Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FAIOLMI SRL

FAIOLMI SRL

CUI 28085449 · SRL· Sat Mihai Viteazu, Comuna Vlad Ţepeş· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2025-08-08. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FAIOLMI SRL are sediul în Sat Mihai Viteazu, Comuna Vlad Ţepeş și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2025-08-08. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Cifra de afaceri a scăzut-48,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 151,5 K lei, față de 296,3 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât-7,3%

Marja netă calculată este -7,3% în 2023, față de 9,6% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023151,5 K lei-48,9% față de anul anterior2020: 252.4802021: 251.2852022: 296.3362023: 151.491
Rezultat net 2023-11,1 K leiTrecere pe pierdere2020: -13.2252021: 5.0612022: 28.5172023: -11.090
Angajați 2023—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202399,7 K lei-10% față de anul anterior2020: 77.2372021: 82.2982022: 110.8152023: 99.725
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0148 K296 K2020: 252,5 K lei252,5 K20202021: 251,3 K lei251,3 K20212022: 296,3 K lei296,3 K20222023: 151,5 K lei151,5 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-7,3%1,2%9,6%2020: -5,2%-5,2%20202021: 2%2%20212022: 9,6%9,6%20222023: -7,3%-7,3%2023Reper 2023: mediana sectorului 2,7% · n=32.917

Cifra de afaceri: -48,9% față de anul anterior.Marjă netă -7,3% · -16,9 pp față de 2022

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022110,8 K lei
202399,7 K lei

Datorii raportate

202280,5 K lei
202380,8 K lei

Disponibilități bănești

202225,1 K lei
20234,4 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri251,3 K lei296,3 K lei151,5 K lei-48,9% față de anul anterior
Rezultat net5,1 K lei28,5 K lei-11,1 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii82,3 K lei110,8 K lei99,7 K lei-10% față de anul anterior
Datorii102,8 K lei80,5 K lei80,8 K lei+0,3% față de anul anterior
Creanțe4,6 K lei6 K lei8 K lei+33,6% față de anul anterior
Angajați2——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă-7,3%9,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 2,7% (n=32.917) · 2022: 3,1% (n=32.422)

Rezultat / active (A+B)-6,1%14,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 2,9% (n=22.510) · 2022: 3,6% (n=21.767)

Rezultat / capitaluri proprii-11,1%25,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 20,4% (n=24.103) · 2022: 24,7% (n=23.369)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)55,2%57,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 24,2% (n=22.537) · 2022: 21,3% (n=21.807)

Datorii / active (A+B)44,8%42,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 75,9% (n=22.537) · 2022: 78,7% (n=21.807)

Ponderea activelor imobilizate0,6%1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 13,8% (n=22.537) · 2022: 13,9% (n=21.807)

Active circulante / datorii totale2,22×2,35×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 0,98× (n=39.917) · 2022: 0,98× (n=39.183)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări18,9 zile7,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 6,9 zile (n=25.500) · 2022: 7,1 zile (n=23.602)

Stocuri în zile de vânzări397 zile192,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 69,7 zile (n=30.370) · 2022: 70,9 zile (n=29.923)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
151.491
Rezultat net
-11.090
Angajați
—
Datorii
80.798
Active imobilizate
1.122
Active circulante
179.401
Capitaluri proprii
99.725
Venituri totale
151.491
Cheltuieli totale
161.487
Stocuri
167.060
Creanțe
7.956
Casă și conturi la bănci
4.385
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.336
Rezultat net
28.517
Angajați
—
Datorii
80.522
Active imobilizate
1.993
Active circulante
189.344
Capitaluri proprii
110.815
Venituri totale
296.336
Cheltuieli totale
266.655
Stocuri
158.244
Creanțe
5.957
Casă și conturi la bănci
25.143
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
251.285
Rezultat net
5.061
Angajați
2
Datorii
102.804
Active imobilizate
—
Active circulante
185.102
Capitaluri proprii
82.298
Venituri totale
251.285
Cheltuieli totale
245.327
Stocuri
145.031
Creanțe
4.621
Casă și conturi la bănci
35.450
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
252.480
Rezultat net
-13.225
Angajați
—
Datorii
19.474
Active imobilizate
—
Active circulante
96.711
Capitaluri proprii
77.237
Venituri totale
252.480
Cheltuieli totale
263.021
Stocuri
93.651
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.060
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-08-08. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 49% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-08-08. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 49% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-02-24 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Dosar 3801/176/20252025-05-07 · Judecătoria ALBAIULIA · Pârât

cerere de valoare redusă · Fond

4 termene · ultima soluție: Admite in parte cererea

2026-02-13 · 12:30

Admite in parte cererea

Admite în parte cererea de valoare redusă formulată de reclamanta SC ELIT SRL în contradictoriu cu pârâta Faiolmi SRL. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 1482,49 lei cu titlu de debit neachitat. Obligă pârâta să plătească reclamantei dobânda legală penalizatoare, calculată în conformitate cu art. 3 alin. (21) din O.G. nr. 13/2011, asupra debitului restant al fiecărei facturi, de la data scaden?ei fiecărei facturi, respectiv după 21 zile de la data emiterii facturii, dar nu mai devreme de data de 06.07.2024 şi până la stingerea debitului. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 50 de lei, cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând taxa judiciară de timbru. Respinge cererea de valoare redusă formulată de reclamanta SC ELIT SRL în contradictoriu cu pârâtul Stamate Vasile, ca fiind introdusă împotriva unei persoane fără capacitate procesuală de folosin?ă. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea şi motivele de apel se vor depune sub sancţiunea nulităţii la Judecătoria Alba Iulia. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 13.02.2026.

Document: _IncheiereFinalaDezinvestire 803/2026 · 2026-02-13

2026-01-30 · 12:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea cauzei la data de 13.02.2026. Pronunţată astăzi,30.01.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-01-30

2025-12-12 · 12:30

Amână cauza

pentru ca reclamanta să depună la dosar certificat constatator ONRC privitor la societatea pârâtă şi să indice CNP-ul debitorului persoană fizică, în cazul în care îl cunoaşte.

Document: incheieredesedinta · 2025-12-12

2025-10-02 · 12:30

Amână cauza

În baza Hotărârii nr. 3/2025 a Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Alba Iulia prin care s-a stabilit restrângerea temporară a activităţii de judecată la nivelul Judecătoriei Alba Iulia, începând cu data de 27.08.2025 şi până la retragerea proiectului de lege, raportat la împrejurarea că prezenta cauză nu se circumscrie cauzelor cu caracter urgent, amână judecarea cauzei.

Document: incheieredesedinta · 2025-10-02

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

1 dosare distincte cu nume de administratori menționate împreună cu numele firmei · verificat 2026-10-14.

Dosar 3801/176/20252025-05-07 · Judecătoria ALBAIULIA · Civil

cerere de valoare redusă

Nume publicate de ONRC: STAMATE VASILE

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28085449
Număr de înregistrare
J51/74/2011
Înmatriculare
24 februarie 2011
EUID
ROONRC.J51/74/2011
Formă juridică
SRL
Sediu social
BUCUREŞTI 4 Sat Mihai Viteazu, Comuna Vlad Ţepeş Călăraşi
Adresă fiscală
Str. BUCUREŞTI 4 Mihai Viteazu CĂLĂRAŞI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 februarie 2011
Înregistrare fiscală
11 septembrie 2025
Telefon
0733577347 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STAMATE VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FAIOLMI SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.02.2011
Înregistrare fiscală
24 februarie 2011
Număr registrul comerțului
J51/74/2011
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi

Contact și adrese

Telefon
0733577347 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CĂLĂRAŞI, SAT MIHAI VITEAZU COM. VLAD ŢEPEŞ, STR. BUCUREŞTI, NR.4
Cod poștal fiscal
917296
Strada sediului
Str. Bucureşti
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Sat Mihai Viteazu Com. Vlad Ţepeş
Județul sediului
CĂLĂRAŞI
Codul poștal al sediului
917296
Strada domiciliului fiscal
Str. Bucureşti
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Mihai Viteazu Com. Vlad Ţepeş
Județul domiciliului fiscal
CĂLĂRAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
917296

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
8 august 2025
Publicarea deciziei
8 august 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CălăraşiSat Mihai Viteazu, Comuna Vlad ŢepeşCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI