Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FAMSO ALEXSISTER S.R.L.

FAMSO ALEXSISTER S.R.L.

CUI 46012739 · SRL· Sat Bodăieşti, Comuna Melineşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FAMSO ALEXSISTER S.R.L. are sediul în Sat Bodăieşti, Comuna Melineşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 244,1 K lei, față de 246,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât4,5%

Marja netă calculată este 4,5% în 2025, față de 36,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+292,8%

Datoriile raportate sunt 100 K lei în 2025, față de 25,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025244,1 K lei-1% față de anul anterior2022: 66.9622023: 198.0092024: 246.5632025: 244.148
Rezultat net 202510,9 K lei-88% față de anul anterior2022: 44.1172023: 68.6412024: 90.7022025: 10.923
Angajați 20252+0% față de anul anterior2022: 02023: 02024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025214,6 K lei+5,4% față de anul anterior2022: 44.3172023: 112.9582024: 203.6602025: 214.583
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0123 K247 K2022: 67 K lei67 K20222023: 198 K lei198 K20232024: 246,6 K lei246,6 K20242025: 244,1 K lei244,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%32,9%65,9%Mediana sectorului (2025): 7,7% · n=67912022: 65,9%65,9%20222023: 34,7%34,7%20232024: 36,8%36,8%20242025: 4,5%4,5%2025

Cifra de afaceri: -1% față de anul anterior. Marja netă: 4,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii214,6 K lei+5,4% față de anul anterior
Datorii100 K lei+292,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri198 K lei246,6 K lei244,1 K lei-1% față de anul anterior
Rezultat net68,6 K lei90,7 K lei10,9 K lei-88% față de anul anterior
Capitaluri proprii113 K lei203,7 K lei214,6 K lei+5,4% față de anul anterior
Datorii72,9 K lei25,5 K lei100 K lei+292,8% față de anul anterior
Creanțe23,3 K lei721 lei415 lei-42,4% față de anul anterior
Angajați022+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri4,5%7,7%n=6.79136,8%4,9%n=7.234
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)68,3%28,2%n=6.66288,9%29,2%n=7.150
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)31,8%62,4%n=6.66211,1%62,4%n=7.150
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)46,8%45,8%n=6.66273,6%44%n=7.150
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)3,5%2,3%n=6.66239,6%1%n=7.149
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive5,1%11,6%n=6.03644,5%7,1%n=6.445
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,67×0,86×n=7.7792,37×0,9×n=8.381
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,61 zile96,62 zilen=6.6481,05 zile120,82 zilen=7.030
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360184,54 zile153,02 zilen=6.03664,14 zile184,99 zilen=6.353
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați122.074 lei424.493 lein=5.169123.282 lei309.513 lein=5.657

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
244.148
Rezultat net
10.923
Angajați
2
Datorii
100.013
Active imobilizate
147.225
Active circulante
167.161
Capitaluri proprii
214.583
Venituri totale
270.659
Cheltuieli totale
257.295
Stocuri
125.152
Creanțe
415
Casă și conturi la bănci
41.594
Cheltuieli în avans
210
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
246.563
Rezultat net
90.702
Angajați
2
Datorii
25.463
Active imobilizate
168.649
Active circulante
60.474
Capitaluri proprii
203.660
Venituri totale
283.903
Cheltuieli totale
190.962
Stocuri
43.927
Creanțe
721
Casă și conturi la bănci
15.826
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
198.009
Rezultat net
68.641
Angajați
0
Datorii
72.906
Active imobilizate
152.903
Active circulante
32.961
Capitaluri proprii
112.958
Venituri totale
224.456
Cheltuieli totale
144.911
Stocuri
0
Creanțe
23.346
Casă și conturi la bănci
9.615
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
66.962
Rezultat net
44.117
Angajați
0
Datorii
89.630
Active imobilizate
86.100
Active circulante
47.847
Capitaluri proprii
44.317
Venituri totale
67.382
Cheltuieli totale
21.256
Stocuri
14.878
Creanțe
17.462
Casă și conturi la bănci
15.507
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-04-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46012739
Număr de înregistrare
J16/955/2022
Înmatriculare
26 aprilie 2022
EUID
ROONRC.J16/955/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sat Bodăieşti, Comuna Melineşti Dolj
Adresă fiscală
Bodăieşti DOLJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 aprilie 2022
Înregistrare fiscală
26 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SORA ALEXANDRA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FAMSO ALEXSISTER S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.04.2022
Înregistrare fiscală
26 aprilie 2022
Număr registrul comerțului
J16/955/2022
Cod CAEN
111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Filiaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, SAT BODĂIEŞTI COM. MELINEŞTI, T3, P4
Cod poștal fiscal
207386
Localitatea sediului
Sat Bodăieşti Com. Melineşti
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
207386
Detalii sediu
T3, P4
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bodăieşti Com. Melineşti
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
207386
Detalii domiciliu fiscal
T3, P4

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 2Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

CAEN 4611 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7731 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljSat Bodăieşti, Comuna MelineştiCAEN 0111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI