Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FABRICA DE GHEAȚĂ CUBURI S.R.L.

FABRICA DE GHEAȚĂ CUBURI S.R.L.

CUI 9916070 · SRL· Municipiul Turnu Măgurele

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FABRICA DE GHEAȚĂ CUBURI S.R.L. are sediul în Municipiul Turnu Măgurele. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-5,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 340,2 K lei, față de 361,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât6%

Marja netă calculată este 6% în 2025, față de 79,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+51,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025340,2 K lei-5,8% față de anul anterior2020: 100.5132022: 240.6722023: 291.2612024: 361.0982025: 340.211
Rezultat net 202520,3 K lei-93% față de anul anterior2020: 25.3612022: 40.0612023: 36.5322024: 287.4102025: 20.262
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202537,5 K lei+117,7% față de anul anterior2020: -313.1232022: -252.0882023: -215.7002024: 17.2192025: 37.481
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0181 K361 K2020: 100,5 K lei100,5 K20202022: 240,7 K lei240,7 K20222023: 291,3 K lei291,3 K20232024: 361,1 K lei361,1 K20242025: 340,2 K lei340,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%39,8%79,6%2020: 25,2%25,2%20202022: 16,6%16,6%20222023: 12,5%12,5%20232024: 79,6%79,6%20242025: 6%6%2025Reper 2025: mediana sectorului 6% · n=27

Cifra de afaceri: -5,8% față de anul anterior.Marjă netă 6% · -73,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202417,2 K lei
202537,5 K lei

Datorii raportate

2024591,2 K lei
2025613,5 K lei

Disponibilități bănești

202456,1 K lei
202513,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri291,3 K lei361,1 K lei340,2 K lei-5,8% față de anul anterior
Rezultat net36,5 K lei287,4 K lei20,3 K lei-93% față de anul anterior
Capitaluri proprii-215,7 K lei17,2 K lei37,5 K lei+117,7% față de anul anterior
Datorii765,4 K lei591,2 K lei613,5 K lei+3,8% față de anul anterior
Creanțe34,8 K lei76,3 K lei115,8 K lei+51,8% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă6%79,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 6% (n=27) · 2024: 9,9% (n=33)

Rezultat / active (A+B)3,1%47,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,2% (n=32) · 2024: 0% (n=38)

Rezultat / capitaluri proprii54,1%1.669,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 26,2% (n=23) · 2024: 28% (n=29)

Vânzări per angajat170.106 lei180.549 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 225.788 lei (n=20) · 2024: 227.804 lei (n=25)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)5,8%2,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 11,1% (n=32) · 2024: 14,9% (n=38)

Datorii / active (A+B)94,2%97,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 76,8% (n=32) · 2024: 58,5% (n=38)

Ponderea activelor imobilizate63,1%69,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 59,2% (n=32) · 2024: 40,6% (n=38)

Active circulante / datorii totale0,39×0,31×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,49× (n=43) · 2024: 0,6× (n=51)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări122,6 zile76,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 65,7 zile (n=27) · 2024: 105,4 zile (n=32)

Stocuri în zile de vânzări117,7 zile53,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 10,2 zile (n=20)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
340.211
Rezultat net
20.262
Angajați
2
Datorii
613.489
Active imobilizate
410.766
Active circulante
240.204
Capitaluri proprii
37.481
Venituri totale
329.501
Cheltuieli totale
301.649
Stocuri
111.244
Creanțe
115.846
Casă și conturi la bănci
13.114
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
361.098
Rezultat net
287.410
Angajați
2
Datorii
591.218
Active imobilizate
422.603
Active circulante
185.834
Capitaluri proprii
17.219
Venituri totale
618.137
Cheltuieli totale
314.915
Stocuri
53.381
Creanțe
76.336
Casă și conturi la bănci
56.117
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
291.261
Rezultat net
36.532
Angajați
2
Datorii
765.412
Active imobilizate
374.828
Active circulante
174.884
Capitaluri proprii
-215.700
Venituri totale
298.086
Cheltuieli totale
258.599
Stocuri
81.884
Creanțe
34.788
Casă și conturi la bănci
58.212
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
240.672
Rezultat net
40.061
Angajați
1
Datorii
822.388
Active imobilizate
337.963
Active circulante
232.337
Capitaluri proprii
-252.088
Venituri totale
307.267
Cheltuieli totale
264.379
Stocuri
97.040
Creanțe
22.127
Casă și conturi la bănci
113.170
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
100.513
Rezultat net
25.361
Angajați
—
Datorii
777.207
Active imobilizate
211.400
Active circulante
252.684
Capitaluri proprii
-313.123
Venituri totale
101.851
Cheltuieli totale
73.701
Stocuri
225.073
Creanțe
20.248
Casă și conturi la bănci
7.363
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-11-07 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3112.363 lei3.885 lei5.983 lei209 lei2.286 lei0 lei

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-03–2026-11-04 · verificat 2026-11-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9916070
Număr de înregistrare
J34/413/1997
Înmatriculare
20 octombrie 1997
EUID
ROONRC.J34/413/1997
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. DIMITRIE BOLINTINEANU 13 Municipiul Turnu Măgurele Teleorman
Adresă fiscală
Str. DIMITRIE BOLINTINEANU 13 Turnu Măgurele TELEORMAN
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 noiembrie 1997
Înregistrare fiscală
24 februarie 2022
Telefon
0247411811 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BURCEA MIRCEA - IONUȚ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FABRICA DE GHEAŢĂ CUBURI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.11.1997
Înregistrare fiscală
7 noiembrie 1997
Număr registrul comerțului
J34/413/1997
Cod CAEN
3530
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Turnu Măgurele

Contact și adrese

Telefon
0247411811 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, MUN. TURNU MĂGURELE, STR. DIMITRIE BOLINTINEANU, NR.13
Cod poștal fiscal
145200
Strada sediului
Str. DIMITRIE BOLINTINEANU
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Mun. Turnu Măgurele
Județul sediului
TELEORMAN
Codul poștal al sediului
145200
Strada domiciliului fiscal
Str. DIMITRIE BOLINTINEANU
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Turnu Măgurele
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN
Cod poștal domiciliu fiscal
145200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 1998
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
29 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 1107 Rev. 2Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate

CAEN 3530 Rev. 2Furnizarea de abur și aer condiționat

CAEN 4639 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4723 Rev. 2Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

CAEN 4726 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4762 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 8292 Rev. 2Activități de ambalare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanMunicipiul Turnu MăgureleStrada Dimitrie BolintineanuCAEN 3530
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI