Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FABRICA DE LAPTE BRAȘOV S.A.

FABRICA DE LAPTE BRAȘOV S.A.

CUI 12342767 · SA· Loc. Baraolt, Oraş Baraolt

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

FABRICA DE LAPTE BRAȘOV S.A. are sediul în Loc. Baraolt, Oraş Baraolt. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+14,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1 mld. lei, față de 891,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-12,8%

Datoriile raportate sunt 318,4 mil. lei în 2025, față de 365,4 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251 mld. lei+14,5% față de anul anterior2020: 537.407.0462021: 598.532.4972022: 749.383.5312023: 827.160.8772024: 891.185.2552025: 1.020.544.159
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 2025493+5,1% față de anul anterior2020: 4362021: 4412022: 4472023: 4472024: 4692025: 493
Capitaluri proprii 2025563,5 mil. lei+15,7% față de anul anterior2020: 254.815.6372021: 137.596.3242022: 165.419.1652023: 418.060.7712024: 487.124.8662025: 563.469.866
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0510 mil.1 mld.2020: 537,4 mil. lei537,4 mil.20202021: 598,5 mil. lei598,5 mil.20212022: 749,4 mil. lei749,4 mil.20222023: 827,2 mil. lei827,2 mil.20232024: 891,2 mil. lei891,2 mil.20242025: 1 mld. lei1 mld.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=1152020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +14,5% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii563,5 mil. lei+15,7% față de anul anterior
Datorii318,4 mil. lei-12,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri827,2 mil. lei891,2 mil. lei1 mld. lei+14,5% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii418,1 mil. lei487,1 mil. lei563,5 mil. lei+15,7% față de anul anterior
Datorii383,1 mil. lei365,4 mil. lei318,4 mil. lei-12,8% față de anul anterior
Creanțe65,6 mil. lei76,7 mil. lei66,2 mil. lei-13,7% față de anul anterior
Angajați447469493+5,1% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=1150%0%n=125
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)63,9%42,2%n=11857,1%43,6%n=133
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)36,1%47,4%n=11842,8%52,8%n=133
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)71,2%47,2%n=11875,7%47,2%n=133
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=1180%0%n=132
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=1050%0%n=112
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,8×1,06×n=1230,57×0,99×n=137
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36023,34 zile42,42 zilen=11430,97 zile39,19 zilen=125
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36057,61 zile34,68 zilen=11245,62 zile30,99 zilen=120
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați2.070.069 lei480.948 lein=1121.900.182 lei443.171 lein=121

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.020.544.159
Rezultat net
0
Angajați
493
Datorii
318.438.237
Active imobilizate
628.517.624
Active circulante
253.939.224
Capitaluri proprii
563.469.866
Venituri totale
1.063.506.442
Cheltuieli totale
978.247.166
Stocuri
163.320.288
Creanțe
66.160.313
Casă și conturi la bănci
1.747.954
Cheltuieli în avans
2.859.555
Venituri în avans
2.291.624
Provizioane
1.116.676
Capital subscris vărsat
108.567.236
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
891.185.255
Rezultat net
0
Angajați
469
Datorii
365.353.640
Active imobilizate
645.998.851
Active circulante
207.592.292
Capitaluri proprii
487.124.866
Venituri totale
894.331.357
Cheltuieli totale
824.170.528
Stocuri
112.922.123
Creanțe
76.668.803
Casă și conturi la bănci
2.268.611
Cheltuieli în avans
791.617
Venituri în avans
1.904.254
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
108.567.236
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
827.160.877
Rezultat net
0
Angajați
447
Datorii
383.124.955
Active imobilizate
615.394.771
Active circulante
184.728.448
Capitaluri proprii
418.060.771
Venituri totale
840.611.808
Cheltuieli totale
763.309.179
Stocuri
102.101.514
Creanțe
65.556.280
Casă și conturi la bănci
10.220.839
Cheltuieli în avans
1.062.507
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
108.567.236
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
749.383.531
Rezultat net
0
Angajați
447
Datorii
388.496.558
Active imobilizate
335.131.290
Active circulante
217.503.962
Capitaluri proprii
165.419.165
Venituri totale
789.003.028
Cheltuieli totale
757.755.200
Stocuri
107.548.385
Creanțe
102.760.750
Casă și conturi la bănci
1.628.053
Cheltuieli în avans
1.280.471
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
108.567.236
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
598.532.497
Rezultat net
0
Angajați
441
Datorii
337.702.879
Active imobilizate
312.576.233
Active circulante
160.675.505
Capitaluri proprii
137.596.324
Venituri totale
602.376.992
Cheltuieli totale
595.264.412
Stocuri
71.358.492
Creanțe
80.108.959
Casă și conturi la bănci
686.612
Cheltuieli în avans
2.047.465
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
108.567.236
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
537.407.046
Rezultat net
0
Angajați
436
Datorii
196.719.246
Active imobilizate
335.534.369
Active circulante
115.288.259
Capitaluri proprii
254.815.637
Venituri totale
550.522.896
Cheltuieli totale
535.192.348
Stocuri
69.078.066
Creanțe
36.719.291
Casă și conturi la bănci
338.941
Cheltuieli în avans
712.255
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
231.093.116
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1999-11-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

9 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
12342767
Număr de înregistrare
J1999000188144
Înmatriculare
22 octombrie 1999
EUID
ROONRC.J1999000188144
Formă juridică
SA
Sediu social
Str. APEI 109 Loc. Baraolt, Oraş Baraolt Covasna · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. APEI 109 Baraolt COVASNA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 noiembrie 1999
Înregistrare fiscală
4 aprilie 2025
Telefon
0724500466 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
AGP CONSULTING ENTERPRISES S.R.L.
administrator
ROSONERO BUSINESS DEVELOPMENT SRL
administrator
SARANTI ZOI
administrator
SARANTIS STYLIANOS
administrator
T.P.V.S BUSINESS DEVELOPMENT S.R.L.
reprezentant administrator persoana juridica
THEODOROPOULOS VAIOS-PANAGIOTIS
reprezentant al persoanei juridice
EFROS ION
reprezentant al persoanei juridice
GIANNOUSIS ATHANASIOS
reprezentant al persoanei juridice
PETROU ARGYRIS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FABRICA DE LAPTE BRAŞOV S.A.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.11.1999
Înregistrare fiscală
2 noiembrie 1999
Număr registrul comerțului
J1999000188144
Cod CAEN
1051
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili

Contact și adrese

Telefon
0724500466 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, ORŞ. BARAOLT, STR. APEI, NR.109
Cod poștal fiscal
525100
Strada sediului
Str. Apei
Numărul sediului
109
Localitatea sediului
Orş. Baraolt
Județul sediului
COVASNA
Codul poștal al sediului
525100
Strada domiciliului fiscal
Str. Apei
Numărul domiciliului fiscal
109
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Baraolt
Județul domiciliului fiscal
COVASNA
Cod poștal domiciliu fiscal
525100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
2 noiembrie 1999
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
mare contribuabil
Administrație teritorială
Covasna
Criteriu de selecție publicat
Criteriu valoric agregat

Sedii secundare administrate fiscal

ANAF publică 2 sedii secundare pentru această firmă în lista în vigoare de la 2024-07-01. CUI-ul unui sediu secundar este un cod de înregistrare fiscală și nu indică automat o persoană juridică separată.

Distribuție pe județe

Brașov1 sedii

Dâmbovița1 sedii

Denumire publicatăCUI sediuJudeț
DE LUCRU HALCHIU(FABRICA DE PRELUCRARE A27312160Brașov
S.C. FABRICA DE LAPTE BRASOV S.A - ENTITATE25647909Dâmbovița

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

23 activități autorizate

CAEN 1051 Rev. 3Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor

CAEN 3511 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse neregenerabile

CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile

CAEN 3521 Rev. 3Producția gazelor

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4633 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4639 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 7733 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaLoc. Baraolt, Oraş BaraoltStrada ApeiCAEN 1051
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI