Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FAVORIT TEHNIC SERVICES S.R.L.

FAVORIT TEHNIC SERVICES S.R.L.

CUI 45424430 · SRL· Sat Negoieşti, Comuna Brazi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

FAVORIT TEHNIC SERVICES S.R.L. are sediul în Sat Negoieşti, Comuna Brazi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+22,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,4 mil. lei, față de 2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât23,6%

Marja netă calculată este 23,6% în 2025, față de 28% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+24,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,4 mil. lei+22,8% față de anul anterior2022: 299.6512023: 384.1902024: 1.963.7362025: 2.411.626
Rezultat net 2025568,9 K lei+3,5% față de anul anterior2022: 83.0442023: 180.6722024: 549.6642025: 568.898
Angajați 20256+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 62025: 6
Capitaluri proprii 2025569,1 K lei+3,5% față de anul anterior2022: 83.2442023: 159.1732024: 549.9042025: 569.138
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2022: 299,7 K lei299,7 K20222023: 384,2 K lei384,2 K20232024: 2 mil. lei2 mil.20242025: 2,4 mil. lei2,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%23,5%47%Mediana sectorului (2025): 3% · n=97132022: 27,7%27,7%20222023: 47%47%20232024: 28%28%20242025: 23,6%23,6%2025

Cifra de afaceri: +22,8% față de anul anterior. Marja netă: 23,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii569,1 K lei+3,5% față de anul anterior
Datorii1,1 mil. lei+48,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri384,2 K lei2 mil. lei2,4 mil. lei+22,8% față de anul anterior
Rezultat net180,7 K lei549,7 K lei568,9 K lei+3,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii159,2 K lei549,9 K lei569,1 K lei+3,5% față de anul anterior
Datorii57,9 K lei763,6 K lei1,1 mil. lei+48,5% față de anul anterior
Creanțe84,9 K lei669,7 K lei834,7 K lei+24,6% față de anul anterior
Angajați166+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri23,6%3%n=9.71328%2,4%n=14.057
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)33,5%11,2%n=8.61441,9%12,9%n=12.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)66,7%84,4%n=8.61458,1%80,2%n=12.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)22,9%36,6%n=8.6140,7%37,4%n=12.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)33,4%1,7%n=8.60441,8%1,1%n=12.450
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive100%22,6%n=6.806100%21,4%n=9.701
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,16×0,63×n=11.7541,71×0,66×n=16.890
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360124,6 zile28,9 zilen=8.415122,77 zile27,26 zilen=11.880
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36032,99 zile32,18 zilen=6.94614,61 zile32,55 zilen=10.012
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați401.938 lei147.451 lein=7.385327.289 lei134.420 lein=11.044

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.411.626
Rezultat net
568.898
Angajați
6
Datorii
1.134.054
Active imobilizate
389.871
Active circulante
1.311.225
Capitaluri proprii
569.138
Venituri totale
2.425.291
Cheltuieli totale
1.747.310
Stocuri
220.967
Creanțe
834.688
Casă și conturi la bănci
255.570
Cheltuieli în avans
2.096
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.963.736
Rezultat net
549.664
Angajați
6
Datorii
763.552
Active imobilizate
9.796
Active circulante
1.303.660
Capitaluri proprii
549.904
Venituri totale
1.976.143
Cheltuieli totale
1.367.197
Stocuri
79.690
Creanțe
669.698
Casă și conturi la bănci
554.272
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
384.190
Rezultat net
180.672
Angajați
1
Datorii
57.903
Active imobilizate
16.797
Active circulante
200.279
Capitaluri proprii
159.173
Venituri totale
385.483
Cheltuieli totale
200.956
Stocuri
12.922
Creanțe
84.928
Casă și conturi la bănci
102.429
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.651
Rezultat net
83.044
Angajați
1
Datorii
31.803
Active imobilizate
10.865
Active circulante
104.182
Capitaluri proprii
83.244
Venituri totale
299.651
Cheltuieli totale
213.612
Stocuri
8.018
Creanțe
67.400
Casă și conturi la bănci
28.764
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-01-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45424430
Număr de înregistrare
J2022000015297
Înmatriculare
4 ianuarie 2022
EUID
ROONRC.J2022000015297
Formă juridică
SRL
Sediu social
CĂLIMAN 6-8 Sat Negoieşti, Comuna Brazi Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str CĂLIMAN 6-8 Negoieşti PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 ianuarie 2022
Înregistrare fiscală
18 februarie 2025
Telefon
0734 133 544 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DRĂGHICI ALEXANDRU-ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FAVORIT TEHNIC SERVICES S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.01.2022
Înregistrare fiscală
4 ianuarie 2022
Număr registrul comerțului
J2022000015297
Cod CAEN
9531
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Boldeşti Scăeni

Contact și adrese

Telefon
0734 133 544 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, SAT NEGOIEŞTI COM. BRAZI, STR. CĂLIMAN, NR.6-8, CONSTRUCȚIA C1
Strada sediului
Str. Căliman
Numărul sediului
6-8
Localitatea sediului
Sat Negoieşti Com. Brazi
Județul sediului
PRAHOVA
Detalii sediu
construcția C1
Strada domiciliului fiscal
Str. Căliman
Numărul domiciliului fiscal
6-8
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Negoieşti Com. Brazi
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Detalii domiciliu fiscal
construcția C1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2023
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 decembrie 2023
Actualizare TVA la încasare
16 noiembrie 2023
Publicare TVA la încasare
17 noiembrie 2023
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

CAEN 9540 Rev. 3Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaSat Negoieşti, Comuna BraziCAEN 4520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI