Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EXPRES GREEN LIFT S.R.L.

EXPRES GREEN LIFT S.R.L.

CUI 18106340 · SRL· Municipiul Zalău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EXPRES GREEN LIFT S.R.L. are sediul în Municipiul Zalău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+80,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 978,2 K lei, față de 541,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut19,7%

Marja netă calculată este 19,7% în 2025, față de 14,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+23,3%

Datoriile raportate sunt 327,9 K lei în 2025, față de 266 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025978,2 K lei+80,7% față de anul anterior2020: 635.1932021: 994.4332022: 1.565.4552023: 1.445.6392024: 541.4032025: 978.229
Rezultat net 2025192,3 K lei+150,3% față de anul anterior2020: 201.1722021: 381.7952022: 551.0382023: 316.7462024: 76.8182025: 192.280
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 20251,5 mil. lei+7,9% față de anul anterior2020: 659.2442021: 1.041.0392022: 2.057.3522023: 1.324.0982024: 1.400.9162025: 1.512.278
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0783 K2 mil.2020: 635,2 K lei635,2 K20202021: 994,4 K lei994,4 K20212022: 1,6 mil. lei1,6 mil.20222023: 1,4 mil. lei1,4 mil.20232024: 541,4 K lei541,4 K20242025: 978,2 K lei978,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,2%38,4%Mediana sectorului (2025): 8,5% · n=4992020: 31,7%31,7%20202021: 38,4%38,4%20212022: 35,2%35,2%20222023: 21,9%21,9%20232024: 14,2%14,2%20242025: 19,7%19,7%2025

Cifra de afaceri: +80,7% față de anul anterior. Marja netă: 19,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,5 mil. lei+7,9% față de anul anterior
Datorii327,9 K lei+23,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,4 mil. lei541,4 K lei978,2 K lei+80,7% față de anul anterior
Rezultat net316,7 K lei76,8 K lei192,3 K lei+150,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,3 mil. lei1,4 mil. lei1,5 mil. lei+7,9% față de anul anterior
Datorii355 K lei266 K lei327,9 K lei+23,3% față de anul anterior
Creanțe546,4 K lei447,2 K lei151,8 K lei-66,1% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri19,7%8,5%n=49914,2%8,3%n=1.195
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)82,2%40,6%n=43584%43%n=1.046
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)17,8%59,8%n=43516%56,1%n=1.046
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)59%10,4%n=43561,1%11,4%n=1.046
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)10,4%9,5%n=4354,6%7,3%n=1.046
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive12,7%37,4%n=4555,5%23,6%n=1.150
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,3×1,24×n=5702,44×1,35×n=1.465
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36055,87 zile74,18 zilen=491297,34 zile76,74 zilen=1.164
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360141,3 zile59,33 zilen=437—60,43 zilen=987

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
978.229
Rezultat net
192.280
Angajați
—
Datorii
327.929
Active imobilizate
1.084.901
Active circulante
755.306
Capitaluri proprii
1.512.278
Venituri totale
994.310
Cheltuieli totale
764.827
Stocuri
383.950
Creanțe
151.808
Casă și conturi la bănci
219.548
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
541.403
Rezultat net
76.818
Angajați
—
Datorii
265.978
Active imobilizate
1.018.901
Active circulante
647.993
Capitaluri proprii
1.400.916
Venituri totale
541.525
Cheltuieli totale
450.075
Stocuri
—
Creanțe
447.168
Casă și conturi la bănci
200.825
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.445.639
Rezultat net
316.746
Angajați
—
Datorii
354.969
Active imobilizate
1.018.901
Active circulante
660.166
Capitaluri proprii
1.324.098
Venituri totale
1.468.231
Cheltuieli totale
1.091.152
Stocuri
—
Creanțe
546.363
Casă și conturi la bănci
113.803
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.565.455
Rezultat net
551.038
Angajați
—
Datorii
127.879
Active imobilizate
1.004.870
Active circulante
1.180.361
Capitaluri proprii
2.057.352
Venituri totale
1.568.276
Cheltuieli totale
980.247
Stocuri
308.785
Creanțe
586.668
Casă și conturi la bănci
284.908
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
994.433
Rezultat net
381.795
Angajați
—
Datorii
200.632
Active imobilizate
1.005.756
Active circulante
235.915
Capitaluri proprii
1.041.039
Venituri totale
998.968
Cheltuieli totale
589.882
Stocuri
4.165
Creanțe
35.875
Casă și conturi la bănci
195.875
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
635.193
Rezultat net
201.172
Angajați
—
Datorii
492.978
Active imobilizate
1.006.643
Active circulante
145.579
Capitaluri proprii
659.244
Venituri totale
652.455
Cheltuieli totale
432.530
Stocuri
48.795
Creanțe
4.098
Casă și conturi la bănci
92.686
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2012-06-03; reactivare la 2013-05-17. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2013-05-17

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2012-06-03; reactivare la 2013-05-17. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2013-05-17
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-10-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18106340
Număr de înregistrare
J2012000440311
Înmatriculare
10 octombrie 2012
EUID
ROONRC.J2012000440311
Formă juridică
SRL
Sediu social
LACULUI 14 Municipiul Zalău Sălaj
Adresă fiscală
Str LACULUI 14 Zalău SĂLAJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 octombrie 2012
Înregistrare fiscală
26 martie 2025
Telefon
0264434049 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIUTRE GRIGORE
administrator
GORGAN SIMION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EXPRES GREEN LIFT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.10.2012
Înregistrare fiscală
7 noiembrie 2005
Număr registrul comerțului
J2012000440311
Cod CAEN
4664
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj

Contact și adrese

Telefon
0264434049 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. LACULUI, NR.14
Cod poștal fiscal
450144
Strada sediului
Str. Lacului
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Mun. Zalău
Județul sediului
SĂLAJ
Codul poștal al sediului
450144
Strada domiciliului fiscal
Str. Lacului
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Zalău
Județul domiciliului fiscal
SĂLAJ
Cod poștal domiciliu fiscal
450144

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
17 mai 2013
Perioada 2: TVA de la
1 iunie 2008
Perioada 2: TVA până la
31 mai 2009
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
17 mai 2013
Actualizare TVA la încasare
23 mai 2013
Publicare TVA la încasare
24 mai 2013
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2025
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
3 iunie 2012
Reactivare
17 mai 2013
Publicarea deciziei
29 iunie 2012

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SălajMunicipiul ZalăuCAEN 4664
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI