Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FAMILIA IAKAB S.R.L.

FAMILIA IAKAB S.R.L.

CUI 48697752 · SRL· Sat Drauseni, Comuna Cata· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

FAMILIA IAKAB S.R.L. are sediul în Sat Drauseni, Comuna Cata și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+433%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 568,5 K lei, față de 106,7 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut9,1%

Marja netă calculată este 9,1% în 2024, față de -22,6% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+625,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024568,5 K lei+433% față de anul anterior2023: 106.6522024: 568.476
Rezultat net 202451,6 K lei+313,8% față de anul anterior2023: -24.1402024: 51.605
Angajați 20242+0% față de anul anterior2023: 22024: 2
Capitaluri proprii 202427,7 K lei+215,6% față de anul anterior2023: -23.9402024: 27.665
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0284 K568 K2023: 106,7 K lei106,7 K20232024: 568,5 K lei568,5 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-22,6%-6,8%9,1%Mediana sectorului (2024): 1,9% · n=322632023: -22,6%-22,6%20232024: 9,1%9,1%2024

Cifra de afaceri: +433% față de anul anterior. Marja netă: 9,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii27,7 K lei+215,6% față de anul anterior
Datorii181,1 K lei+5,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20232024Ultima variație
Cifră de afaceri106,7 K lei568,5 K lei+433% față de anul anterior
Rezultat net-24,1 K lei51,6 K lei+313,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii-23,9 K lei27,7 K lei+215,6% față de anul anterior
Datorii171,3 K lei181,1 K lei+5,8% față de anul anterior
Creanțe2,5 K lei18,4 K lei+625,7% față de anul anterior
Angajați22+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,1%1,9%n=32.263-22,6%2,7%n=32.917
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive186,5%16%n=23.418—20,4%n=24.103
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,15×0,95×n=38.8250,86×0,98×n=39.917
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36011,66 zile6,91 zilen=28.3028,56 zile6,93 zilen=25.500
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360105,73 zile65,5 zilen=29.567325,11 zile69,72 zilen=30.370
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați284.238 lei242.354 lein=24.01453.326 lei218.952 lein=24.646

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
568.476
Rezultat net
51.605
Angajați
2
Datorii
181.119
Active imobilizate
—
Active circulante
208.784
Capitaluri proprii
27.665
Venituri totale
579.677
Cheltuieli totale
516.075
Stocuri
166.958
Creanțe
18.412
Casă și conturi la bănci
23.414
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
106.652
Rezultat net
-24.140
Angajați
2
Datorii
171.269
Active imobilizate
—
Active circulante
147.329
Capitaluri proprii
-23.940
Venituri totale
108.561
Cheltuieli totale
131.616
Stocuri
96.315
Creanțe
2.537
Casă și conturi la bănci
48.477
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-08-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
48697752
Număr de înregistrare
J8/2420/2023
Înmatriculare
29 august 2023
EUID
ROONRC.J8/2420/2023
Formă juridică
SRL
Sediu social
DRĂUŞENI 90 Sat Drauseni, Comuna Cata Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
DRĂUŞENI 90 Drauseni BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 august 2023
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2025
Telefon
0747773220 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CROITORIU IULIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FAMILIA IAKAB S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.08.2023
Înregistrare fiscală
29 august 2023
Număr registrul comerțului
J08/2420/2023
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Rupea

Contact și adrese

Telefon
0747773220 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, SAT DRĂUŞENI COM. CAŢA, DRĂUŞENI, NR.90
Cod poștal fiscal
507042
Strada sediului
DRĂUŞENI
Numărul sediului
90
Localitatea sediului
Sat Drăuşeni Com. Caţa
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
507042
Strada domiciliului fiscal
DRĂUŞENI
Numărul domiciliului fiscal
90
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Drăuşeni Com. Caţa
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
507042

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 septembrie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

25 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 2Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

CAEN 0121 Rev. 2Cultivarea strugurilor

CAEN 0125 Rev. 2Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi

CAEN 0141 Rev. 2Creșterea bovinelor de lapte

CAEN 0142 Rev. 2Creșterea altor bovine

CAEN 0146 Rev. 2Creșterea porcinelor

CAEN 0150 Rev. 2Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 0162 Rev. 2Activități auxiliare pentru creșterea animalelor

CAEN 0163 Rev. 2Activități după recoltare

CAEN 0164 Rev. 2Pregătirea semințelor

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4623 Rev. 2Comerț cu ridicata al animalelor vii

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4723 Rev. 2Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 8291 Rev. 2Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovSat Drauseni, Comuna CataCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI