Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EXPOPTIM FOREST SRL

EXPOPTIM FOREST SRL

CUI 33817702 · SRL· Sat Sant, Comuna Sant· Silvicultură și alte activități forestiere

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

EXPOPTIM FOREST SRL are sediul în Sat Sant, Comuna Sant și raportează activitatea silvicultură și alte activități forestiere. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-73,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 285,5 K lei, față de 1,1 mil. lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât-30,2%

Marja netă calculată este -30,2% în 2022, față de 45% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2022285,5 K lei-73,1% față de anul anterior2020: 567.9582021: 1.062.3292022: 285.454
Rezultat net 2022-86,1 K leiTrecere pe pierdere2020: 26.5642021: 478.5142022: -86.076
Angajați 20221-50% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 1
Capitaluri proprii 202245,5 K lei-94% față de anul anterior2020: 281.5382021: 760.0522022: 45.461
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0531 K1 mil.2020: 568 K lei568 K20202021: 1,1 mil. lei1,1 mil.20212022: 285,5 K lei285,5 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-30,2%7,4%45%2020: 4,7%4,7%20202021: 45%45%20212022: -30,2%-30,2%2022Reper 2022: mediana sectorului 19% · n=572

Cifra de afaceri: -73,1% față de anul anterior.Marjă netă -30,2% · -75,2 pp față de 2021

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021760,1 K lei
202245,5 K lei

Datorii raportate

2021438,2 K lei
2022489,6 K lei

Disponibilități bănești

2021763,9 K lei
2022269,7 K lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri568 K lei1,1 mil. lei285,5 K lei-73,1% față de anul anterior
Rezultat net26,6 K lei478,5 K lei-86,1 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii281,5 K lei760,1 K lei45,5 K lei-94% față de anul anterior
Datorii382 K lei438,2 K lei489,6 K lei+11,7% față de anul anterior
Creanțe260,9 K lei313,9 K lei208,1 K lei-33,7% față de anul anterior
Angajați121-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Marjă netă-30,2%45%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2022: 19% (n=572) · 2021: 15,7% (n=536)

Rezultat / active (A+B)-16,1%39,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 7,1% (n=624) · 2021: 5,5% (n=587)

Rezultat / capitaluri proprii-189,3%63%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 26,6% (n=585) · 2021: 26,6% (n=541)

Vânzări per angajat285.454 lei531.165 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2022: 207.027 lei (n=479) · 2021: 167.577 lei (n=449)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Capitaluri proprii / active (A+B)8,5%63,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 51,7% (n=625) · 2021: 51,4% (n=589)

Datorii / active (A+B)91,5%36,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 47,3% (n=625) · 2021: 46,9% (n=589)

Ponderea activelor imobilizate2,4%1,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 22,7% (n=625) · 2021: 24,9% (n=589)

Active circulante / datorii totale1,07×2,7×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 1,29× (n=766) · 2021: 1,23× (n=731)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20222021
Creanțe în zile de vânzări262,4 zile106,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2022: 78,1 zile (n=536) · 2021: 71,8 zile (n=506)

Stocuri în zile de vânzări55,7 zile36,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2022: 41,2 zile (n=415) · 2021: 46 zile (n=403)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
285.454
Rezultat net
-86.076
Angajați
1
Datorii
489.564
Active imobilizate
13.092
Active circulante
521.933
Capitaluri proprii
45.461
Venituri totale
305.454
Cheltuieli totale
388.239
Stocuri
44.163
Creanțe
208.100
Casă și conturi la bănci
269.670
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.062.329
Rezultat net
478.514
Angajați
2
Datorii
438.219
Active imobilizate
13.844
Active circulante
1.184.427
Capitaluri proprii
760.052
Venituri totale
1.062.329
Cheltuieli totale
573.192
Stocuri
106.684
Creanțe
313.873
Casă și conturi la bănci
763.870
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
567.958
Rezultat net
26.564
Angajați
1
Datorii
382.019
Active imobilizate
13.883
Active circulante
649.674
Capitaluri proprii
281.538
Venituri totale
589.959
Cheltuieli totale
557.495
Stocuri
266.385
Creanțe
260.876
Casă și conturi la bănci
122.413
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-03-06. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 73% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-03-06. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 73% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33817702
Număr de înregistrare
J6/602/2014
Înmatriculare
19 noiembrie 2014
EUID
ROONRC.J6/602/2014
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRINCIPALA 939 Sat Sant, Comuna Sant Bistriţa-Năsăud
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
RTZ & PARTNERS SPRL FILIALA BISTRIŢA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EXPOPTIM FOREST SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 18.12.2025
Înregistrare fiscală
19 noiembrie 2014
Număr registrul comerțului
J06/602/2014
Cod CAEN
210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Sîngeorz-Băi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT ŞANŢ COM. ŞANŢ, PRINCIPALA, NR.939
Cod poștal fiscal
427285
Strada sediului
PRINCIPALA
Numărul sediului
939
Localitatea sediului
Sat Şanţ Com. Şanţ
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Codul poștal al sediului
427285
Strada domiciliului fiscal
PRINCIPALA
Numărul domiciliului fiscal
939
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Şanţ Com. Şanţ
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Cod poștal domiciliu fiscal
427285

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
22 decembrie 2014
TVA până la
31 iulie 2024
Anulare operată la
1 august 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 aprilie 2015
TVA la încasare până la
1 august 2024
Actualizare TVA la încasare
3 ianuarie 2025
Publicare TVA la încasare
4 ianuarie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
6 martie 2025
Publicarea deciziei
6 martie 2025
Radiere
18 decembrie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 0210 Rev. 2Silvicultură și alte activități forestiere

CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudSat Sant, Comuna SantCAEN 0210
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI