Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FARO DEVELOPMENT SRL

FARO DEVELOPMENT SRL

CUI 27059379 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

FARO DEVELOPMENT SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 5 mil. lei, față de 5,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut12,6%

Marja netă calculată este 12,6% în 2025, față de 12,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+55,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20255 mil. lei-4% față de anul anterior2020: 1.541.6452021: 2.345.4612022: 3.657.7382023: 4.264.9542024: 5.199.7472025: 4.992.363
Rezultat net 2025629,9 K lei-1,2% față de anul anterior2020: 448.5432021: 549.1652022: 645.0092023: 502.9662024: 637.3482025: 629.867
Angajați 20259-18,2% față de anul anterior2020: 72021: 132022: 172023: 152024: 112025: 9
Capitaluri proprii 20251,3 mil. lei+6,8% față de anul anterior2020: 698.3562021: 1.121.0202022: 1.558.0522023: 1.482.4152024: 1.179.7632025: 1.259.630
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.5 mil.2020: 1,5 mil. lei1,5 mil.20202021: 2,3 mil. lei2,3 mil.20212022: 3,7 mil. lei3,7 mil.20222023: 4,3 mil. lei4,3 mil.20232024: 5,2 mil. lei5,2 mil.20242025: 5 mil. lei5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%14,5%29,1%2020: 29,1%29,1%20202021: 23,4%23,4%20212022: 17,6%17,6%20222023: 11,8%11,8%20232024: 12,3%12,3%20242025: 12,6%12,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 10,8% · n=92

Cifra de afaceri: -4% față de anul anterior.Marjă netă 12,6% · +0,4 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,2 mil. lei
20251,3 mil. lei

Datorii raportate

20242,1 mil. lei
20252,5 mil. lei

Disponibilități bănești

2024257 K lei
2025102,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri4,3 mil. lei5,2 mil. lei5 mil. lei-4% față de anul anterior
Rezultat net503 K lei637,3 K lei629,9 K lei-1,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,5 mil. lei1,2 mil. lei1,3 mil. lei+6,8% față de anul anterior
Datorii1,7 mil. lei2,1 mil. lei2,5 mil. lei+24% față de anul anterior
Creanțe342,9 K lei488,9 K lei762,2 K lei+55,9% față de anul anterior
Angajați15119-18,2% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă12,6%12,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 10,8% (n=92) · 2024: 12,3% (n=203)

Rezultat / active (A+B)16,7%19,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 16% (n=86) · 2024: 14,4% (n=187)

Rezultat / capitaluri proprii50%54%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 52,8% (n=89) · 2024: 36,8% (n=198)

Vânzări per angajat554.707 lei472.704 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 392.405 lei (n=81) · 2024: 376.747 lei (n=165)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)33,4%36,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 46,9% (n=86) · 2024: 47,6% (n=187)

Datorii / active (A+B)67,5%63,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,3% (n=86) · 2024: 43,5% (n=187)

Ponderea activelor imobilizate76,8%75,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,5% (n=86) · 2024: 16,9% (n=187)

Active circulante / datorii totale0,34×0,38×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,96× (n=99) · 2024: 1,58× (n=229)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări55 zile33,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 96,6 zile (n=88) · 2024: 87,2 zile (n=190)

Stocuri în zile de vânzări—0,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 0,5 zile (n=51) · 2024: 0,9 zile (n=97)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.992.363
Rezultat net
629.867
Angajați
9
Datorii
2.547.742
Active imobilizate
2.897.835
Active circulante
873.917
Capitaluri proprii
1.259.630
Venituri totale
5.030.292
Cheltuieli totale
4.297.024
Stocuri
—
Creanțe
762.247
Casă și conturi la bănci
102.276
Cheltuieli în avans
37.810
Venituri în avans
2.190
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20.700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.199.747
Rezultat net
637.348
Angajați
11
Datorii
2.054.832
Active imobilizate
2.444.390
Active circulante
775.034
Capitaluri proprii
1.179.763
Venituri totale
5.221.838
Cheltuieli totale
4.459.422
Stocuri
810
Creanțe
488.867
Casă și conturi la bănci
256.963
Cheltuieli în avans
15.171
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20.700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.264.954
Rezultat net
502.966
Angajați
15
Datorii
1.682.454
Active imobilizate
2.517.590
Active circulante
628.615
Capitaluri proprii
1.482.415
Venituri totale
4.272.199
Cheltuieli totale
3.704.588
Stocuri
—
Creanțe
342.898
Casă și conturi la bănci
266.717
Cheltuieli în avans
18.664
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20.700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.657.738
Rezultat net
645.009
Angajați
17
Datorii
2.378.016
Active imobilizate
2.671.235
Active circulante
1.253.419
Capitaluri proprii
1.558.052
Venituri totale
3.660.152
Cheltuieli totale
2.986.268
Stocuri
—
Creanțe
1.079.639
Casă și conturi la bănci
154.780
Cheltuieli în avans
11.414
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20.700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.345.461
Rezultat net
549.165
Angajați
13
Datorii
565.217
Active imobilizate
900.777
Active circulante
776.756
Capitaluri proprii
1.121.020
Venituri totale
2.408.256
Cheltuieli totale
1.839.422
Stocuri
—
Creanțe
470.054
Casă și conturi la bănci
287.702
Cheltuieli în avans
8.704
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20.700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.541.645
Rezultat net
448.543
Angajați
7
Datorii
146.644
Active imobilizate
42.304
Active circulante
799.722
Capitaluri proprii
698.356
Venituri totale
1.565.673
Cheltuieli totale
1.102.592
Stocuri
—
Creanțe
249.777
Casă și conturi la bănci
549.945
Cheltuieli în avans
2.974
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20.700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-06-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27059379
Număr de înregistrare
J2010000982129
Înmatriculare
15 iunie 2010
EUID
ROONRC.J2010000982129
Formă juridică
SRL
Sediu social
TRAIAN 26 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str TRAIAN 26 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 iunie 2010
Înregistrare fiscală
31 ianuarie 2026
Telefon
0740034872 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SPĂTARU FLORIN MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FARO DEVELOPMENT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.06.2010
Înregistrare fiscală
15 iunie 2010
Număr registrul comerțului
J2010000982129
Cod CAEN
6310
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0740034872 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. TRAIAN, NR.26, ET.PARTER, AP.2
Cod poștal fiscal
400046
Strada sediului
Str. Traian
Numărul sediului
26
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400046
Strada domiciliului fiscal
Str. Traian
Numărul domiciliului fiscal
26
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400046

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
18 iunie 2010
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2025
Actualizare TVA la încasare
20 decembrie 2024
Publicare TVA la încasare
21 decembrie 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5530 Rev. 3Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5821 Rev. 3Activități de editare a jocurilor de calculator

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6020 Rev. 3Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8569 Rev. 3Activități de servicii suport pentru învățământ

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 6310
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI