Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FABRO METAL CYFU S.R.L.

FABRO METAL CYFU S.R.L.

CUI 42206228 · SRL· Sat Filea, Comuna Deda

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

FABRO METAL CYFU S.R.L. are sediul în Sat Filea, Comuna Deda. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au scăzut-21,9%

Datoriile raportate sunt 43,7 K lei în 2025, față de 56 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2020: 12.1032021: 80.5002022: 97.1602023: 43.0002024: 44.000
Rezultat net 2025-1,9 K lei+67,8% față de anul anterior2020: 1.1392021: 1.4912022: 2.9632023: -22.7952024: -6.0482025: -1.949
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 22022: 22023: 1
Capitaluri proprii 202534,7 K lei-5,3% față de anul anterior2020: 1.3392021: 2.8302022: 5.7922023: -17.0032024: 36.6932025: 34.745
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate049 K97 K2020: 12,1 K lei12,1 K20202021: 80,5 K lei80,5 K20212022: 97,2 K lei97,2 K20222023: 43 K lei43 K20232024: 44 K lei44 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-53%-21,8%9,4%Mediana sectorului (2025): 6,1% · n=28772020: 9,4%9,4%20202021: 1,9%1,9%20212022: 3%3%20222023: -53%-53%20232024: -13,7%-13,7%20242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii34,7 K lei-5,3% față de anul anterior
Datorii43,7 K lei-21,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri43 K lei44 K lei—Fără an comparabil
Rezultat net-22,8 K lei-6 K lei-1,9 K lei+67,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii-17 K lei36,7 K lei34,7 K lei-5,3% față de anul anterior
Datorii41,5 K lei56 K lei43,7 K lei-21,9% față de anul anterior
Creanțe12,3 K lei26,5 K lei26,5 K lei+0% față de anul anterior
Angajați1——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—6,1%n=2.877-13,7%5%n=3.145
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)42,8%28,1%n=2.57638,1%29,5%n=2.751
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)53,9%63,9%n=2.57658,1%62,4%n=2.751
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)62,9%27,5%n=2.57654,3%26,8%n=2.751
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-2,4%2,3%n=2.573-6,3%1,8%n=2.751
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-5,6%22,7%n=2.521-16,5%23,8%n=2.658
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,69×1,03×n=3.6230,79×1,02×n=3.880
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—71,5 zilen=2.662216,82 zile72,31 zilen=2.868

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.949
Angajați
—
Datorii
43.726
Active imobilizate
51.017
Active circulante
30.120
Capitaluri proprii
34.745
Venituri totale
941
Cheltuieli totale
2.890
Stocuri
—
Creanțe
26.500
Casă și conturi la bănci
3.620
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.666
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
44.000
Rezultat net
-6.048
Angajați
—
Datorii
55.958
Active imobilizate
52.258
Active circulante
44.000
Capitaluri proprii
36.693
Venituri totale
48.500
Cheltuieli totale
54.548
Stocuri
—
Creanțe
26.500
Casă și conturi la bănci
17.500
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
3.607
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
43.000
Rezultat net
-22.795
Angajați
1
Datorii
41.541
Active imobilizate
67.790
Active circulante
33.718
Capitaluri proprii
-17.003
Venituri totale
47.500
Cheltuieli totale
69.865
Stocuri
20.099
Creanțe
12.300
Casă și conturi la bănci
1.319
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
76.970
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.160
Rezultat net
2.963
Angajați
2
Datorii
59.620
Active imobilizate
73.790
Active circulante
73.092
Capitaluri proprii
5.792
Venituri totale
103.160
Cheltuieli totale
99.225
Stocuri
31.309
Creanțe
34.000
Casă și conturi la bănci
7.783
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
81.470
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.500
Rezultat net
1.491
Angajați
2
Datorii
10.856
Active imobilizate
79.790
Active circulante
21.366
Capitaluri proprii
2.830
Venituri totale
102.324
Cheltuieli totale
100.028
Stocuri
5.369
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
15.997
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
87.470
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.103
Rezultat net
1.139
Angajați
1
Datorii
4.689
Active imobilizate
85.790
Active circulante
29.531
Capitaluri proprii
1.339
Venituri totale
12.706
Cheltuieli totale
11.447
Stocuri
926
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
28.605
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
109.293
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-02-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42206228
Număr de înregistrare
J26/148/2020
Înmatriculare
4 februarie 2020
EUID
ROONRC.J26/148/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
FILEA 7 Sat Filea, Comuna Deda Mureş
Adresă fiscală
FILEA 7 Filea MUREŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 februarie 2020
Înregistrare fiscală
18 octombrie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIFU CRISTIAN CĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FABRO METAL CYFU S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.02.2020
Înregistrare fiscală
4 februarie 2020
Număr registrul comerțului
J26/148/2020
Cod CAEN
2511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Reghin

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, SAT FILEA COM. DEDA, FILEA, NR.7
Cod poștal fiscal
547207
Strada sediului
FILEA
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Sat Filea Com. Deda
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
547207
Strada domiciliului fiscal
FILEA
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Filea Com. Deda
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
547207

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşSat Filea, Comuna DedaCAEN 2511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI