Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FABRICA FONDURILOR STRUCTURALE SRL

FABRICA FONDURILOR STRUCTURALE SRL

CUI 25479686 · SRL· Sat Vânători, Comuna Vânători

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FABRICA FONDURILOR STRUCTURALE SRL are sediul în Sat Vânători, Comuna Vânători. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 587 K lei, față de 597,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât18,6%

Marja netă calculată este 18,6% în 2025, față de 20,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+32,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025587 K lei-1,7% față de anul anterior2020: 294.2002021: 273.5162022: 363.3112023: 611.3052024: 597.4492025: 587.027
Rezultat net 2025109,2 K lei-9,7% față de anul anterior2020: 103.2852021: 59.4912022: 95.0552023: 8.7002024: 120.8932025: 109.226
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025571,3 K lei-6,7% față de anul anterior2020: 982.2902021: 1.041.7822022: 816.8372023: 825.5372024: 612.0822025: 571.308
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0306 K611 K2020: 294,2 K lei294,2 K20202021: 273,5 K lei273,5 K20212022: 363,3 K lei363,3 K20222023: 611,3 K lei611,3 K20232024: 597,4 K lei597,4 K20242025: 587 K lei587 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17,6%35,1%Mediana sectorului (2025): 26,2% · n=101122020: 35,1%35,1%20202021: 21,8%21,8%20212022: 26,2%26,2%20222023: 1,4%1,4%20232024: 20,2%20,2%20242025: 18,6%18,6%2025

Cifra de afaceri: -1,7% față de anul anterior. Marja netă: 18,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii571,3 K lei-6,7% față de anul anterior
Datorii292,3 K lei+111,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri611,3 K lei597,4 K lei587 K lei-1,7% față de anul anterior
Rezultat net8,7 K lei120,9 K lei109,2 K lei-9,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii825,5 K lei612,1 K lei571,3 K lei-6,7% față de anul anterior
Datorii53,6 K lei138,3 K lei292,3 K lei+111,3% față de anul anterior
Creanțe52,9 K lei52,9 K lei70,3 K lei+32,9% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri18,6%26,2%n=10.11220,2%26,5%n=15.259
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)66,2%51,1%n=9.12481,7%57,1%n=13.619
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)33,8%47,3%n=9.12418,5%41,3%n=13.619
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)65,2%20,3%n=9.12472,1%18,7%n=13.619
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)12,6%7%n=9.11916,1%6,8%n=13.612
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive19,1%32,4%n=11.19219,8%30%n=16.596
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,03×1,39×n=14.3901,51×1,59×n=21.180
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36043,12 zile131,15 zilen=9.51231,88 zile116,34 zilen=14.046
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36056,31 zile6,99 zilen=3.66755,23 zile6,11 zilen=5.407
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați293.514 lei195.370 lein=5.246298.725 lei187.225 lein=8.080

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
587.027
Rezultat net
109.226
Angajați
2
Datorii
292.262
Active imobilizate
562.974
Active circulante
300.596
Capitaluri proprii
571.308
Venituri totale
587.327
Cheltuieli totale
465.733
Stocuri
91.827
Creanțe
70.315
Casă și conturi la bănci
102.206
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
597.449
Rezultat net
120.893
Angajați
2
Datorii
138.305
Active imobilizate
539.669
Active circulante
209.329
Capitaluri proprii
612.082
Venituri totale
601.828
Cheltuieli totale
457.898
Stocuri
91.664
Creanțe
52.911
Casă și conturi la bănci
114.754
Cheltuieli în avans
1.389
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
611.305
Rezultat net
8.700
Angajați
2
Datorii
53.587
Active imobilizate
522.855
Active circulante
354.448
Capitaluri proprii
825.537
Venituri totale
611.348
Cheltuieli totale
598.066
Stocuri
75.087
Creanțe
52.911
Casă și conturi la bănci
226.450
Cheltuieli în avans
1.821
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
363.311
Rezultat net
95.055
Angajați
1
Datorii
161.899
Active imobilizate
533.980
Active circulante
198.572
Capitaluri proprii
816.837
Venituri totale
363.319
Cheltuieli totale
262.663
Stocuri
8.487
Creanțe
90.512
Casă și conturi la bănci
99.573
Cheltuieli în avans
116.184
Venituri în avans
-130.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
273.516
Rezultat net
59.491
Angajați
1
Datorii
76.581
Active imobilizate
561.074
Active circulante
307.785
Capitaluri proprii
1.041.782
Venituri totale
274.525
Cheltuieli totale
213.656
Stocuri
27.508
Creanțe
71.104
Casă și conturi la bănci
209.173
Cheltuieli în avans
119.504
Venituri în avans
-130.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
294.200
Rezultat net
103.285
Angajați
1
Datorii
173.798
Active imobilizate
612.055
Active circulante
379.938
Capitaluri proprii
982.290
Venituri totale
303.831
Cheltuieli totale
187.194
Stocuri
18.688
Creanțe
85.090
Casă și conturi la bănci
276.160
Cheltuieli în avans
34.095
Venituri în avans
-130.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-27Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2009-04-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

13 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
25479686
Număr de înregistrare
J2009000232394
Înmatriculare
23 aprilie 2009
EUID
ROONRC.J2009000232394
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sat Vânători, Comuna Vânători Vrancea
Adresă fiscală
Vânători VRANCEA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 aprilie 2009
Înregistrare fiscală
31 martie 2026
Telefon
0786059547 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CHIORESCU EDUARD-DORU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FABRICA FONDURILOR STRUCTURALE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.04.2009
Înregistrare fiscală
24 aprilie 2009
Număr registrul comerțului
J2009000232394
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Contact și adrese

Telefon
0786059547 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VRANCEA, SAT VÂNĂTORI COM. VÂNĂTORI,
Localitatea sediului
Sat Vânători Com. Vânători
Județul sediului
VRANCEA
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vânători Com. Vânători
Județul domiciliului fiscal
VRANCEA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
27 aprilie 2009
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (13) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

JUDETUL VRANCEA(CONSILIUL JUDETEAN)5 din 13 înregistrări (38,5%) · Vezi relația

MUNICIPIUL FOCSANI5 din 13 înregistrări (38,5%) · Vezi relația

ASOCIATIA DE DEZVOLTARE INTERCOMUNITARA"VRANCEA CURATA"1 din 13 înregistrări (7,7%) · Vezi relația

COLEGIUL TEHNIC VALERIU D COTEA FOCSANI1 din 13 înregistrări (7,7%) · Vezi relația

LICEUL DE ARTA GHEORGHE TATTARESCU1 din 13 înregistrări (7,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Consultanta in afaceri si in management si servicii conexe (Rev.2)7 din 13 înregistrări (53,8%) · Vezi selecția

Servicii generale de consultanta in management (Rev.2)3 din 13 înregistrări (23,1%) · Vezi selecția

Servicii de analiza sau consultanta tehnica (Rev.2)1 din 13 înregistrări (7,7%) · Vezi selecția

Servicii de consultanta privind gestionarea proiectelor (Rev.2)1 din 13 înregistrări (7,7%) · Vezi selecția

Servicii de consultanta in domeniul achizitiilor (Rev.2)1 din 13 înregistrări (7,7%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

27 mai 2026Achiziție directă

Servicii de Asistență tehnică pentru managementul proiectului Parcul Schuman

Autoritate: MUNICIPIUL FOCSANI

CPV 72224000-1 — Servicii de consultanta privind gestionarea proiectelor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72224000-1

Vezi detaliile atribuirii →
143.000 leiValoare publicată
27 noiembrie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Servicii generale de consultanta in management (Rev.2) · Anunț SCNA1128281

Autoritate: MUNICIPIUL FOCSANI

CPV 79411000-8

T4 2025 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 79411000-8

Vezi detaliile atribuirii →
326.400 leiValoare publicată
9 octombrie 2025Achiziție directă

Serv consultanta in redactarea incarcarea cererii de finantare plat MySMIS2021-Modernizare 205L

Autoritate: JUDETUL VRANCEA(CONSILIUL JUDETEAN)

CPV 79400000-8 — Consultanta in afaceri si in management si servicii conexe (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79400000-8

Vezi detaliile atribuirii →
28.926 leiValoare publicată
9 octombrie 2025Achiziție directă

Servicii elaborare Studiu imunizare la schimbari climatice si studii DNSH ptr DJ 205L

Autoritate: JUDETUL VRANCEA(CONSILIUL JUDETEAN)

CPV 71621000-7 — Servicii de analiza sau consultanta tehnica (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71621000-7

Vezi detaliile atribuirii →
12.397 leiValoare publicată
23 mai 2025Achiziție directă

Servicii de consultanta pentru elaborare cerere de finantare

Autoritate: JUDETUL VRANCEA(CONSILIUL JUDETEAN)

CPV 79411000-8 — Servicii generale de consultanta in management (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79411000-8

Vezi detaliile atribuirii →
16.800 leiValoare publicată
27 noiembrie 2024Achiziție directă

servicii de consultanta management proiect DJ 205C

Autoritate: JUDETUL VRANCEA(CONSILIUL JUDETEAN)

CPV 79400000-8 — Consultanta in afaceri si in management si servicii conexe (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79400000-8

Vezi detaliile atribuirii →
209.290 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 6020 Rev. 3Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7491 Rev. 3Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8009 Rev. 3Alte activități de protecție n.c.a.

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VranceaSat Vânători, Comuna VânătoriCAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI