Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FANE COM SRL

FANE COM SRL

CUI 9880944 · SRL· Comuna Sâncraiu de Mureş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FANE COM SRL are sediul în Comuna Sâncraiu de Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-13,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 35,3 K lei, față de 41 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât26,4%

Marja netă calculată este 26,4% în 2025, față de 30,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-5,6%

Datoriile raportate sunt 122 K lei în 2025, față de 129,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202535,3 K lei-13,9% față de anul anterior2020: 33.2712021: 36.9662022: 44.6052023: 39.8232024: 40.9732025: 35.298
Rezultat net 20259,3 K lei-25,8% față de anul anterior2020: 9.0672021: 12.4082022: 14.8982023: 14.3882024: 12.5732025: 9.330
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025-90 K leiDeficit de capital redus cu 9,5%2020: -153.6252021: -141.2172022: -126.3192023: -111.9312024: -99.3582025: -89.956
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate022 K45 K2020: 33,3 K lei33,3 K20202021: 37 K lei37 K20212022: 44,6 K lei44,6 K20222023: 39,8 K lei39,8 K20232024: 41 K lei41 K20242025: 35,3 K lei35,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%18,1%36,1%2020: 27,3%27,3%20202021: 33,6%33,6%20212022: 33,4%33,4%20222023: 36,1%36,1%20232024: 30,7%30,7%20242025: 26,4%26,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,2% · n=6.486

Cifra de afaceri: -13,9% față de anul anterior.Marjă netă 26,4% · -4,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-99,4 K lei
2025-90 K lei

Datorii raportate

2024129,1 K lei
2025122 K lei

Disponibilități bănești

20247,7 K lei
202513,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri39,8 K lei41 K lei35,3 K lei-13,9% față de anul anterior
Rezultat net14,4 K lei12,6 K lei9,3 K lei-25,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii-111,9 K lei-99,4 K lei-90 K leiDeficit de capital redus cu 9,5%
Datorii130,2 K lei129,1 K lei122 K lei-5,6% față de anul anterior
Creanțe1 lei—1 leiFără an comparabil
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă26,4%30,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=6.486) · 2024: 2,4% (n=9.794)

Rezultat / active (A+B)29,1%42,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,3% (n=4.384) · 2024: 1,5% (n=6.696)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-280,9%-333,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,2% (n=4.392) · 2024: 28,2% (n=6.710)

Datorii / active (A+B)380,9%433,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 73,8% (n=4.392) · 2024: 71,8% (n=6.710)

Ponderea activelor imobilizate4,5%12%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,6% (n=4.392) · 2024: 12,2% (n=6.710)

Active circulante / datorii totale0,25×0,2×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,98× (n=7.911) · 2024: 1× (n=11.784)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 11,5 zile (n=5.405) · 2024: 11,1 zile (n=7.904)

Stocuri în zile de vânzări172,4 zile162,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 128,9 zile (n=5.926) · 2024: 131,3 zile (n=8.992)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
35.298
Rezultat net
9.330
Angajați
—
Datorii
121.977
Active imobilizate
1.427
Active circulante
30.594
Capitaluri proprii
-89.956
Venituri totale
35.298
Cheltuieli totale
24.191
Stocuri
16.900
Creanțe
1
Casă și conturi la bănci
13.693
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.973
Rezultat net
12.573
Angajați
—
Datorii
129.149
Active imobilizate
3.567
Active circulante
26.224
Capitaluri proprii
-99.358
Venituri totale
40.973
Cheltuieli totale
26.005
Stocuri
18.482
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
7.742
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
39.823
Rezultat net
14.388
Angajați
—
Datorii
130.211
Active imobilizate
—
Active circulante
18.280
Capitaluri proprii
-111.931
Venituri totale
39.823
Cheltuieli totale
22.694
Stocuri
16.122
Creanțe
1
Casă și conturi la bănci
2.157
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
44.605
Rezultat net
14.898
Angajați
—
Datorii
139.278
Active imobilizate
—
Active circulante
12.959
Capitaluri proprii
-126.319
Venituri totale
44.605
Cheltuieli totale
28.370
Stocuri
12.268
Creanțe
1
Casă și conturi la bănci
690
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
36.966
Rezultat net
12.408
Angajați
—
Datorii
150.738
Active imobilizate
—
Active circulante
9.521
Capitaluri proprii
-141.217
Venituri totale
36.966
Cheltuieli totale
23.994
Stocuri
8.878
Creanțe
21
Casă și conturi la bănci
622
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
33.271
Rezultat net
9.067
Angajați
—
Datorii
168.886
Active imobilizate
—
Active circulante
15.261
Capitaluri proprii
-153.625
Venituri totale
34.122
Cheltuieli totale
24.380
Stocuri
13.997
Creanțe
5
Casă și conturi la bănci
1.259
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-10-29 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-11-03–2026-11-04 · verificat 2026-11-04.

Dosar 3753/223/20262026-09-23 · Judecătoria DRAGASANI · Terţ poprit

validare poprire · Fond

1 termen · ultima soluție: indisponibilă

2026-12-09 · 12:00

Soluție indisponibilă

Dosar 7357/205/20252025-10-02 · Judecătoria CAMPULUNG · Creditor

validare poprire · Fond

3 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2026-06-23 · 09:00

Respinge cererea

Respinge cererea de validare a popririi. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cerere de apel se depune la Judecătoria Câmpulung. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei astăzi, 23.06.2026.

Document: _Hotarare 2329/2026 · 2026-06-23

2026-04-28 · 09:00

Amână cauza

Dispune a se dispune reveni cu adresă către terţul poprit pentru a comunica dacă a procedat la înfiinţarea popririi, iar în caz negativ să menţioneze care sunt motivele pentru care nu s-a procedat la înfiinţarea popririi. Amână judecarea cauzei la data de 23 iunie 2026,ora 09:00. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 28 aprilie 2026.

Document: incheieredesedinta · 2026-04-28

2026-02-02 · 09:00

Amână cauza

Dispune a se emite adresă către terţul poprit pentru a comunica dacă a procedat la înfiinţarea popririi, iar în caz negativ să menţioneze care sunt motivele pentru care nu s-a procedat la înfiinţarea popririi. Dispune emiterea de adresă către ITM Argeş, pentru a comunica un extras Revisal privind debitorul Raduta Andsrei Alexandru . În temeiul art. 238 alin.1 C.pr.civ. estimează durata necesară cercetării procesului la şase luni. Amână judecarea cauzei la data de 28 aprilie 2026,ora 09:00. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 02 februarie 2026.

Document: incheieredesedinta · 2026-02-02

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9880944
Număr de înregistrare
J26/754/1997
Înmatriculare
28 octombrie 1997
EUID
ROONRC.J26/754/1997
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. RASARITULUI 16 Comuna Sâncraiu de Mureş Mureş
Adresă fiscală
Str. RASARITULUI 16 Sîncraiu de Mureş MUREŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 octombrie 1997
Înregistrare fiscală
28 martie 2023
Telefon
0265-316304 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BURLACU MARIETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FANE COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.10.1997
Înregistrare fiscală
29 octombrie 1997
Număr registrul comerțului
J1997000754264
Cod CAEN
4764
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Telefon
0265-316304 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, COM. SÂNCRAIU DE MUREŞ, STR. RASARITULUI, NR.16
Strada sediului
Str. RASARITULUI
Numărul sediului
16
Localitatea sediului
Com. Sâncraiu de Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. RASARITULUI
Numărul domiciliului fiscal
16
Localitatea domiciliului fiscal
Com. Sâncraiu de Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
29 octombrie 1997
TVA până la
7 aprilie 2022
Anulare operată la
7 aprilie 2022
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2016
Actualizare TVA la încasare
10 martie 2016
Publicare TVA la încasare
11 martie 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4761 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate

CAEN 4765 Rev. 2Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşComuna Sâncraiu de MureşStrada RasarituluiCAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI