Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FABER CONSTRUCT SRL

FABER CONSTRUCT SRL

CUI 12975513 · SRL· Municipiul Rădăuţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

FABER CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Rădăuţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 371,1 K lei, față de 350,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât65,5%

Marja netă calculată este 65,5% în 2025, față de 69,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+256%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025371,1 K lei+6% față de anul anterior2020: 137.3602021: 109.6252022: 73.1502023: 175.2392024: 350.1572025: 371.095
Rezultat net 2025243,3 K lei-0,1% față de anul anterior2020: 62.4472021: 37.3902022: -18.8662023: 96.6882024: 243.3752025: 243.251
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025335 K lei-6,2% față de anul anterior2020: 365.0482021: 402.4372022: 352.0722023: 253.7602024: 357.1352025: 334.998
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0186 K371 K2020: 137,4 K lei137,4 K20202021: 109,6 K lei109,6 K20212022: 73,2 K lei73,2 K20222023: 175,2 K lei175,2 K20232024: 350,2 K lei350,2 K20242025: 371,1 K lei371,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-25,8%21,9%69,5%2020: 45,5%45,5%20202021: 34,1%34,1%20212022: -25,8%-25,8%20222023: 55,2%55,2%20232024: 69,5%69,5%20242025: 65,5%65,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: +6% față de anul anterior.Marjă netă 65,5% · -4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024357,1 K lei
2025335 K lei

Datorii raportate

202436,9 K lei
202559,5 K lei

Disponibilități bănești

2024325 K lei
2025148,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri175,2 K lei350,2 K lei371,1 K lei+6% față de anul anterior
Rezultat net96,7 K lei243,4 K lei243,3 K lei-0,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii253,8 K lei357,1 K lei335 K lei-6,2% față de anul anterior
Datorii29,7 K lei36,9 K lei59,5 K lei+61,4% față de anul anterior
Creanțe34 K lei69 K lei245,5 K lei+256% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă65,5%69,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / capitaluri proprii72,6%68,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat371.095 lei350.157 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale6,63×10,69×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări238,2 zile70,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
371.095
Rezultat net
243.251
Angajați
1
Datorii
59.497
Active imobilizate
—
Active circulante
394.495
Capitaluri proprii
334.998
Venituri totale
372.601
Cheltuieli totale
117.288
Stocuri
—
Creanțe
245.548
Casă și conturi la bănci
148.947
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
350.157
Rezultat net
243.375
Angajați
1
Datorii
36.872
Active imobilizate
—
Active circulante
394.007
Capitaluri proprii
357.135
Venituri totale
355.548
Cheltuieli totale
108.786
Stocuri
—
Creanțe
68.972
Casă și conturi la bănci
325.035
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
175.239
Rezultat net
96.688
Angajați
1
Datorii
29.736
Active imobilizate
—
Active circulante
283.496
Capitaluri proprii
253.760
Venituri totale
175.314
Cheltuieli totale
76.873
Stocuri
—
Creanțe
34.025
Casă și conturi la bănci
249.471
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
73.150
Rezultat net
-18.866
Angajați
1
Datorii
21.894
Active imobilizate
—
Active circulante
373.966
Capitaluri proprii
352.072
Venituri totale
73.181
Cheltuieli totale
91.467
Stocuri
—
Creanțe
57.353
Casă și conturi la bănci
316.613
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
109.625
Rezultat net
37.390
Angajați
1
Datorii
24.233
Active imobilizate
—
Active circulante
426.670
Capitaluri proprii
402.437
Venituri totale
109.662
Cheltuieli totale
71.176
Stocuri
—
Creanțe
68.073
Casă și conturi la bănci
358.597
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
137.360
Rezultat net
62.447
Angajați
1
Datorii
22.271
Active imobilizate
—
Active circulante
387.319
Capitaluri proprii
365.048
Venituri totale
137.904
Cheltuieli totale
74.083
Stocuri
—
Creanțe
34.583
Casă și conturi la bănci
352.736
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-10-03Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2000-05-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

14 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
12975513
Număr de înregistrare
J33/194/2000
Înmatriculare
27 aprilie 2000
EUID
ROONRC.J33/194/2000
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. PUTNEI 223 1 Municipiul Rădăuţi Suceava
Adresă fiscală
Str. PUTNEI 223 Rădăuţi SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 mai 2000
Înregistrare fiscală
16 ianuarie 2022
Telefon
0743082174 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CHIBICI MIHAI-DINU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FABER CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.05.2000
Înregistrare fiscală
4 mai 2000
Număr registrul comerțului
J33/194/2000
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi

Contact și adrese

Telefon
0743082174 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. RĂDĂUŢI, STR. PUTNEI, NR.223, BL.1, AP.1
Cod poștal fiscal
725400
Strada sediului
Str. PUTNEI
Numărul sediului
223
Localitatea sediului
Mun. Rădăuţi
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
725400
Strada domiciliului fiscal
Str. PUTNEI
Numărul domiciliului fiscal
223
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Rădăuţi
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
725400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
4 mai 2000
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (14) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA ARBORE6 din 14 înregistrări (42,9%) · Vezi relația

Comuna Fratautii Noi4 din 14 înregistrări (28,6%) · Vezi relația

PRIMARIA COMUNEI PARTESTII DE JOS2 din 14 înregistrări (14,3%) · Vezi relația

COMUNA ZAMOSTEA1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi relația

COMUNA ULMA1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)14 din 14 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

3 octombrie 2025Achiziție directă

Servicii de supravegehere a lucrarilor prin diriginti de santier

Autoritate: Comuna Fratautii Noi

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
15.000 leiValoare publicată
28 august 2025Achiziție directă

Servicii de supravegehere a lucrarilor prin diriginti de santier

Autoritate: Comuna Fratautii Noi

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
16.000 leiValoare publicată
28 iulie 2025Achiziție directă

Servicii dirigentie de santier Construire Alei pietonale Scoala Gimnaziala Lupcina

Autoritate: COMUNA ULMA

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
8.007 leiValoare publicată
15 mai 2025Achiziție directă

Servicii de supravegehere a lucrarilor prin diriginti de santier

Autoritate: Comuna Fratautii Noi

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
15.000 leiValoare publicată
7 mai 2025Achiziție directă

Servicii de supravegehere a lucrarilor prin diriginti de santier

Autoritate: Comuna Fratautii Noi

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
5.000 leiValoare publicată
24 aprilie 2025Achiziție directă

Servicii de supravegehere a lucrarilor prin diriginti de santier

Autoritate: PRIMARIA COMUNEI PARTESTII DE JOS

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
32.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul RădăuţiStrada PutneiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI