Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FERMA IAGĂRU MĂLÂNCRAV S.R.L.

FERMA IAGĂRU MĂLÂNCRAV S.R.L.

CUI 39208717 · SRL· Sat Mălâncrav, Comuna Laslea· Creșterea altor bovine

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

FERMA IAGĂRU MĂLÂNCRAV S.R.L. are sediul în Sat Mălâncrav, Comuna Laslea și raportează activitatea creșterea altor bovine. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Cifra de afaceri a crescut+21,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 4,3 mil. lei, față de 3,5 mil. lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât1,6%

Marja netă calculată este 1,6% în 2023, față de 11,5% în 2022.

Calcul din bilanț 2023
Creanțe în creștere+32,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2022. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20234,3 mil. lei+21,5% față de anul anterior2020: 1.403.7782021: 3.047.5022022: 3.507.2362023: 4.261.914
Rezultat net 202368,8 K lei-83% față de anul anterior2020: 278.8222021: 969.5142022: 404.1912023: 68.815
Angajați 20230-100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 62023: 0
Capitaluri proprii 20231,7 mil. lei+4,1% față de anul anterior2020: 296.5932021: 1.276.8602022: 1.681.0502023: 1.749.865
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 1,4 mil. lei1,4 mil.20202021: 3 mil. lei3 mil.20212022: 3,5 mil. lei3,5 mil.20222023: 4,3 mil. lei4,3 mil.2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%15,9%31,8%Mediana sectorului (2023): 8% · n=2872020: 19,9%19,9%20202021: 31,8%31,8%20212022: 11,5%11,5%20222023: 1,6%1,6%2023

Cifra de afaceri: +21,5% față de anul anterior. Marja netă: 1,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii1,7 mil. lei+4,1% față de anul anterior
Datorii9,6 mil. lei+24,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri3 mil. lei3,5 mil. lei4,3 mil. lei+21,5% față de anul anterior
Rezultat net969,5 K lei404,2 K lei68,8 K lei-83% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,3 mil. lei1,7 mil. lei1,7 mil. lei+4,1% față de anul anterior
Datorii4,8 mil. lei7,7 mil. lei9,6 mil. lei+24,6% față de anul anterior
Creanțe523,2 K lei889,9 K lei1,2 mil. lei+32,7% față de anul anterior
Angajați160-100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,6%8%n=28711,5%16,2%n=268
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)15,4%16,1%n=33917,8%16,2%n=325
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)84,6%59,1%n=33982,2%62,1%n=325
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)36,1%48,4%n=33950,5%44,2%n=325
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,6%0,7%n=3394,3%1,2%n=325
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive3,9%9,3%n=27924%19,4%n=275
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,76×0,85×n=4170,6×0,94×n=383
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36099,75 zile254,54 zilen=26891,34 zile166,29 zilen=249
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360512,94 zile345,87 zilen=247379,45 zile269,92 zilen=228
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—160.069 lein=211584.539 lei175.293 lein=192

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.261.914
Rezultat net
68.815
Angajați
0
Datorii
9.648.543
Active imobilizate
4.111.918
Active circulante
7.286.490
Capitaluri proprii
1.749.865
Venituri totale
5.165.904
Cheltuieli totale
5.048.090
Stocuri
6.072.555
Creanțe
1.180.882
Casă și conturi la bănci
33.053
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
42.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.507.236
Rezultat net
404.191
Angajați
6
Datorii
7.746.015
Active imobilizate
4.764.409
Active circulante
4.662.656
Capitaluri proprii
1.681.050
Venituri totale
5.679.180
Cheltuieli totale
5.232.644
Stocuri
3.696.682
Creanțe
889.878
Casă și conturi la bănci
76.096
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
42.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.047.502
Rezultat net
969.514
Angajați
1
Datorii
4.776.433
Active imobilizate
4.581.671
Active circulante
1.471.622
Capitaluri proprii
1.276.860
Venituri totale
4.137.040
Cheltuieli totale
3.127.848
Stocuri
933.301
Creanțe
523.247
Casă și conturi la bănci
15.074
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.403.778
Rezultat net
278.822
Angajați
1
Datorii
2.644.097
Active imobilizate
1.614.241
Active circulante
1.326.449
Capitaluri proprii
296.593
Venituri totale
1.619.836
Cheltuieli totale
1.324.061
Stocuri
537.517
Creanțe
626.515
Casă și conturi la bănci
162.417
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-04-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39208717
Număr de înregistrare
J2018000548327
Înmatriculare
18 aprilie 2018
EUID
ROONRC.J2018000548327
Formă juridică
SRL
Sediu social
FN Sat Mălâncrav, Comuna Laslea Sibiu
Adresă fiscală
FN Mălâncrav SIBIU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 aprilie 2018
Înregistrare fiscală
6 mai 2026
Telefon
0725510788 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IAGĂRU ANDREEA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FERMA IAGĂRU MĂLÂNCRAV S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.04.2018
Înregistrare fiscală
19 aprilie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000548327
Cod CAEN
142
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Mediaş

Contact și adrese

Telefon
0725510788 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, SAT MĂLÂNCRAV COM. LASLEA, , NR.FN, CF 100755 LASLEA. NR. TOP 3818/2
Cod poștal fiscal
557117
Numărul sediului
FN
Localitatea sediului
Sat Mălâncrav Com. Laslea
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
557117
Detalii sediu
CF 100755 LASLEA. nr. top 3818/2
Numărul domiciliului fiscal
FN
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Mălâncrav Com. Laslea
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
557117
Detalii domiciliu fiscal
CF 100755 LASLEA. nr. top 3818/2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
18 ianuarie 2019
TVA până la
6 mai 2026
Anulare operată la
7 mai 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.c) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

23 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 3Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

CAEN 0116 Rev. 3Cultivarea plantelor pentru fibre textile

CAEN 0125 Rev. 3Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor

CAEN 0126 Rev. 3Cultivarea fructelor oleaginoase

CAEN 0129 Rev. 3Cultivarea altor plante permanente

CAEN 0130 Rev. 3Cultivarea plantelor pentru înmulțire

CAEN 0141 Rev. 3Creșterea bovinelor de lapte

CAEN 0142 Rev. 3Creșterea altor bovine

CAEN 0143 Rev. 3Creșterea cailor și a altor cabaline

CAEN 0145 Rev. 3Creșterea ovinelor și caprinelor

CAEN 0146 Rev. 3Creșterea porcinelor

CAEN 0147 Rev. 3Creșterea păsărilor

CAEN 0148 Rev. 3Creșterea altor animale

CAEN 0150 Rev. 3Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 1011 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cărnii

CAEN 1012 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre

CAEN 1013 Rev. 3Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 4783 Rev. 3Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuSat Mălâncrav, Comuna LasleaCAEN 0142
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI