Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FARMACIA VISANPHARM S.R.L.

FARMACIA VISANPHARM S.R.L.

CUI 39251733 · SRL· Sat Vişan, Comuna Bârnova· Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FARMACIA VISANPHARM S.R.L. are sediul în Sat Vişan, Comuna Bârnova și raportează activitatea comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-30%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 153,6 K lei, față de 219,5 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-45,4%

Marja netă calculată este -45,4% în 2024, față de -34,2% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+1,2%

Datoriile raportate sunt 361,7 K lei în 2024, față de 357,4 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024153,6 K lei-30% față de anul anterior2020: 398.3502021: 312.0052022: 226.8602023: 219.4832024: 153.633
Rezultat net 2024-69,8 K lei+7,2% față de anul anterior2020: 6.9862021: -53.1812022: -94.1342023: -75.1412024: -69.750
Angajați 20241-50% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 32023: 22024: 1
Capitaluri proprii 2024-349,2 K lei-25% față de anul anterior2020: -57.0552021: -110.1462022: -204.2802023: -279.4212024: -349.172
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0199 K398 K2020: 398,4 K lei398,4 K20202021: 312 K lei312 K20212022: 226,9 K lei226,9 K20222023: 219,5 K lei219,5 K20232024: 153,6 K lei153,6 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-45,4%-21,2%2,9%Mediana sectorului (2024): 2,9% · n=22932020: 1,8%1,8%20202021: -17%-17%20212022: -41,5%-41,5%20222023: -34,2%-34,2%20232024: -45,4%-45,4%2024

Cifra de afaceri: -30% față de anul anterior. Marja netă: -45,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-349,2 K lei-25% față de anul anterior
Datorii361,7 K lei+1,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri226,9 K lei219,5 K lei153,6 K lei-30% față de anul anterior
Rezultat net-94,1 K lei-75,1 K lei-69,8 K lei+7,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii-204,3 K lei-279,4 K lei-349,2 K lei-25% față de anul anterior
Datorii332,2 K lei357,4 K lei361,7 K lei+1,2% față de anul anterior
Creanțe46,3 K lei32,6 K lei7,2 K lei-77,8% față de anul anterior
Angajați321-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-45,4%2,9%n=2.293-34,2%4,1%n=2.421
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-2.893,4%26%n=2.072-359,7%29,8%n=2.218
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)2.997,5%74,2%n=2.072460%70,2%n=2.218
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)39,2%12,3%n=2.07237,1%10,9%n=2.218
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-578%4,3%n=2.072-96,7%6,3%n=2.218
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,02×1,08×n=2.6710,14×1,13×n=2.835
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36016,94 zile34,97 zilen=2.17653,47 zile44,12 zilen=2.280
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile64,12 zilen=2.11522,45 zile63,36 zilen=2.252
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați153.633 lei412.573 lein=2.036109.742 lei373.655 lein=2.157

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
153.633
Rezultat net
-69.750
Angajați
1
Datorii
361.742
Active imobilizate
4.731
Active circulante
7.337
Capitaluri proprii
-349.172
Venituri totale
161.606
Cheltuieli totale
229.739
Stocuri
0
Creanțe
7.228
Casă și conturi la bănci
109
Cheltuieli în avans
502
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
219.483
Rezultat net
-75.141
Angajați
2
Datorii
357.352
Active imobilizate
28.812
Active circulante
48.865
Capitaluri proprii
-279.421
Venituri totale
219.484
Cheltuieli totale
292.398
Stocuri
13.686
Creanțe
32.599
Casă și conturi la bănci
2.580
Cheltuieli în avans
254
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
226.860
Rezultat net
-94.134
Angajați
3
Datorii
332.196
Active imobilizate
53.644
Active circulante
72.506
Capitaluri proprii
-204.280
Venituri totale
226.861
Cheltuieli totale
318.788
Stocuri
24.178
Creanțe
46.306
Casă și conturi la bănci
2.022
Cheltuieli în avans
1.766
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
312.005
Rezultat net
-53.181
Angajați
2
Datorii
286.522
Active imobilizate
78.476
Active circulante
95.822
Capitaluri proprii
-110.146
Venituri totale
312.056
Cheltuieli totale
362.104
Stocuri
40.759
Creanțe
52.220
Casă și conturi la bănci
2.843
Cheltuieli în avans
2.078
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
398.350
Rezultat net
6.986
Angajați
2
Datorii
192.319
Active imobilizate
23.401
Active circulante
111.863
Capitaluri proprii
-57.055
Venituri totale
398.355
Cheltuieli totale
388.952
Stocuri
49.613
Creanțe
58.236
Casă și conturi la bănci
4.014
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 30% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare
2024-09-03Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 30% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-04-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

8 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39251733
Număr de înregistrare
J22/1050/2018
Înmatriculare
26 aprilie 2018
EUID
ROONRC.J22/1050/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
GRIGORE STURDZA 11A VG11 Sat Vişan, Comuna Bârnova Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GRIGORE STURDZA 11A Vişan IAŞI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 aprilie 2018
Înregistrare fiscală
4 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MANOLE GRETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FARMACIA VISANPHARM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.04.2018
Înregistrare fiscală
26 aprilie 2018
Număr registrul comerțului
J22/1050/2018
Cod CAEN
4773
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT VIŞAN COM. BÂRNOVA, STR. GRIGORE STURDZA, NR.11A, DEMISOL, BL.VG11, AP.4
Cod poștal fiscal
707041
Strada sediului
Str. Grigore Sturdza
Numărul sediului
11A
Localitatea sediului
Sat Vişan Com. Bârnova
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
707041
Detalii sediu
demisol
Strada domiciliului fiscal
Str. Grigore Sturdza
Numărul domiciliului fiscal
11A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vişan Com. Bârnova
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
707041
Detalii domiciliu fiscal
demisol

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
5 octombrie 2020
TVA până la
1 mai 2026
Anulare operată la
5 mai 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
5 octombrie 2020
TVA la încasare până la
1 mai 2026
Actualizare TVA la încasare
26 mai 2026
Publicare TVA la încasare
27 mai 2026
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (8) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Camin Batrani ''Sf. Imp. Constantin si Elena'' Iasi8 din 8 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Diverse medicamente (Rev.2)4 din 8 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Articole sanitare (Rev.2)4 din 8 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

3 septembrie 2024Achiziție directă

ACHIZITIE PUBLICA DE PRODUSE PACHET MEDICAMENTE

Autoritate: Camin Batrani ''Sf. Imp. Constantin si Elena'' Iasi

CPV 33690000-3 — Diverse medicamente (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33690000-3

Vezi detaliile atribuirii →
20 leiValoare publicată
12 august 2024Achiziție directă

ACHIZITIE PUBLICA DE PRODUSE PACHET MATERIALE SANITARE

Autoritate: Camin Batrani ''Sf. Imp. Constantin si Elena'' Iasi

CPV 44411000-4 — Articole sanitare (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44411000-4

Vezi detaliile atribuirii →
337 leiValoare publicată
12 august 2024Achiziție directă

ACHIZITIE PUBLICA DE PRODUSE PACHET MEDICAMENTE

Autoritate: Camin Batrani ''Sf. Imp. Constantin si Elena'' Iasi

CPV 33690000-3 — Diverse medicamente (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33690000-3

Vezi detaliile atribuirii →
1.401 leiValoare publicată
24 iulie 2024Achiziție directă

ACHIZITIE PUBLICA DE PACHET MEDICAMENTE

Autoritate: Camin Batrani ''Sf. Imp. Constantin si Elena'' Iasi

CPV 33690000-3 — Diverse medicamente (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33690000-3

Vezi detaliile atribuirii →
308 leiValoare publicată
18 iulie 2024Achiziție directă

ACHIZITIE PUBLICA DE PACHET MATERIALE SANITARE

Autoritate: Camin Batrani ''Sf. Imp. Constantin si Elena'' Iasi

CPV 44411000-4 — Articole sanitare (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44411000-4

Vezi detaliile atribuirii →
148 leiValoare publicată
3 iulie 2024Achiziție directă

ACHIZITIE PUBLICA DE PACHET MEDICAMENTE

Autoritate: Camin Batrani ''Sf. Imp. Constantin si Elena'' Iasi

CPV 33690000-3 — Diverse medicamente (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33690000-3

Vezi detaliile atribuirii →
1.848 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4645 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4773 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate

CAEN 4774 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Vişan, Comuna BârnovaCAEN 4773
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI