Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EXTREM CONSTRUCT SRL

EXTREM CONSTRUCT SRL

CUI 22759649 · SRL· Municipiul Urziceni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

EXTREM CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Urziceni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-26,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,9 mil. lei, față de 2,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât12,7%

Marja netă calculată este 12,7% în 2025, față de 37,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+25,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,9 mil. lei-26,2% față de anul anterior2020: 153.7502021: 158.4512022: 253.3302023: 167.8342024: 2.579.9382025: 1.903.311
Rezultat net 2025241,7 K lei-74,7% față de anul anterior2020: 113.8452021: 141.2222022: 233.0052023: 166.6362024: 955.9402025: 241.651
Angajați 20251-80% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 32023: 42024: 52025: 1
Capitaluri proprii 20253,4 mil. lei+7,7% față de anul anterior2020: 1.723.6032021: 1.828.1682022: 2.061.1732023: 2.227.8092024: 3.183.7492025: 3.430.038
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 153,8 K lei153,8 K20202021: 158,5 K lei158,5 K20212022: 253,3 K lei253,3 K20222023: 167,8 K lei167,8 K20232024: 2,6 mil. lei2,6 mil.20242025: 1,9 mil. lei1,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%49,6%99,3%2020: 74%74%20202021: 89,1%89,1%20212022: 92%92%20222023: 99,3%99,3%20232024: 37,1%37,1%20242025: 12,7%12,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 4,1% · n=242

Cifra de afaceri: -26,2% față de anul anterior.Marjă netă 12,7% · -24,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20243,2 mil. lei
20253,4 mil. lei

Datorii raportate

202414 mil. lei
202513 mil. lei

Disponibilități bănești

20246,3 K lei
20252,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri167,8 K lei2,6 mil. lei1,9 mil. lei-26,2% față de anul anterior
Rezultat net166,6 K lei955,9 K lei241,7 K lei-74,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii2,2 mil. lei3,2 mil. lei3,4 mil. lei+7,7% față de anul anterior
Datorii13,8 mil. lei14 mil. lei13 mil. lei-7% față de anul anterior
Creanțe350,1 K lei106,8 K lei133,8 K lei+25,3% față de anul anterior
Angajați451-80% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă12,7%37,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 4,1% (n=242) · 2024: 8,4% (n=83)

Rezultat / active (A+B)1,5%5,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,7% (n=238) · 2024: 0,2% (n=97)

Rezultat / capitaluri proprii7%30%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 15,5% (n=220) · 2024: 11,7% (n=80)

Vânzări per angajat1.903.311 lei515.988 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 219.966 lei (n=210) · 2024: 185.698 lei (n=75)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)20,9%18,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 30,9% (n=238) · 2024: 20,8% (n=98)

Datorii / active (A+B)79,1%81,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 65,6% (n=238) · 2024: 73,3% (n=98)

Ponderea activelor imobilizate93,6%95,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,9% (n=238) · 2024: 47,5% (n=98)

Active circulante / datorii totale0,08×0,06×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,99× (n=309) · 2024: 0,63× (n=136)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări25,3 zile14,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 54,1 zile (n=227) · 2024: 75,4 zile (n=79)

Stocuri în zile de vânzări173,1 zile98,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 61,5 zile (n=206) · 2024: 99,2 zile (n=60)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.903.311
Rezultat net
241.651
Angajați
1
Datorii
12.971.488
Active imobilizate
15.350.212
Active circulante
1.051.314
Capitaluri proprii
3.430.038
Venituri totale
2.141.189
Cheltuieli totale
1.861.500
Stocuri
915.263
Creanțe
133.822
Casă și conturi la bănci
2.229
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.579.938
Rezultat net
955.940
Angajați
5
Datorii
13.951.265
Active imobilizate
16.314.376
Active circulante
820.638
Capitaluri proprii
3.183.749
Venituri totale
5.116.732
Cheltuieli totale
4.006.207
Stocuri
707.575
Creanțe
106.786
Casă și conturi la bănci
6.277
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
167.834
Rezultat net
166.636
Angajați
4
Datorii
13.775.929
Active imobilizate
14.372.163
Active circulante
1.631.575
Capitaluri proprii
2.227.809
Venituri totale
5.431.309
Cheltuieli totale
5.262.995
Stocuri
1.193.563
Creanțe
350.085
Casă și conturi la bănci
87.927
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
253.330
Rezultat net
233.005
Angajați
3
Datorii
5.758.211
Active imobilizate
7.523.869
Active circulante
295.515
Capitaluri proprii
2.061.173
Venituri totale
1.549.315
Cheltuieli totale
1.313.777
Stocuri
17.850
Creanțe
253.273
Casă și conturi la bănci
24.392
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
158.451
Rezultat net
141.222
Angajați
1
Datorii
1.667.229
Active imobilizate
3.247.353
Active circulante
248.044
Capitaluri proprii
1.828.168
Venituri totale
168.072
Cheltuieli totale
22.381
Stocuri
6.607
Creanțe
168.208
Casă și conturi la bănci
73.229
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
153.750
Rezultat net
113.845
Angajați
1
Datorii
18.044
Active imobilizate
1.624.679
Active circulante
116.968
Capitaluri proprii
1.723.603
Venituri totale
153.750
Cheltuieli totale
35.748
Stocuri
6.607
Creanțe
106.473
Casă și conturi la bănci
3.888
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2009-12-03 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Dosar 13009/299/20242024-04-30 · Judecătoria SECTORUL1BUCURESTI · Chemat în garanţie

pretenţii 12.723,53 LEI · Fond

7 termene · ultima soluție: indisponibilă

2026-10-29 · 10:00

Soluție indisponibilă

2026-05-28 · 10:00

Amână cauza

Pentru lipsa martorului / martorilor, amână judecarea cauzei la data de 29.10.2026.

Document: incheieredesedinta · 2026-05-28

2026-02-12 · 10:00

Amână cauza

CITAREA MARTORULUI CU MANDAT DE ADUCERE

Document: incheieredesedinta · 2026-02-12

2025-10-16 · 12:00

Amână cauza

Având în vedere Hotărârea nr. 5/27.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Sectorului 1 Bucureşti, prin care s-a dispus suspendarea activităţii de judecată şi amânarea judecării cauzelor, nu se vor lua măsuri în prezentul dosar la acest termen, cauza urmând a fi amânată pentru data de 12.02..2026, ora 10:00, pentru când părţile vor fi citate.

Document: Rezolutie · 2025-10-16

2025-06-26 · 12:00

Amână cauza

Pentru lipsa martorului / martorilor, amână judecarea cauzei la data de 16.10.2025.

Document: incheieredesedinta · 2025-06-26

2025-05-15 · 09:00

Amână cauza

În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 26.06.2025.

Document: incheieredesedinta · 2025-05-15

2025-01-30 · 09:00

Amână cauza

Pentru comunicarea înscrisurilor depuse la dosar, amână judecarea cauzei la data de 15.05.2025.

Document: incheieredesedinta · 2025-01-30

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22759649
Număr de înregistrare
J21/701/2007
Înmatriculare
16 noiembrie 2007
EUID
ROONRC.J21/701/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
GĂRII 33 Municipiul Urziceni Ialomiţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GĂRII 33 Urziceni IALOMIŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
3 decembrie 2009
Înregistrare fiscală
22 mai 2025
Telefon
0745184666 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KIZILCELIK ONUR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EXTREM CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 03.12.2009
Înregistrare fiscală
16 noiembrie 2007
Număr registrul comerțului
J2007000701214
Cod CAEN
3823
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Urziceni

Contact și adrese

Telefon
0745184666 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IALOMIŢA, MUN. URZICENI, STR. GĂRII, NR.33, CAMERA 11
Cod poștal fiscal
925300
Strada sediului
Str. Gării
Numărul sediului
33
Localitatea sediului
Mun. Urziceni
Județul sediului
IALOMIŢA
Codul poștal al sediului
925300
Detalii sediu
camera 11
Strada domiciliului fiscal
Str. Gării
Numărul domiciliului fiscal
33
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Urziceni
Județul domiciliului fiscal
IALOMIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
925300
Detalii domiciliu fiscal
camera 11

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
27 noiembrie 2007
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
11 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
12 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • date generale.cod CAEN: 3821 → 3823
    • date generale.nrRegCom: J21/701/2007 → J2007000701214

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 3821 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IalomiţaMunicipiul UrziceniCAEN 3821
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI