103.1282024: 13.886.3872025: 7.314.758
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate019 mil.38 mil.2020: 22,4 mil. lei22,4 mil.20202021: 31 mil. lei31 mil.20212022: 36,9 mil. lei36,9 mil.20222023: 32,3 mil. lei32,3 mil.20232024: 34,7 mil. lei34,7 mil.20242025: 37,6 mil. lei37,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6%11,9%2020: 6,5%6,5%20202021: 11,5%11,5%20212022: 11,9%11,9%20222023: 6,3%6,3%20232024: 5,9%5,9%20242025: 5,3%5,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 4,4% · n=113

Cifra de afaceri: +8,4% față de anul anterior.Marjă netă 5,3% · -0,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202413,9 mil. lei
20257,3 mil. lei

Datorii raportate

202414,3 mil. lei
202516 mil. lei

Disponibilități bănești

20246,6 mil. lei
20251,4 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri32,3 mil. lei34,7 mil. lei37,6 mil. lei+8,4% față de anul anterior
Rezultat net2 mil. lei2 mil. lei2 mil. lei-2,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii15,1 mil. lei13,9 mil. lei7,3 mil. lei-47,3% față de anul anterior
Datorii6 mil. lei14,3 mil. lei16 mil. lei+11,2% față de anul anterior
Creanțe989,2 K lei1,2 mil. lei1,4 mil. lei+20,1% față de anul anterior
Angajați242526+4% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5,3%5,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 4,4% (n=113) · 2024: 4,6% (n=127)

Rezultat / active (A+B)8,5%7,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 7,1% (n=108) · 2024: 5,7% (n=125)

Rezultat / capitaluri proprii27,1%14,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,3% (n=117) · 2024: 14,4% (n=126)

Vânzări per angajat1.446.261 lei1.387.820 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 1.019.400 lei (n=106) · 2024: 913.549 lei (n=114)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)31,5%49,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,2% (n=108) · 2024: 35,7% (n=125)

Datorii / active (A+B)68,7%50,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 57,3% (n=108) · 2024: 64,3% (n=125)

Ponderea activelor imobilizate53,9%45,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 27,1% (n=108) · 2024: 23,3% (n=125)

Active circulante / datorii totale0,67×1,07×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,24× (n=126) · 2024: 1,17× (n=145)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări13,3 zile12 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 76,6 zile (n=107) · 2024: 61,9 zile (n=123)

Stocuri în zile de vânzări75,8 zile79,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 49 zile (n=105) · 2024: 53,1 zile (n=114)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
37.602.784
Rezultat net
1.983.927
Angajați
26
Datorii
15.961.733
Active imobilizate
12.513.894
Active circulante
10.721.021
Capitaluri proprii
7.314.758
Venituri totale
38.385.258
Cheltuieli totale
36.074.471
Stocuri
7.914.381
Creanțe
1.390.370
Casă și conturi la bănci
1.416.270
Cheltuieli în avans
41.576
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
34.695.496
Rezultat net
2.044.129
Angajați
25
Datorii
14.349.265
Active imobilizate
12.793.504
Active circulante
15.390.802
Capitaluri proprii
13.886.387
Venituri totale
35.344.368
Cheltuieli totale
32.985.818
Stocuri
7.673.366
Creanțe
1.157.843
Casă și conturi la bănci
6.559.593
Cheltuieli în avans
51.346
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
32.303.575
Rezultat net
2.038.489
Angajați
24
Datorii
6.032.775
Active imobilizate
4.619.554
Active circulante
16.466.931
Capitaluri proprii
15.103.128
Venituri totale
32.847.727
Cheltuieli totale
30.534.776
Stocuri
8.975.366
Creanțe
989.235
Casă și conturi la bănci
6.502.330
Cheltuieli în avans
49.418
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
36.872.587
Rezultat net
4.395.214
Angajați
24
Datorii
4.514.770
Active imobilizate
4.845.781
Active circulante
13.780.652
Capitaluri proprii
14.151.596
Venituri totale
37.411.988
Cheltuieli totale
32.393.994
Stocuri
11.901.352
Creanțe
1.161.148
Casă și conturi la bănci
718.152
Cheltuieli în avans
39.933
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
30.988.993
Rezultat net
3.572.240
Angajați
21
Datorii
2.441.792
Active imobilizate
4.821.416
Active circulante
11.776.843
Capitaluri proprii
14.177.435
Venituri totale
31.555.334
Cheltuieli totale
27.404.950
Stocuri
8.193.662
Creanțe
1.530.544
Casă și conturi la bănci
2.052.637
Cheltuieli în avans
20.968
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
22.443.535
Rezultat net
1.466.239
Angajați
19
Datorii
1.802.718
Active imobilizate
4.524.880
Active circulante
7.871.640
Capitaluri proprii
10.607.696
Venituri totale
22.760.339
Cheltuieli totale
21.057.298
Stocuri
4.905.267
Creanțe
1.556.021
Casă și conturi la bănci
1.410.352
Cheltuieli în avans
13.894
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-03-14 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Dosar 663/108/20252025-02-20 · Tribunalul ARAD · Creditor

cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) · Fond

14 termene · ultima soluție: indisponibilă

2026-10-20 · 09:00

Soluție indisponibilă

2026-09-22 · 09:00

Amână cauza

T: 20.10.2026 ora 09:00 pentru ca, creditorul TOTAL SOFT SA să depună un răspuns cu privire la solicitările judecătorului-sindic.

Document: incheieredesedinta · 2026-09-22

2026-09-15 · 09:00

Termen preschimbat

În baza încheierii de şedinţă din data de 08.09.2026 a fost fixat termen de judecată la data de 22.09.2026 ora 09:00.

2026-09-08 · 11:00

Amână cauza

T: 22.09.2026 ora 09:00 pentru explicaţii suplimentare din partea părţilor.

Document: incheieredesedinta · 2026-09-08

2026-08-12 · 10:00

Amână cauza

T: 08.09.2026,ora 11:00 pentru comunicarea întâmpinării

Document: incheieredesedinta · 2026-08-12

2026-05-19 · 09:00

Amână cauza

Analizând stadiul procedurii insolven?ei debitoarei RODSPECTRA SRL, stabileşte termen administrativ de control la data de 15.09.2026.

2026-04-21 · 09:00

Amână cauza

Analizând stadiul procedurii insolven?ei debitoarei RODSPECTRA SRL, stabileşte termen administrativ de control la data de 19.05.2026. Pune în vedere adm. jud. (email) că are obligaţia să depună raport de activitate lunar, cel târziu cu 5 zile înainte de termenul administrativ stabilit, sub sancţiunea amenzii.

2026-02-10 · 09:00

Amână cauza

Analizând stadiul procedurii insolven?ei debitoarei RODSPECTRA SRL, stabile?te termen administrativ de control la data de 21.04.2026.

2025-12-02 · 09:00

Amână cauza

Analizând stadiul procedurii insolven?ei debitoarei RODSPECTRA SRL, stabileşte termen administrativ de control la data de 10.02.2026.

2025-09-23 · 09:00

Amână cauza

În baza disp. art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, analizând stadiul continuării procedurii insolven?ei debitoarei RODSPECTRA SRL, stabileşte termen administrativ de control la data de 02.12.2025, pentru continuarea procedurii.

2025-06-17 · 09:00

Amână cauza

Analizând stadiul continuării procedurii insolven?ei debitoarei Rodspectra SRL - în procedura generală, ţinând cont de cererile administratorului judiciar indicate în raportul din 27.05.2025, 1. Constată că potrivit art. 57 alin. 2 din Legea 85/2014 nu este necesară confirmarea de către judecătorul sindic a administratorului judiciar ales de creditori, acesta fiind acelaşi cu cel desemnat provizoriu prin hotărârea de deschidere a procedurii; 2. Constată că potrivit art. 50 din Legea nr. 85/2014 doar desemnarea unui comitet al creditorilor de către judecător ori modificarea componenţei celui menţinut ca urmare a deciziei acestuia se realizează prin încheiere, în prezenta cauză nefiind numit un asemenea comitet de către judecătorul sindic care să fie apoi înlocuit de cel ales de adunarea creditorilor, astfel că nu este necesar a se lua act de comitetul ales de adunarea creditorilor; 3. Pune în sarcina administratorul judiciar următoarele măsuri: - să depună lunar raportul cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului. În raport se va menţiona şi onorariul încasat al administratorului judiciar, cu precizarea modalităţii de calcul al acestuia (conform disp. art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014); - să indice situaţia creanţei creditoarei Mairon Galati SA şi cererii de retragere a Prosche Leasing Romania IFN SA; - să depună la dosar extrase din BPI privind rapoartele întocmite; 4. Stabileşte termen administrativ de control la data de 23.09.2025, ora 09.00 pentru continuarea procedurii.

2025-04-30 · 09:00

Amână cauza

Admite cererea administratorului judiciar provizoriu Consorţiul format din Expert SPRL şi Prime Insolv Practice SPRL. În baza art. 101 al. 1 din Legea nr. 85/2014, dispune majorarea termenului de întocmire a inventarului cu 15 zile, anume până la data de 13.05.2025. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea prin B.P.I., apel care se va depune la Tribunalul Arad. Dată în cameră de consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei la data de 30.04.2025

Document: Hotarareintermediara 76 · 2025-04-30

2025-04-08 · 09:00

Termen intermediar

În baza art. 97 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, încuviinţează cererea administratorului judiciar şi prelungeşte termenul stabilit iniţial pentru depunerea raportului prevăzut de art. 97 din Legea nr. 85/2014, stabilind ca nouă dată pentru îndeplinirea acestei atribuţii cea de 05.05.2025. Constată că dl. Tomoiagă Mihai a fost ales administrator special al debitoarei. Stabileşte termen administrativ de control pentru continuarea procedurii la data de 17.06.2025, punând în sarcina administratorului judiciar obligaţia de a depune lunar raportul cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului, precum şi, dacă este cazul, stadiul efectuării inventarierii; în raport se va menţiona şi onorariul încasat al administratorului judiciar, cu precizarea modalităţii de calcul al acestuia (conform disp. art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014); totodată, se va pune în vedere acestuia să depună la dosar extrase din BPI privind rapoartele întocmite. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea prin B.P.I., apel care se va depune la Tribunalul Arad. Dată în cameră de consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei la data de 08.04.2025.

Document: Incheierefinalacameraconsiliu · 2025-04-08

2025-02-27 · 11:30

Amână cauza

Admite cererea formulată de către debitoarea RODSPECTRA S.R.L. pentru deschiderea procedurii generale de insolven?ă şi, pe cale de consecinţă: În temeiul art. 71 alin 1 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolven?ei şi de insolven?ă, dispune deschiderea procedurii generale împotriva debitoarei RODSPECTRA S.R.L.. În temeiul art. 66 alin. 7 din Legea nr. 85/2014, califică cererile de deschidere a procedurii insolven?ei formulate de creditoarele Baumit Romania Com SRL, Kuma Romania SRL, Kubala Tools Romania SRL, Grup Edelweiss SRL, Trutzi SRL, Togitim Solutions SRL, Melinda-Impex Steel S.A., Metal Business Work SRL, Iatsa SA, CEC Bank SA, New Peaks SRL, ca fiind declaraţii de creanţă. În temeiul art. 45 lit. d şi art. 73 din Legea nr. 85/2014, desemnează administrator judiciar provizoriu pe practicianul în insolven?ă Consor?iul format din EXPERT SPRL şi PRIME INSOLV PRACTICE SPRL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr. 85/2014, cu o retribuţie de 12.000 lei, până la prima adunare generală a creditorilor. În temeiul art. 76 din Legea nr. 85/2014, dispune comunicarea prezentei încheieri către instanţa judecătorească în a cărei jurisdicţie se află sediul debitoarei şi tuturor băncilor unde debitoarea are deschise conturi în vederea aplicării dispoziţiilor art. 75 din Legea nr. 85/2014. În baza art. 85 din Legea nr. 85/2014, constată că debitoarei nu îi este ridicat dreptul de administrare. În temeiul art. 99 din Legea nr. 85/2014, dispune notificarea deschiderii procedurii debitoarei creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Arad, în vederea efectuării menţiunii cu privire la deschiderea procedurii. Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la data de 14.04.2025. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la data de 05.05.2025. Fixează termenul pentru definitivarea tabelului de creanţe la data de 30.05.2025. Pune în vedere administratorului judiciar să convoace prima şedinţă a adunării creditorilor în maximum 5 zile de la expirarea termenului de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în BPI a tabelului preliminar de creanţe. Fixează termen pentru depunerea raportului prevăzut de art. 92 din Legea nr. 85/2014 la data de 19.03.2025 şi termen pentru depunerea raportului prevăzut de art. 97 din Legea nr. 85/2014 la data de 08.04.2025. Fixează la data de 27 a fiecărei luni termenul administrativ pentru depunerea de către practicianul în insolven?ă a raportului întocmit în baza art. 59 din Legea nr. 85/2014 pentru luna anterioară. Dispune administratorului judiciar să convoace adunarea generală a asociaţilor debitorului în vederea desemnării administratorului special şi să depună la dosar, în 2 zile lucrătoare de la data adunării, dovada convocării şi procesul verbal al adunării. Dispune în sarcina administratorului judiciar provizoriu obligaţia de a efectua inventarierea bunurilor debitorului, în termen de 60 de zile de la data deschiderii procedurii, conform art. 101 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, iar în temeiul alin. 2 al aceluiaşi articol raportat la art. 902 alin. 2 pct. 16 C.civ. dispune ca, în situaţia în care debitorul are bunuri supuse transcripţiei, inscripţiei sau înregistrării în registrele de publicitate, administratorul judiciar să trimită instanţelor, autorităţilor ori instituţiilor care ţin aceste registre o copie de pe hotărârea de deschidere a procedurii, spre a se face menţiune. Stabileşte termen administrativ de control la data de 08.04.2025. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea prin B.P.I., apel care se va depune la Tribunalul Arad. Creditorii notificaţi conform art. 100 din Legea 85/2014, ulterior deschiderii procedurii, pot formula împotriva prezentei doar calea de atac a opoziţiei, în termen de 10 zile de la comunicarea de către practicianul în insolvenţă a notificării realizate în baza art. 100 alin.

Document: Hotarareintermediara 39 · 2025-02-27

Căi de atac declarate: Apel · 2025-03-14

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14512744
Număr de înregistrare
J2002000484127
Înmatriculare
14 martie 2002
EUID
ROONRC.J2002000484127
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. DRAGALINA 70 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. DRAGALINA 70 Cluj-Napoca CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 martie 2002
Înregistrare fiscală
26 martie 2026
Telefon
0745079392 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SZABÓ GYŐNGYVÉR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EXING CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.03.2002
Înregistrare fiscală
14 martie 2002
Număr registrul comerțului
J2002000484127
Cod CAEN
4683
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj

Contact și adrese

Telefon
0264-270153 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, DRM. CHEILE BACIULUI, NR.1
Strada sediului
Str. G-ral Ion Dragalina
Numărul sediului
70
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400024
Strada domiciliului fiscal
Drm. Cheile Baciului
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2002
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Cluj

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

10 înregistrări · valoare publicată 13.520.130 lei · 11 mai 2021–23 mai 2024

SCHEMA DE AJUTOR DE STAT - IMM PLUS, COMPONENTA IMM ROMANIA PLUS23 mai 2024 · SA.113044/2024 · 461.563 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
SCHEMA DE AJUTOR DE STAT - IMM PLUS, COMPONENTA IMM ROMANIA PLUS23 mai 2024 · SA.113044/2024 · 4.500.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 220 decembrie 2023 · SA.105503/2022 · 900.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 220 decembrie 2023 · SA.105503/2022 · 105.500 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS23 decembrie 2022 · SA.103626/2022 · 552.000 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS23 decembrie 2022 · SA.103626/2022 · 3.600.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%
versiune 4 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1917 martie 2022 · SA.100996/2021 · 1.600.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 80%
versiune 4 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1917 martie 2022 · SA.100996/2021 · 107.200 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
versiune 3 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1911 mai 2021 · SA.60236/2020 · 1.600.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 80% · Activități finanțate: 4613
versiune 3 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1911 mai 2021 · SA.60236/2020 · 93.867 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 4613

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4675 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8292 Rev. 2Activități de ambalare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaStrada DragalinaCAEN 4613
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI