Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FABRICA DE ZAHAR BOD SA

FABRICA DE ZAHAR BOD SA

CUI 1135146 · SA· Sat Bod, Comuna Bod

este menționat un recurs/sunt menționate recursuriONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate60.069.406 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

FABRICA DE ZAHAR BOD SA are sediul în Sat Bod, Comuna Bod. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

60.069.406 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a crescut+29%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 36,3 K lei, față de 28,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202536,3 K lei+29% față de anul anterior2020: 147.1712021: 317.9692022: 161.1122023: 80.0432024: 28.1042025: 36.263
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: -3.206.3512024: 02025: 0
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 22022: 22023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-71,6 mil. lei+0% față de anul anterior2020: -73.613.3582021: -73.198.1652022: -69.244.8132023: -72.451.1632024: -71.678.1052025: -71.647.938
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0159 K318 K2020: 147,2 K lei147,2 K20202021: 318 K lei318 K20212022: 161,1 K lei161,1 K20222023: 80 K lei80 K20232024: 28,1 K lei28,1 K20242025: 36,3 K lei36,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4.005,8%-2.002,4%1%2020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: -4.005,8%-4.005,8%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +29% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-71,6 mil. lei+0% față de anul anterior
Datorii150,5 mil. lei-2,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri80 K lei28,1 K lei36,3 K lei+29% față de anul anterior
Rezultat net-3,2 mil. lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-72,5 mil. lei-71,7 mil. lei-71,6 mil. lei+0% față de anul anterior
Datorii157 mil. lei155 mil. lei150,5 mil. lei-2,9% față de anul anterior
Creanțe68,5 mil. lei67,2 mil. lei66,9 mil. lei-0,5% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Firma 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-101,3%-95,3%
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)212,9%206,2%
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3,5%3,5%
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,45×0,47×
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360663.769,09 zile860.454,12 zile
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36012.631,98 zile16.299,22 zile
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați36.263 lei28.104 lei

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
36.263
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
150.514.770
Active imobilizate
2.462.190
Active circulante
68.239.837
Capitaluri proprii
-71.647.938
Venituri totale
313.162
Cheltuieli totale
282.996
Stocuri
1.272.426
Creanțe
66.861.829
Casă și conturi la bănci
105.582
Cheltuieli în avans
8.239.166
Venituri în avans
74.361
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
15.481.524
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
28.104
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
155.031.035
Active imobilizate
2.601.731
Active circulante
72.586.394
Capitaluri proprii
-71.678.105
Venituri totale
1.522.359
Cheltuieli totale
749.300
Stocuri
1.272.426
Creanțe
67.172.785
Casă și conturi la bănci
4.141.183
Cheltuieli în avans
8.239.166
Venituri în avans
74.361
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
15.481.524
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
80.043
Rezultat net
-3.206.351
Angajați
2
Datorii
157.013.915
Active imobilizate
1.704.512
Active circulante
74.693.435
Capitaluri proprii
-72.451.163
Venituri totale
3.305.163
Cheltuieli totale
6.511.514
Stocuri
1.272.426
Creanțe
68.499.696
Casă și conturi la bănci
4.921.313
Cheltuieli în avans
8.239.166
Venituri în avans
74.361
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
15.481.524
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
161.112
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
155.580.601
Active imobilizate
7.800.861
Active circulante
70.295.761
Capitaluri proprii
-69.244.813
Venituri totale
7.013.685
Cheltuieli totale
3.060.333
Stocuri
1.272.426
Creanțe
68.520.312
Casă și conturi la bănci
503.023
Cheltuieli în avans
8.239.166
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
15.481.524
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
317.969
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
166.297.004
Active imobilizate
8.879.896
Active circulante
75.979.777
Capitaluri proprii
-73.198.165
Venituri totale
2.127.173
Cheltuieli totale
1.524.703
Stocuri
1.272.426
Creanțe
68.429.139
Casă și conturi la bănci
6.278.212
Cheltuieli în avans
8.239.166
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
15.481.525
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
147.171
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
166.567.188
Active imobilizate
11.381.592
Active circulante
73.333.072
Capitaluri proprii
-73.613.358
Venituri totale
1.126.426
Cheltuieli totale
425.513
Stocuri
1.272.426
Creanțe
68.096.112
Casă și conturi la bănci
3.964.534
Cheltuieli în avans
8.239.166
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
15.481.525
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este menționat un recurs/sunt menționate recursuri

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

60.069.406 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCeste menționat un recurs/sunt menționate recursuri2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este menționat un recurs/sunt menționate recursuri

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

60.069.406 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat36.426.398 lei17.787.535 lei54.213.933 lei54.213.933 lei0 lei
Asigurări sociale4.103.277 lei9.120 lei4.112.397 lei4.112.397 lei0 lei
Șomaj167.487 lei318 lei167.805 lei167.805 lei0 lei
Sănătate1.573.828 lei1.443 lei1.575.271 lei1.575.271 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-09-30–2026-10-01 · verificat 2026-10-01.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

4 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1135146
Număr de înregistrare
J08/179/1991
Înmatriculare
25 martie 1991
EUID
ROONRC.J08/179/1991
Formă juridică
SA
Sediu social
Str. FABRICII 1 Sat Bod, Comuna Bod Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. FABRICII 1 Bod BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
3 ianuarie 2023
Telefon
0268283469 · Firme cu același număr
Fax
0268283505

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator special
BODO LAJOS
lichidator judiciar
CENŢU SPRL
reprezentant al persoanei juridice
CENTU AUREL
reprezentant al persoanei juridice
MACAVEIU IOAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FABRICA DE ZAHAR BOD SA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.1992
Înregistrare fiscală
26 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J08/179/1991
Cod CAEN
1081
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
ALTE FORME DE PROPRIETATE
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, SAT COLONIA BOD COM. BOD, STR. FABRICII, NR.1
Cod poștal fiscal
507020
Strada sediului
Str. FABRICII
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sat Bod Com. Bod
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
507015
Strada domiciliului fiscal
Str. Fabricii
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Colonia Bod Com. Bod
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
507020

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 0113 Rev. 2Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

CAEN 0150 Rev. 2Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 1081 Rev. 2Fabricarea zahărului

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 3511 Rev. 2Producția de energie electrică

CAEN 3512 Rev. 2Transportul energiei electrice

CAEN 3513 Rev. 2Distribuția energiei electrice

CAEN 3514 Rev. 2Comercializarea energiei electrice

CAEN 3600 Rev. 2Captarea, tratarea și distribuția apei

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4636 Rev. 2Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4675 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7731 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole

CAEN 8292 Rev. 2Activități de ambalare

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovSat Bod, Comuna BodStrada FabriciiCAEN 1081
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI