Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EXOR BEST WOOD S.R.L.

EXOR BEST WOOD S.R.L.

CUI 39382143 · SRL· Sat Dobrana, Comuna Prigoria

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EXOR BEST WOOD S.R.L. are sediul în Sat Dobrana, Comuna Prigoria. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+66,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 152,8 K lei, față de 92 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut9,1%

Marja netă calculată este 9,1% în 2025, față de 4,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+289,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025152,8 K lei+66,1% față de anul anterior2020: 44.0002021: 140.2002022: 288.8172023: 164.6612024: 92.0002025: 152.800
Rezultat net 202513,9 K lei+218,6% față de anul anterior2020: 5.6062021: 1.5952022: 8502023: 4.8492024: 4.3742025: 13.934
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 12021: 42022: 52023: 52024: 22025: 1
Capitaluri proprii 202527,5 K lei+102,5% față de anul anterior2020: 1.9322021: 3.5272022: 4.3772023: 9.2262024: 13.5992025: 27.533
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0144 K289 K2020: 44 K lei44 K20202021: 140,2 K lei140,2 K20212022: 288,8 K lei288,8 K20222023: 164,7 K lei164,7 K20232024: 92 K lei92 K20242025: 152,8 K lei152,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6,4%12,7%Mediana sectorului (2025): 1,6% · n=7952020: 12,7%12,7%20202021: 1,1%1,1%20212022: 0,3%0,3%20222023: 2,9%2,9%20232024: 4,8%4,8%20242025: 9,1%9,1%2025

Cifra de afaceri: +66,1% față de anul anterior. Marja netă: 9,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii27,5 K lei+102,5% față de anul anterior
Datorii255,7 K lei+26% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri164,7 K lei92 K lei152,8 K lei+66,1% față de anul anterior
Rezultat net4,8 K lei4,4 K lei13,9 K lei+218,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii9,2 K lei13,6 K lei27,5 K lei+102,5% față de anul anterior
Datorii224,8 K lei203 K lei255,7 K lei+26% față de anul anterior
Creanțe56,2 K lei22,2 K lei86,5 K lei+289,4% față de anul anterior
Angajați521-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,1%1,6%n=7954,8%1,2%n=934
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)7,7%15,8%n=7664,3%14,4%n=870
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)71,8%77,7%n=76664,5%80%n=870
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)20,5%30%n=76631,1%27,7%n=870
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)3,9%0,1%n=7661,4%0,1%n=870
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive50,6%4,1%n=63732,2%5,2%n=718
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,11×0,78×n=1.0481,07×0,8×n=1.185
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360203,88 zile54,37 zilen=72386,96 zile62,34 zilen=838
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360460,15 zile86 zilen=641746,34 zile93,21 zilen=720
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați152.800 lei129.014 lein=63746.000 lei114.769 lein=753

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
152.800
Rezultat net
13.934
Angajați
1
Datorii
255.663
Active imobilizate
72.893
Active circulante
283.263
Capitaluri proprii
27.533
Venituri totale
142.792
Cheltuieli totale
127.360
Stocuri
195.307
Creanțe
86.536
Casă și conturi la bănci
1.420
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
72.960
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
92.000
Rezultat net
4.374
Angajați
2
Datorii
202.963
Active imobilizate
97.885
Active circulante
216.628
Capitaluri proprii
13.599
Venituri totale
218.494
Cheltuieli totale
212.979
Stocuri
190.731
Creanțe
22.224
Casă și conturi la bănci
3.673
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
97.951
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
164.661
Rezultat net
4.849
Angajați
5
Datorii
224.828
Active imobilizate
122.876
Active circulante
111.178
Capitaluri proprii
9.226
Venituri totale
314.711
Cheltuieli totale
307.119
Stocuri
35.000
Creanțe
56.222
Casă și conturi la bănci
19.956
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
288.817
Rezultat net
850
Angajați
5
Datorii
206.083
Active imobilizate
147.868
Active circulante
62.592
Capitaluri proprii
4.377
Venituri totale
288.817
Cheltuieli totale
285.136
Stocuri
8.935
Creanțe
11.120
Casă și conturi la bănci
42.537
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
140.200
Rezultat net
1.595
Angajați
4
Datorii
211.064
Active imobilizate
172.859
Active circulante
41.732
Capitaluri proprii
3.527
Venituri totale
166.134
Cheltuieli totale
163.305
Stocuri
—
Creanțe
9.505
Casă și conturi la bănci
32.227
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
44.000
Rezultat net
5.606
Angajați
1
Datorii
208.390
Active imobilizate
197.851
Active circulante
12.471
Capitaluri proprii
1.932
Venituri totale
44.102
Cheltuieli totale
38.056
Stocuri
—
Creanțe
8.024
Casă și conturi la bănci
4.447
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-05-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39382143
Număr de înregistrare
J18/434/2018
Înmatriculare
22 mai 2018
EUID
ROONRC.J18/434/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
Principală 34 Sat Dobrana, Comuna Prigoria Gorj
Adresă fiscală
Str. Principală 34 Dobrana GORJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 mai 2018
Înregistrare fiscală
4 februarie 2022
Telefon
0766995973 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PĂSĂRICĂ OVIDIU-SORINEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EXOR BEST WOOD S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.05.2018
Înregistrare fiscală
22 mai 2018
Număr registrul comerțului
J2018000434185
Cod CAEN
1623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Târgu Cărbuneşti

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. GORJ, SAT DOBRANA COM. PRIGORIA, STR. PRINCIPALĂ, NR.34
Cod poștal fiscal
217374
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
34
Localitatea sediului
Sat Dobrana Com. Prigoria
Județul sediului
GORJ
Codul poștal al sediului
217374
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
34
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Dobrana Com. Prigoria
Județul domiciliului fiscal
GORJ
Cod poștal domiciliu fiscal
217374

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 1623 Rev. 2Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 1624 Rev. 2Fabricarea ambalajelor din lemn

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GorjSat Dobrana, Comuna PrigoriaCAEN 1623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI