Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EXPERT PERFORMANCE SRL

EXPERT PERFORMANCE SRL

CUI 33896560 · SRL· Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EXPERT PERFORMANCE SRL are sediul în Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+24%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 123,2 K lei, față de 99,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut52,3%

Marja netă calculată este 52,3% în 2025, față de 41,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+44,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025123,2 K lei+24% față de anul anterior2020: 63.5902021: 56.9532022: 49.4412023: 45.7302024: 99.3502025: 123.200
Rezultat net 202564,4 K lei+57,7% față de anul anterior2020: 4.4972021: 13.0102022: 10.9732023: -13.2592024: 40.8592025: 64.443
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202571,5 K lei-65,5% față de anul anterior2020: 155.8342021: 168.8432022: 179.4822023: 166.2232024: 207.0822025: 71.525
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate062 K123 K2020: 63,6 K lei63,6 K20202021: 57 K lei57 K20212022: 49,4 K lei49,4 K20222023: 45,7 K lei45,7 K20232024: 99,4 K lei99,4 K20242025: 123,2 K lei123,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-29%11,7%52,3%2020: 7,1%7,1%20202021: 22,8%22,8%20212022: 22,2%22,2%20222023: -29%-29%20232024: 41,1%41,1%20242025: 52,3%52,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,2% · n=3.402

Cifra de afaceri: +24% față de anul anterior.Marjă netă 52,3% · +11,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024207,1 K lei
202571,5 K lei

Datorii raportate

202427,1 K lei
2025136,5 K lei

Disponibilități bănești

2024109,6 K lei
202576,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri45,7 K lei99,4 K lei123,2 K lei+24% față de anul anterior
Rezultat net-13,3 K lei40,9 K lei64,4 K lei+57,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii166,2 K lei207,1 K lei71,5 K lei-65,5% față de anul anterior
Datorii20,9 K lei27,1 K lei136,5 K lei+403,7% față de anul anterior
Creanțe29,8 K lei47,2 K lei68,1 K lei+44,3% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă52,3%41,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,2% (n=3.402) · 2024: 31,7% (n=5.043)

Rezultat / active (A+B)31%17,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 27,7% (n=2.631) · 2024: 27,5% (n=3.834)

Rezultat / capitaluri proprii90,1%19,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 72,1% (n=3.394) · 2024: 68,5% (n=4.924)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)34,4%88,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 59,8% (n=2.631) · 2024: 66,9% (n=3.834)

Datorii / active (A+B)65,6%11,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 39,8% (n=2.631) · 2024: 33,1% (n=3.834)

Ponderea activelor imobilizate30,7%33,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,2% (n=2.631) · 2024: 15,7% (n=3.834)

Active circulante / datorii totale1,06×5,78×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,9× (n=4.026) · 2024: 2,25× (n=5.848)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări198,8 zile170,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 106,7 zile (n=3.239) · 2024: 84,2 zile (n=4.668)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
123.200
Rezultat net
64.443
Angajați
—
Datorii
136.506
Active imobilizate
63.806
Active circulante
144.225
Capitaluri proprii
71.525
Venituri totale
123.219
Cheltuieli totale
46.501
Stocuri
—
Creanțe
68.050
Casă și conturi la bănci
76.175
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
99.350
Rezultat net
40.859
Angajați
—
Datorii
27.103
Active imobilizate
77.459
Active circulante
156.726
Capitaluri proprii
207.082
Venituri totale
99.398
Cheltuieli totale
50.705
Stocuri
—
Creanțe
47.150
Casă și conturi la bănci
109.576
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
45.730
Rezultat net
-13.259
Angajați
—
Datorii
20.862
Active imobilizate
92.272
Active circulante
94.813
Capitaluri proprii
166.223
Venituri totale
45.748
Cheltuieli totale
59.007
Stocuri
428
Creanțe
29.840
Casă și conturi la bănci
64.545
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
49.441
Rezultat net
10.973
Angajați
—
Datorii
26.544
Active imobilizate
106.231
Active circulante
99.795
Capitaluri proprii
179.482
Venituri totale
58.971
Cheltuieli totale
46.228
Stocuri
—
Creanțe
33.600
Casă și conturi la bănci
66.195
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
56.953
Rezultat net
13.010
Angajați
—
Datorii
18.804
Active imobilizate
36.067
Active circulante
151.580
Capitaluri proprii
168.843
Venituri totale
57.246
Cheltuieli totale
42.809
Stocuri
3.834
Creanțe
54.346
Casă și conturi la bănci
93.400
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
63.590
Rezultat net
4.497
Angajați
—
Datorii
2.558
Active imobilizate
19.622
Active circulante
138.770
Capitaluri proprii
155.834
Venituri totale
63.591
Cheltuieli totale
58.180
Stocuri
3.500
Creanțe
50.556
Casă și conturi la bănci
84.714
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-17Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-12-12 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

16 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33896560
Număr de înregistrare
J2/1268/2014
Înmatriculare
12 decembrie 2014
EUID
ROONRC.J2/1268/2014
Formă juridică
SRL
Sediu social
FORTUNA 1 Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu Arad
Adresă fiscală
Str. FORTUNA 1 Vladimirescu ARAD
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 decembrie 2014
Înregistrare fiscală
30 martie 2023
Telefon
0747078381 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOLDOVAN ŞTEFAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EXPERT PERFORMANCE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.12.2014
Înregistrare fiscală
12 decembrie 2014
Număr registrul comerțului
J02/1268/2014
Cod CAEN
7490
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Telefon
0747078381 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, SAT VLADIMIRESCU COM. VLADIMIRESCU, STR. FORTUNA, NR.1
Cod poștal fiscal
317405
Strada sediului
Str. Fortuna
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sat Vladimirescu Com. Vladimirescu
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
317405
Strada domiciliului fiscal
Str. Fortuna
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vladimirescu Com. Vladimirescu
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
317405

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (16) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

OFICIUL DE CADASTRU SI PUBLICITATE IMOBILIARA ARAD4 din 16 înregistrări (25%) · Vezi relația

R.A. "Administratia Zonei Libere Curtici - Arad"2 din 16 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

LICEUL TEORETIC ADAM MÜLLER GUTTENBRUNN ARAD2 din 16 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

OCOLULSILVIC VALEA MURESULUI RA1 din 16 înregistrări (6,3%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA SAG1 din 16 înregistrări (6,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de consultanta in protectia contra riscurilor si in controlul riscurilor (Rev.2)11 din 16 înregistrări (68,8%) · Vezi selecția

Servicii de consultanta in domeniul securitatii (Rev.2)3 din 16 înregistrări (18,8%) · Vezi selecția

Evaluare a riscurilor sau a pericolelor, alta decat cea pentru constructii (Rev.2)2 din 16 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

17 iunie 2026Achiziție directă

ANALIZA DE RISC LA SECURITATE FIZICĂ

Autoritate: Liceul Teoretic "Jozef Gregor Tajovsky"

CPV 79417000-0 — Servicii de consultanta in domeniul securitatii (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79417000-0

Vezi detaliile atribuirii →
4.950 leiValoare publicată
2 iunie 2026Achiziție directă

Evaluare a riscurilor sau a pericolelor, alta decat cea pentru constructii

Autoritate: OCOLULSILVIC VALEA MURESULUI RA

CPV 90711100-5 — Evaluare a riscurilor sau a pericolelor, alta decat cea pentru constructii (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90711100-5

Vezi detaliile atribuirii →
650 leiValoare publicată
1 aprilie 2026Achiziție directă

Analiză de risc la securitatea fizică – 4 amplasamente

Autoritate: LICEUL TEORETIC ADAM MÜLLER GUTTENBRUNN ARAD

CPV 79417000-0 — Servicii de consultanta in domeniul securitatii (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79417000-0

Vezi detaliile atribuirii →
2.500 leiValoare publicată
4 martie 2026Achiziție directă

ANALIZA DE RISC LA SECURITATE FIZICĂ

Autoritate: R.A. "Administratia Zonei Libere Curtici - Arad"

CPV 90711100-5 — Evaluare a riscurilor sau a pericolelor, alta decat cea pentru constructii (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90711100-5

Vezi detaliile atribuirii →
1.300 leiValoare publicată
6 octombrie 2025Achiziție directă

ANALIZA DE RISC LA SECURITATE FIZICĂ și Proiect tehnic instalare echip

Autoritate: CASA CORPULUI DIDACTIC "ALEXANDRU GAVRA" ARAD

CPV 79417000-0 — Servicii de consultanta in domeniul securitatii (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79417000-0

Vezi detaliile atribuirii →
1.600 leiValoare publicată
7 iulie 2025Achiziție directă

,,Servicii de efectuare a analizei de risc în exploatare a spațiilor de joacă"

Autoritate: Municipiul Codlea

CPV 71317000-3 — Servicii de consultanta in protectia contra riscurilor si in controlul riscurilor (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71317000-3

Vezi detaliile atribuirii →
5.950 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradSat Vladimirescu, Comuna VladimirescuCAEN 7490
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI