Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EXPERT CARS SOLUTIONS S.R.L.

EXPERT CARS SOLUTIONS S.R.L.

CUI 40791133 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

EXPERT CARS SOLUTIONS S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-10,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 238,8 K lei, față de 265,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut53,9%

Marja netă calculată este 53,9% în 2025, față de 32,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+40,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025238,8 K lei-10,1% față de anul anterior2020: 52.4192021: 116.3612022: 124.7842023: 273.4982024: 265.5592025: 238.773
Rezultat net 2025128,8 K lei+49% față de anul anterior2020: 113.3102021: 8.0312022: 32.7802023: 19.6092024: 86.4522025: 128.779
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025134,8 K lei+45,8% față de anul anterior2020: 125.6602021: 106.0532022: 138.8332023: 82.5422024: 92.4522025: 134.779
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0137 K273 K2020: 52,4 K lei52,4 K20202021: 116,4 K lei116,4 K20212022: 124,8 K lei124,8 K20222023: 273,5 K lei273,5 K20232024: 265,6 K lei265,6 K20242025: 238,8 K lei238,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%108,1%216,2%Mediana sectorului (2025): 1% · n=19022020: 216,2%216,2%20202021: 6,9%6,9%20212022: 26,3%26,3%20222023: 7,2%7,2%20232024: 32,6%32,6%20242025: 53,9%53,9%2025

Cifra de afaceri: -10,1% față de anul anterior. Marja netă: 53,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii134,8 K lei+45,8% față de anul anterior
Datorii120,1 K lei-31% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri273,5 K lei265,6 K lei238,8 K lei-10,1% față de anul anterior
Rezultat net19,6 K lei86,5 K lei128,8 K lei+49% față de anul anterior
Capitaluri proprii82,5 K lei92,5 K lei134,8 K lei+45,8% față de anul anterior
Datorii153,9 K lei174,1 K lei120,1 K lei-31% față de anul anterior
Creanțe2,1 K lei14,3 K lei20,1 K lei+40,3% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri53,9%1%n=1.90232,6%0,8%n=3.382
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)53,4%2,5%n=1.29835,1%3,6%n=2.568
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)47,6%98,3%n=1.29866%96,5%n=2.568
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)62,5%12,4%n=1.29877%12%n=2.568
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)51%0%n=1.29832,8%0,1%n=2.567
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive95,5%28,9%n=1.37193,5%29,3%n=2.334
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,79×0,88×n=2.5100,35×0,9×n=4.350
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36030,31 zile12,22 zilen=1.54419,42 zile18,67 zilen=2.996
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați238.773 lei274.341 lein=906265.559 lei396.235 lein=1.823

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
238.773
Rezultat net
128.779
Angajați
1
Datorii
120.119
Active imobilizate
157.746
Active circulante
94.626
Capitaluri proprii
134.779
Venituri totale
321.212
Cheltuieli totale
187.482
Stocuri
—
Creanțe
20.105
Casă și conturi la bănci
74.521
Cheltuieli în avans
2.526
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
265.559
Rezultat net
86.452
Angajați
1
Datorii
174.078
Active imobilizate
203.076
Active circulante
60.653
Capitaluri proprii
92.452
Venituri totale
299.929
Cheltuieli totale
209.970
Stocuri
—
Creanțe
14.328
Casă și conturi la bănci
46.325
Cheltuieli în avans
2.801
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
273.498
Rezultat net
19.609
Angajați
1
Datorii
153.887
Active imobilizate
197.748
Active circulante
37.783
Capitaluri proprii
82.542
Venituri totale
293.824
Cheltuieli totale
271.423
Stocuri
—
Creanțe
2.050
Casă și conturi la bănci
35.733
Cheltuieli în avans
898
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
124.784
Rezultat net
32.780
Angajați
1
Datorii
5.831
Active imobilizate
95.691
Active circulante
49.023
Capitaluri proprii
138.833
Venituri totale
191.693
Cheltuieli totale
157.207
Stocuri
—
Creanțe
4.466
Casă și conturi la bănci
44.557
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
50
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
116.361
Rezultat net
8.031
Angajați
1
Datorii
51.783
Active imobilizate
101.697
Active circulante
56.118
Capitaluri proprii
106.053
Venituri totale
116.639
Cheltuieli totale
107.584
Stocuri
—
Creanțe
42.373
Casă și conturi la bănci
13.745
Cheltuieli în avans
21
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
52.419
Rezultat net
113.310
Angajați
1
Datorii
88.327
Active imobilizate
150.663
Active circulante
63.257
Capitaluri proprii
125.660
Venituri totale
196.122
Cheltuieli totale
79.696
Stocuri
—
Creanțe
44.192
Casă și conturi la bănci
19.065
Cheltuieli în avans
67
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-03-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40791133
Număr de înregistrare
J2019003462405
Înmatriculare
15 martie 2019
EUID
ROONRC.J2019003462405
Formă juridică
SRL
Sediu social
Ghencea 65B C1 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Prl Ghencea 65B Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 martie 2019
Înregistrare fiscală
10 noiembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ROȘU CONSTANTIN AUGUSTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EXPERT CARS SOLUTIONS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.03.2019
Înregistrare fiscală
15 martie 2019
Număr registrul comerțului
J2019003462405
Cod CAEN
4781
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, PRL GHENCEA, NR.65B, BL.C1, SC.4, ET.1+2, AP.2
Strada sediului
Prl. Ghencea
Numărul sediului
65B
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Prl. Ghencea
Numărul domiciliului fiscal
65B
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 7751 Rev. 3Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 4781
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI