Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FERMA A.G. AGRO BONDREA S.R.L.

FERMA A.G. AGRO BONDREA S.R.L.

CUI 49877417 · SRL· Sat Cezieni, Comuna Cezieni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

FERMA A.G. AGRO BONDREA S.R.L. are sediul în Sat Cezieni, Comuna Cezieni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+358,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1 mil. lei, față de 224,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut33,3%

Marja netă calculată este 33,3% în 2025, față de 23,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+269,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251 mil. lei+358,8% față de anul anterior2024: 224.1622025: 1.028.399
Rezultat net 2025342,6 K lei+556,9% față de anul anterior2024: 52.1562025: 342.592
Angajați 20254-20% față de anul anterior2024: 52025: 4
Capitaluri proprii 2025344,6 K lei+558,2% față de anul anterior2024: 52.3562025: 344.604
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0514 K1 mil.2024: 224,2 K lei224,2 K20242025: 1 mil. lei1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%16,7%33,3%Mediana sectorului (2025): 7,7% · n=67912024: 23,3%23,3%20242025: 33,3%33,3%2025

Cifra de afaceri: +358,8% față de anul anterior. Marja netă: 33,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii344,6 K lei+558,2% față de anul anterior
Datorii575,5 K lei+27,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri224,2 K lei1 mil. lei+358,8% față de anul anterior
Rezultat net52,2 K lei342,6 K lei+556,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii52,4 K lei344,6 K lei+558,2% față de anul anterior
Datorii451,3 K lei575,5 K lei+27,5% față de anul anterior
Creanțe64,2 K lei237 K lei+269,3% față de anul anterior
Angajați54-20% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri33,3%7,7%n=6.79123,3%4,9%n=7.234
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)37,5%28,2%n=6.66210,4%29,2%n=7.150
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)62,5%62,4%n=6.66289,6%62,4%n=7.150
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)22,3%45,8%n=6.66242,6%44%n=7.150
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)37,2%2,3%n=6.66210,4%1%n=7.149
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,4%11,6%n=6.03699,6%7,1%n=6.445
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,24×0,86×n=7.7790,64×0,9×n=8.381
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36082,97 zile96,62 zilen=6.648103,09 zile120,82 zilen=7.030
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360122,47 zile153,02 zilen=6.036252,85 zile184,99 zilen=6.353
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați257.100 lei424.493 lein=5.16944.832 lei309.513 lein=5.657

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.028.399
Rezultat net
342.592
Angajați
4
Datorii
575.489
Active imobilizate
205.129
Active circulante
714.964
Capitaluri proprii
344.604
Venituri totale
1.386.110
Cheltuieli totale
994.295
Stocuri
349.863
Creanțe
237.031
Casă și conturi la bănci
128.070
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
224.162
Rezultat net
52.156
Angajați
5
Datorii
451.297
Active imobilizate
214.655
Active circulante
288.998
Capitaluri proprii
52.356
Venituri totale
378.248
Cheltuieli totale
317.399
Stocuri
157.442
Creanțe
64.190
Casă și conturi la bănci
67.366
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-03-10Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-04-03 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
49877417
Număr de înregistrare
J2024000334282
Înmatriculare
3 aprilie 2024
EUID
ROONRC.J2024000334282
Formă juridică
SRL
Sediu social
SOARELUI 5 Sat Cezieni, Comuna Cezieni Olt
Adresă fiscală
Str SOARELUI 5 Cezieni OLT
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 aprilie 2024
Înregistrare fiscală
21 ianuarie 2026
Telefon
0765096844 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CHESNOIU IONUŢ-GIGEL
administrator
ŢICU IOANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FERMA A.G. AGRO BONDREA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.04.2024
Înregistrare fiscală
3 aprilie 2024
Număr registrul comerțului
J2024000334282
Cod CAEN
111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Caracal

Contact și adrese

Telefon
0765096844 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. OLT, SAT CEZIENI COM. CEZIENI, STR. SOARELUI, NR.5
Cod poștal fiscal
237070
Strada sediului
Str. Soarelui
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Sat Cezieni Com. Cezieni
Județul sediului
OLT
Codul poștal al sediului
237070
Strada domiciliului fiscal
Str. Soarelui
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cezieni Com. Cezieni
Județul domiciliului fiscal
OLT
Cod poștal domiciliu fiscal
237070

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
3 aprilie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

UNIVERSITATEA CRAIOVA1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Arbori (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

10 martie 2026Achiziție directă

ARBORI ORNAMENTALI - ROBG00299

Autoritate: UNIVERSITATEA CRAIOVA

CPV 03452000-3 — Arbori (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03452000-3

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0121 Rev. 2Cultivarea strugurilor

CAEN 0125 Rev. 2Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi

CAEN 0130 Rev. 2Cultivarea plantelor pentru înmulțire

CAEN 0161 Rev. 2Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltSat Cezieni, Comuna CezieniCAEN 0111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI