Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FARBOR CONSTRUCT SRL

FARBOR CONSTRUCT SRL

CUI 18941226 · SRL· Sat Barticeşti, Comuna Boteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FARBOR CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Barticeşti, Comuna Boteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-43,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 17,3 K lei, față de 30,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-225,4%

Marja netă calculată este -225,4% în 2025, față de -60,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+15%

Datoriile raportate sunt 299,4 K lei în 2025, față de 260,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
48/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202517,3 K lei-43,6% față de anul anterior2020: 85.5412021: 34.7262023: 17.7742024: 30.6722025: 17.290
Rezultat net 2025-39 K leiPierdere majorată cu 109,3%2020: -105.3632021: 7.3362023: -29.4792024: -18.6122025: -38.964
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2021: 02023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-280,2 K leiDeficit de capital majorat cu 16,2%2020: -202.9202021: -195.5832023: -222.6392024: -241.2512025: -280.215
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate043 K86 K2020: 85,5 K lei85,5 K20202021: 34,7 K lei34,7 K20212023: 17,8 K lei17,8 K20232024: 30,7 K lei30,7 K20242025: 17,3 K lei17,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-225,4%-102,1%21,1%2020: -123,2%-123,2%20202021: 21,1%21,1%20212023: -165,9%-165,9%20232024: -60,7%-60,7%20242025: -225,4%-225,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,2% · n=6.486

Cifra de afaceri: -43,6% față de anul anterior.Marjă netă -225,4% · -164,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-241,3 K lei
2025-280,2 K lei

Datorii raportate

2024260,4 K lei
2025299,4 K lei

Disponibilități bănești

202413,8 K lei
202518,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri17,8 K lei30,7 K lei17,3 K lei-43,6% față de anul anterior
Rezultat net-29,5 K lei-18,6 K lei-39 K leiPierdere majorată cu 109,3%
Capitaluri proprii-222,6 K lei-241,3 K lei-280,2 K leiDeficit de capital majorat cu 16,2%
Datorii251,6 K lei260,4 K lei299,4 K lei+15% față de anul anterior
Creanțe2,1 K lei73 lei36 lei-50,7% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-225,4%-60,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=6.486) · 2024: 2,4% (n=9.794)

Rezultat / active (A+B)-202,9%-97,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,3% (n=4.384) · 2024: 1,5% (n=6.696)

Vânzări per angajat17.290 lei30.672 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 196.939 lei (n=4.558) · 2024: 182.496 lei (n=7.099)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-1.459,5%-1.258,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,2% (n=4.392) · 2024: 28,2% (n=6.710)

Datorii / active (A+B)1.559,5%1.358,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 73,8% (n=4.392) · 2024: 71,8% (n=6.710)

Ponderea activelor imobilizate0%0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,6% (n=4.392) · 2024: 12,2% (n=6.710)

Active circulante / datorii totale0,06×0,07×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,98× (n=7.911) · 2024: 1× (n=11.784)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,7 zile0,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 11,5 zile (n=5.405) · 2024: 11,1 zile (n=7.904)

Stocuri în zile de vânzări21,8 zile62,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 128,9 zile (n=5.926) · 2024: 131,3 zile (n=8.992)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.290
Rezultat net
-38.964
Angajați
1
Datorii
299.415
Active imobilizate
0
Active circulante
19.200
Capitaluri proprii
-280.215
Venituri totale
17.297
Cheltuieli totale
56.088
Stocuri
1.046
Creanțe
36
Casă și conturi la bănci
18.118
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.672
Rezultat net
-18.612
Angajați
1
Datorii
260.415
Active imobilizate
0
Active circulante
19.164
Capitaluri proprii
-241.251
Venituri totale
30.672
Cheltuieli totale
48.977
Stocuri
5.301
Creanțe
73
Casă și conturi la bănci
13.790
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.774
Rezultat net
-29.479
Angajați
1
Datorii
251.614
Active imobilizate
841
Active circulante
28.134
Capitaluri proprii
-222.639
Venituri totale
17.783
Cheltuieli totale
47.084
Stocuri
6.200
Creanțe
2.073
Casă și conturi la bănci
19.861
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
34.726
Rezultat net
7.336
Angajați
0
Datorii
247.122
Active imobilizate
3.363
Active circulante
48.176
Capitaluri proprii
-195.583
Venituri totale
34.905
Cheltuieli totale
26.522
Stocuri
9.858
Creanțe
3.123
Casă și conturi la bănci
35.195
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
85.541
Rezultat net
-105.363
Angajați
—
Datorii
275.603
Active imobilizate
4.624
Active circulante
68.059
Capitaluri proprii
-202.920
Venituri totale
85.543
Cheltuieli totale
188.340
Stocuri
5.928
Creanțe
3.096
Casă și conturi la bănci
59.035
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

48/ 100Atenție moderată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2019-02-27; reactivare la 2020-06-17. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-06-17
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 44% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 4 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2019-02-27; reactivare la 2020-06-17. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-06-17
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 44% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-06-20 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18941226
Număr de înregistrare
J27/935/2006
Înmatriculare
16 august 2006
EUID
ROONRC.J27/935/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sat Barticeşti, Comuna Boteşti Neamţ
Adresă fiscală
Barticeşti NEAMŢ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
20 iunie 2019
Înregistrare fiscală
17 ianuarie 2022
Telefon
742380

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FARCAŞ IONEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FARBOR CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 20.06.2019
Înregistrare fiscală
17 august 2006
Număr registrul comerțului
J27/935/2006
Cod CAEN
4719
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală ROMAN

Contact și adrese

Telefon
742380
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, SAT BARTICEŞTI COM. BOTEŞTI,
Cod poștal fiscal
617091
Localitatea sediului
Sat Barticeşti Com. Boteşti
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
617091
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Barticeşti Com. Boteşti
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
617091

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
19 iunie 2020
Perioada 2: TVA de la
1 aprilie 2007
Perioada 2: TVA până la
27 februarie 2019
Perioada 2: Anulare operată la
10 aprilie 2019
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
27 februarie 2019
Actualizare TVA la încasare
5 iunie 2019
Publicare TVA la încasare
6 iunie 2019
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
27 februarie 2019
Reactivare
17 iunie 2020
Publicarea deciziei
5 martie 2019

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţSat Barticeşti, Comuna BoteştiCAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI