Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EXTRAMAPS SRL

EXTRAMAPS SRL

CUI 35075502 · SRL· Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Pierdere netă raportată.

EXTRAMAPS SRL are sediul în Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-103,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este -14,2 K lei, față de 377,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Datoriile au scăzut-72,2%

Datoriile raportate sunt 33 K lei în 2025, față de 118,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025-14,2 K lei-103,8% față de anul anterior2020: 134.2202021: 234.5852022: 249.6602023: 249.3532024: 377.8002025: -14.200
Rezultat net 2025-131,1 K leiTrecere pe pierdere2020: 66.0472021: 164.4792022: 182.1992023: 172.3212024: 258.3782025: -131.143
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202517,1 K lei-93,4% față de anul anterior2020: 245.5592021: 315.4172022: 247.6162023: 278.0892024: 258.9942025: 17.073
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate-14 K182 K378 K2020: 134,2 K lei134,2 K20202021: 234,6 K lei234,6 K20212022: 249,7 K lei249,7 K20222023: 249,4 K lei249,4 K20232024: 377,8 K lei377,8 K20242025: -14,2 K lei-14,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%36,5%73%2020: 49,2%49,2%20202021: 70,1%70,1%20212022: 73%73%20222023: 69,1%69,1%20232024: 68,4%68,4%20242025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: -103,8% față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024259 K lei
202517,1 K lei

Datorii raportate

2024118,8 K lei
202533 K lei

Disponibilități bănești

2024315,8 K lei
202533,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri249,4 K lei377,8 K lei-14,2 K lei-103,8% față de anul anterior
Rezultat net172,3 K lei258,4 K lei-131,1 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii278,1 K lei259 K lei17,1 K lei-93,4% față de anul anterior
Datorii10,8 K lei118,8 K lei33 K lei-72,2% față de anul anterior
Creanțe55,5 K lei48,5 K lei16,3 K lei-66,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—68,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)—68,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=12.570) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii-768,1%99,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat-14.200 lei377.800 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 202.575 lei (n=11.350) · 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)—68,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=12.573) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)—31,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,1% (n=12.573) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate—3,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=12.573) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale1,52×3,07×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—46,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
-14.200
Rezultat net
-131.143
Angajați
1
Datorii
33.035
Active imobilizate
—
Active circulante
50.108
Capitaluri proprii
17.073
Venituri totale
-11.470
Cheltuieli totale
119.651
Stocuri
—
Creanțe
16.340
Casă și conturi la bănci
33.768
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
377.800
Rezultat net
258.378
Angajați
1
Datorii
118.826
Active imobilizate
13.541
Active circulante
364.279
Capitaluri proprii
258.994
Venituri totale
377.957
Cheltuieli totale
112.949
Stocuri
—
Creanțe
48.492
Casă și conturi la bănci
315.787
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
249.353
Rezultat net
172.321
Angajați
1
Datorii
10.832
Active imobilizate
6.633
Active circulante
282.288
Capitaluri proprii
278.089
Venituri totale
249.456
Cheltuieli totale
74.940
Stocuri
—
Creanțe
55.547
Casă și conturi la bănci
226.741
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
249.660
Rezultat net
182.199
Angajați
1
Datorii
17.122
Active imobilizate
—
Active circulante
264.738
Capitaluri proprii
247.616
Venituri totale
249.721
Cheltuieli totale
65.275
Stocuri
—
Creanțe
54.581
Casă și conturi la bănci
210.157
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
234.585
Rezultat net
164.479
Angajați
1
Datorii
4.370
Active imobilizate
—
Active circulante
319.787
Capitaluri proprii
315.417
Venituri totale
234.643
Cheltuieli totale
67.865
Stocuri
—
Creanțe
43.160
Casă și conturi la bănci
276.627
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
134.220
Rezultat net
66.047
Angajați
1
Datorii
25.583
Active imobilizate
—
Active circulante
271.142
Capitaluri proprii
245.559
Venituri totale
134.369
Cheltuieli totale
67.093
Stocuri
11.000
Creanțe
14.650
Casă și conturi la bănci
245.492
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 104% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-04
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-06-26Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 104% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-10-01 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-04 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-04.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

6 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35075502
Număr de înregistrare
J6/579/2015
Înmatriculare
1 octombrie 2015
EUID
ROONRC.J6/579/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRINCIPALA 439 Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului Bistriţa-Năsăud
Adresă fiscală
Str. PRINCIPALA 439 Mureşenii Bârgăului BISTRIŢA-NĂSĂUD
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 octombrie 2015
Înregistrare fiscală
14 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator si reprezentant
POP RADU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EXTRAMAPS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.10.2015
Înregistrare fiscală
1 octombrie 2015
Număr registrul comerțului
J06/579/2015
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT MUREŞENII BÂRGĂULUI COM. TIHA BÂRGĂULUI, STR. PRINCIPALA, NR.439
Cod poștal fiscal
427362
Strada sediului
Str. PRINCIPALA
Numărul sediului
439
Localitatea sediului
Sat Mureşenii Bârgăului Com. Tiha Bârgăului
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Codul poștal al sediului
427362
Strada domiciliului fiscal
Str. PRINCIPALA
Numărul domiciliului fiscal
439
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Mureşenii Bârgăului Com. Tiha Bârgăului
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Cod poștal domiciliu fiscal
427362

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 septembrie 2024
TVA până la
1 august 2026
Anulare operată la
3 august 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (6) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA CETATE (PRIMARIA COMUNEI CETATE)3 din 6 înregistrări (50%) · Vezi relația

COMUNA JOSENII BÎRGAULUI2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Comuna Mariselu1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de cadastru (Rev.2)3 din 6 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Servicii de topografie (Rev.2)2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Studii tehnice (Rev.2)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

26 iunie 2024Achiziție directă

Documentatii pentru Dezmembrare imobile in Cartea Funciara comuna Cetate

Autoritate: COMUNA CETATE (PRIMARIA COMUNEI CETATE)

CPV 71335000-5 — Studii tehnice (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71335000-5

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată
19 iunie 2024Achiziție directă

Ridicari topo drum comunal DC7 calamitati- zona Crama

Autoritate: COMUNA CETATE (PRIMARIA COMUNEI CETATE)

CPV 71351810-4 — Servicii de topografie (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71351810-4

Vezi detaliile atribuirii →
10.500 leiValoare publicată
14 martie 2024Achiziție directă

Actualizare Carte Funciară localitatea Nețeni

Autoritate: Comuna Mariselu

CPV 71354300-7 — Servicii de cadastru (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71354300-7

Vezi detaliile atribuirii →
3.000 leiValoare publicată
13 martie 2024Achiziție directă

Ridicari topo drum comunal DC7 calamitati

Autoritate: COMUNA CETATE (PRIMARIA COMUNEI CETATE)

CPV 71351810-4 — Servicii de topografie (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71351810-4

Vezi detaliile atribuirii →
15.000 leiValoare publicată
13 martie 2024Achiziție directă

Ridicari topografice

Autoritate: COMUNA JOSENII BÎRGAULUI

CPV 71354300-7 — Servicii de cadastru (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71354300-7

Vezi detaliile atribuirii →
6.900 leiValoare publicată
12 martie 2024Achiziție directă

Servicii de intocmire documentatii de Prima Inscriere ( imobil in extravilan ) in sistemul integrat

Autoritate: COMUNA JOSENII BÎRGAULUI

CPV 71354300-7 — Servicii de cadastru (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71354300-7

Vezi detaliile atribuirii →
33.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-04Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudSat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha BârgăuluiCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI