Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EXPO ART-IST S.R.L.

EXPO ART-IST S.R.L.

CUI 39690542 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EXPO ART-IST S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+7,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 180,6 K lei, față de 168,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut35,7%

Marja netă calculată este 35,7% în 2025, față de 34,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+232,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025180,6 K lei+7,3% față de anul anterior2020: 234.3842021: 156.2542022: 68.7852023: 403.5742024: 168.3082025: 180.637
Rezultat net 202564,6 K lei+11,6% față de anul anterior2020: 122.8192021: 50.1052022: 19.5562023: 174.4862024: 57.8232025: 64.558
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202564,8 K lei+11,6% față de anul anterior2020: 198.9062021: 143.7472022: 58.3562023: 175.3642024: 58.0632025: 64.798
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0202 K404 K2020: 234,4 K lei234,4 K20202021: 156,3 K lei156,3 K20212022: 68,8 K lei68,8 K20222023: 403,6 K lei403,6 K20232024: 168,3 K lei168,3 K20242025: 180,6 K lei180,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%26,2%52,4%Mediana sectorului (2025): 11,2% · n=37452020: 52,4%52,4%20202021: 32,1%32,1%20212022: 28,4%28,4%20222023: 43,2%43,2%20232024: 34,4%34,4%20242025: 35,7%35,7%2025

Cifra de afaceri: +7,3% față de anul anterior. Marja netă: 35,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii64,8 K lei+11,6% față de anul anterior
Datorii175 K lei+130,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri403,6 K lei168,3 K lei180,6 K lei+7,3% față de anul anterior
Rezultat net174,5 K lei57,8 K lei64,6 K lei+11,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii175,4 K lei58,1 K lei64,8 K lei+11,6% față de anul anterior
Datorii73,8 K lei75,9 K lei175 K lei+130,5% față de anul anterior
Creanțe152 K lei37,7 K lei125,5 K lei+232,6% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri35,7%11,2%n=3.74534,4%2,1%n=1.414
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)27,1%41,1%n=3.36543,4%13,3%n=688
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)73,1%47,8%n=3.36556,7%87%n=688
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)17,6%37,7%n=3.36511,4%9,7%n=688
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)27%3,7%n=3.36543,2%0,4%n=684
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,6%30,4%n=3.31999,6%12%n=966
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,13×1,09×n=4.5561,56×0,85×n=1.776
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360250,16 zile38,86 zilen=3.09380,72 zile10,36 zilen=1.015
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36089,66 zile18,86 zilen=1.54574,27 zile113,15 zilen=1.271

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
180.637
Rezultat net
64.558
Angajați
—
Datorii
174.957
Active imobilizate
42.031
Active circulante
197.173
Capitaluri proprii
64.798
Venituri totale
180.641
Cheltuieli totale
103.910
Stocuri
44.988
Creanțe
125.523
Casă și conturi la bănci
26.662
Cheltuieli în avans
551
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
168.308
Rezultat net
57.823
Angajați
—
Datorii
75.892
Active imobilizate
15.287
Active circulante
118.609
Capitaluri proprii
58.063
Venituri totale
170.470
Cheltuieli totale
101.893
Stocuri
34.725
Creanțe
37.738
Casă și conturi la bănci
46.146
Cheltuieli în avans
59
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
403.574
Rezultat net
174.486
Angajați
—
Datorii
73.782
Active imobilizate
5.392
Active circulante
243.716
Capitaluri proprii
175.364
Venituri totale
403.576
Cheltuieli totale
195.187
Stocuri
29.229
Creanțe
152.019
Casă și conturi la bănci
62.468
Cheltuieli în avans
38
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
68.785
Rezultat net
19.556
Angajați
1
Datorii
72.357
Active imobilizate
—
Active circulante
130.713
Capitaluri proprii
58.356
Venituri totale
68.787
Cheltuieli totale
47.208
Stocuri
53.861
Creanțe
19.385
Casă și conturi la bănci
57.467
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
156.254
Rezultat net
50.105
Angajați
—
Datorii
2.806
Active imobilizate
—
Active circulante
146.553
Capitaluri proprii
143.747
Venituri totale
156.254
Cheltuieli totale
101.977
Stocuri
22.781
Creanțe
29.360
Casă și conturi la bănci
94.412
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
234.384
Rezultat net
122.819
Angajați
—
Datorii
30.551
Active imobilizate
—
Active circulante
229.457
Capitaluri proprii
198.906
Venituri totale
234.387
Cheltuieli totale
104.840
Stocuri
47.991
Creanțe
137.097
Casă și conturi la bănci
44.369
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-06-04Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-07-31 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

15 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39690542
Număr de înregistrare
J2018010947400
Înmatriculare
31 iulie 2018
EUID
ROONRC.J2018010947400
Formă juridică
SRL
Sediu social
LUNCA SIRETULUI 6 A46 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Ale LUNCA SIRETULUI 6 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 iulie 2018
Înregistrare fiscală
19 noiembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CUREA-GOGU GABRIELA ALEXANDRA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EXPO ART-IST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.07.2018
Înregistrare fiscală
31 iulie 2018
Număr registrul comerțului
J2018010947400
Cod CAEN
7420
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, ALE LUNCA SIRETULUI, NR.6, PARTER, BL.A46, SC.D, AP.48
Cod poștal fiscal
62037
Strada sediului
Aleea Lunca Siretului
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
62037
Detalii sediu
PARTER
Strada domiciliului fiscal
Aleea Lunca Siretului
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
62037
Detalii domiciliu fiscal
PARTER

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iunie 2023
TVA până la
3 iulie 2025
Anulare operată la
3 iulie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 iunie 2023
TVA la încasare până la
3 iulie 2025
Actualizare TVA la încasare
6 octombrie 2025
Publicare TVA la încasare
7 octombrie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (15) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Consiliul National pentru Studierea Arhivelor Securitatii4 din 15 înregistrări (26,7%) · Vezi relația

Muzeul National al Unirii Alba Iulia3 din 15 înregistrări (20%) · Vezi relația

Colegiul National Gheorghe Lazar3 din 15 înregistrări (20%) · Vezi relația

Centrul de Cultura Palatele Brancovenesti de la Portile Bucurestiului2 din 15 înregistrări (13,3%) · Vezi relația

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1561 din 15 înregistrări (6,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Diverse imprimate (Rev.2)3 din 15 înregistrări (20%) · Vezi selecția

Servicii de organizare de expozitii, de targuri si de congrese (Rev.2)3 din 15 înregistrări (20%) · Vezi selecția

Materiale publicitare (Rev.2)2 din 15 înregistrări (13,3%) · Vezi selecția

Carti tiparite (Rev.2)1 din 15 înregistrări (6,7%) · Vezi selecția

Publicatii (Rev.2)1 din 15 înregistrări (6,7%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

4 iunie 2026Achiziție directă

Pachet diplome sfarsit de an scolar

Autoritate: Colegiul National Gheorghe Lazar

CPV 22900000-9 — Diverse imprimate (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22900000-9

Vezi detaliile atribuirii →
2.940 leiValoare publicată
20 noiembrie 2025Achiziție directă

Album "Palatul Mogoșoaia – O istorie ilustrată"

Autoritate: Centrul de Cultura Palatele Brancovenesti de la Portile Bucurestiului

CPV 22110000-4 — Carti tiparite (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22110000-4

Vezi detaliile atribuirii →
99.600 leiValoare publicată
30 septembrie 2025Achiziție directă

Realizare album

Autoritate: C.N. POSTA ROMANA S.A.

CPV 22120000-7 — Publicatii (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22120000-7

Vezi detaliile atribuirii →
144.000 leiValoare publicată
15 septembrie 2025Achiziție directă

Realizare grafica, DTP si afise pentru mesele rotunde COLOCVIILE C.N.S.A.S.

Autoritate: Consiliul National pentru Studierea Arhivelor Securitatii

CPV 79950000-8 — Servicii de organizare de expozitii, de targuri si de congrese (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79950000-8

Vezi detaliile atribuirii →
565 leiValoare publicată
6 iunie 2025Achiziție directă

Carti de vizita C.N.S.A.S.

Autoritate: Consiliul National pentru Studierea Arhivelor Securitatii

CPV 30192700-8 — Papetarie (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30192700-8

Vezi detaliile atribuirii →
228 leiValoare publicată
27 mai 2025Achiziție directă

Diverse imprimate

Autoritate: Colegiul National Gheorghe Lazar

CPV 22900000-9 — Diverse imprimate (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22900000-9

Vezi detaliile atribuirii →
3.445 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4761 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărților

CAEN 4762 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

CAEN 4769 Rev. 3Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 5811 Rev. 3Activități de editare a cărților

CAEN 5812 Rev. 3Activități de editare a ziarelor

CAEN 5813 Rev. 3Activități de editare a revistelor și periodicelor

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 9013 Rev. 3Alte activități de creație artistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 7420
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI