Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FARMACIA SZENT ANNA SRL

FARMACIA SZENT ANNA SRL

CUI 17239267 · SRL· Municipiul Târgu Secuiesc

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FARMACIA SZENT ANNA SRL are sediul în Municipiul Târgu Secuiesc. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-3,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,4 mil. lei, față de 3,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,7%

Marja netă calculată este 1,7% în 2025, față de 5,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+33,9%

Datoriile raportate sunt 960,8 K lei în 2025, față de 717,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,4 mil. lei-3,4% față de anul anterior2020: 2.425.8912021: 2.657.7722022: 2.623.6672023: 2.987.3542024: 3.470.6462025: 3.350.944
Rezultat net 202556,8 K lei-69,3% față de anul anterior2020: 234.2362021: 229.8682022: 168.4912023: 145.7972024: 185.0352025: 56.813
Angajați 20258+0% față de anul anterior2020: 72021: 72022: 62023: 92024: 82025: 8
Capitaluri proprii 2025403,2 K lei-33,1% față de anul anterior2020: 827.9822021: 842.8192022: 497.3362023: 481.5332024: 602.3682025: 403.181
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.3 mil.2020: 2,4 mil. lei2,4 mil.20202021: 2,7 mil. lei2,7 mil.20212022: 2,6 mil. lei2,6 mil.20222023: 3 mil. lei3 mil.20232024: 3,5 mil. lei3,5 mil.20242025: 3,4 mil. lei3,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%4,8%9,7%Mediana sectorului (2025): 2,7% · n=20352020: 9,7%9,7%20202021: 8,6%8,6%20212022: 6,4%6,4%20222023: 4,9%4,9%20232024: 5,3%5,3%20242025: 1,7%1,7%2025

Cifra de afaceri: -3,4% față de anul anterior. Marja netă: 1,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii403,2 K lei-33,1% față de anul anterior
Datorii960,8 K lei+33,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3 mil. lei3,5 mil. lei3,4 mil. lei-3,4% față de anul anterior
Rezultat net145,8 K lei185 K lei56,8 K lei-69,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii481,5 K lei602,4 K lei403,2 K lei-33,1% față de anul anterior
Datorii783,9 K lei717,7 K lei960,8 K lei+33,9% față de anul anterior
Creanțe455,1 K lei414,3 K lei341,8 K lei-17,5% față de anul anterior
Angajați988+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,7%2,7%n=2.0355,3%2,9%n=2.293
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)29,6%21%n=1.84345,7%26%n=2.072
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)70,6%79%n=1.84354,5%74,2%n=2.072
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)6,4%12%n=1.8436,6%12,3%n=2.072
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)4,2%4,5%n=1.84314,1%4,3%n=2.072
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive14,1%25,4%n=1.73230,7%21,4%n=1.950
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,33×1,04×n=2.3821,71×1,08×n=2.671
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36036,72 zile32,33 zilen=1.94742,98 zile34,97 zilen=2.176
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36076,26 zile61,11 zilen=1.89074,83 zile64,12 zilen=2.115
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați418.868 lei451.770 lein=1.821433.831 lei412.573 lein=2.036

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.350.944
Rezultat net
56.813
Angajați
8
Datorii
960.787
Active imobilizate
86.732
Active circulante
1.274.693
Capitaluri proprii
403.181
Venituri totale
3.354.791
Cheltuieli totale
3.287.387
Stocuri
709.808
Creanțe
341.811
Casă și conturi la bănci
223.074
Cheltuieli în avans
2.543
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.470.646
Rezultat net
185.035
Angajați
8
Datorii
717.694
Active imobilizate
87.146
Active circulante
1.229.545
Capitaluri proprii
602.368
Venituri totale
3.506.362
Cheltuieli totale
3.293.555
Stocuri
721.391
Creanțe
414.312
Casă și conturi la bănci
93.842
Cheltuieli în avans
3.371
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.987.354
Rezultat net
145.797
Angajați
9
Datorii
783.941
Active imobilizate
90.546
Active circulante
1.169.635
Capitaluri proprii
481.533
Venituri totale
2.987.479
Cheltuieli totale
2.812.910
Stocuri
669.494
Creanțe
455.061
Casă și conturi la bănci
45.080
Cheltuieli în avans
5.293
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.623.667
Rezultat net
168.491
Angajați
6
Datorii
829.448
Active imobilizate
93.099
Active circulante
1.229.123
Capitaluri proprii
497.336
Venituri totale
2.623.841
Cheltuieli totale
2.430.206
Stocuri
739.738
Creanțe
396.863
Casă și conturi la bănci
92.522
Cheltuieli în avans
4.562
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.657.772
Rezultat net
229.868
Angajați
7
Datorii
645.283
Active imobilizate
124.495
Active circulante
1.359.407
Capitaluri proprii
842.819
Venituri totale
2.678.692
Cheltuieli totale
2.427.288
Stocuri
657.519
Creanțe
318.525
Casă și conturi la bănci
383.363
Cheltuieli în avans
4.200
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.425.891
Rezultat net
234.236
Angajați
7
Datorii
611.066
Active imobilizate
146.194
Active circulante
1.291.493
Capitaluri proprii
827.982
Venituri totale
2.433.029
Cheltuieli totale
2.182.588
Stocuri
756.589
Creanțe
314.641
Casă și conturi la bănci
220.263
Cheltuieli în avans
1.361
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-05-14; reactivare la 2020-06-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-06-18

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-16Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-05-14; reactivare la 2020-06-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-06-18
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-02-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

4 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17239267
Număr de înregistrare
J14/82/2005
Înmatriculare
15 februarie 2005
EUID
ROONRC.J14/82/2005
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. MOLNAR JOZSIAS 43 Municipiul Târgu Secuiesc Covasna · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. MOLNAR JOZSIAS 43 Târgu Secuiesc COVASNA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 februarie 2005
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2024
Telefon
0267360015 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CSASZÁR KAROLINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FARMACIA SZENT ANNA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.02.2005
Înregistrare fiscală
15 februarie 2005
Număr registrul comerțului
J14/82/2005
Cod CAEN
4773
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Târgu Secuiesc

Contact și adrese

Telefon
0267360015 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, MUN. TÂRGU SECUIESC, STR. MOLNAR JOZSIAS, NR.43
Cod poștal fiscal
525400
Strada sediului
Str. MOLNAR JOZSIAS
Numărul sediului
43
Localitatea sediului
Mun. Târgu Secuiesc
Județul sediului
COVASNA
Codul poștal al sediului
525400
Strada domiciliului fiscal
Str. MOLNAR JOZSIAS
Numărul domiciliului fiscal
43
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Secuiesc
Județul domiciliului fiscal
COVASNA
Cod poștal domiciliu fiscal
525400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
26 iunie 2020
Perioada 2: TVA de la
16 februarie 2005
Perioada 2: TVA până la
14 mai 2020
Perioada 2: Anulare operată la
18 iunie 2020
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 septembrie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
14 mai 2020
Reactivare
18 iunie 2020
Publicarea deciziei
2 iunie 2020

Achiziții publice

Explorează toate (4) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Comuna Zabala (Primaria Zabala)2 din 4 înregistrări (50%) · Vezi relația

Gradinita de Copii Manocska Tg Secuiesc1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi relația

MUNICIPIUL TARGU SECUIESC1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Diverse medicamente (Rev.2)2 din 4 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Diverse aparate si produse medicale (Rev.2)1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Produse de ingrijire pentru bebelusi (Rev.2)1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

16 iunie 2026Achiziție directă

diverse aparate si produse medicale

Autoritate: MUNICIPIUL TARGU SECUIESC

CPV 33190000-8 — Diverse aparate si produse medicale (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33190000-8

Vezi detaliile atribuirii →
4.959 leiValoare publicată
7 aprilie 2025Achiziție directă

Trusouri nou-nascut

Autoritate: Comuna Zabala (Primaria Zabala)

CPV 33750000-2 — Produse de ingrijire pentru bebelusi (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33750000-2

Vezi detaliile atribuirii →
12.758 leiValoare publicată
12 noiembrie 2024Achiziție directă

Produse sanitare

Autoritate: Comuna Zabala (Primaria Zabala)

CPV 33690000-3 — Diverse medicamente (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33690000-3

Vezi detaliile atribuirii →
1.616 leiValoare publicată
16 septembrie 2024Achiziție directă

Produse sanitare

Autoritate: Gradinita de Copii Manocska Tg Secuiesc

CPV 33690000-3 — Diverse medicamente (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33690000-3

Vezi detaliile atribuirii →
1.783 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4773 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate

CAEN 5231 Rev. 1Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

CAEN 5232 Rev. 1Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice

CAEN 5233 Rev. 1Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaMunicipiul Târgu SecuiescStrada Molnar JozsiasCAEN 4773
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI