Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FERMA VINICOLA FRANCIACORTA SRL

FERMA VINICOLA FRANCIACORTA SRL

CUI 18394374 · SRL· Sat Şumugiu, Comuna Hidişelu de Sus

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

FERMA VINICOLA FRANCIACORTA SRL are sediul în Sat Şumugiu, Comuna Hidişelu de Sus. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-17%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 994,2 K lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+16,4%

Datoriile raportate sunt 1,8 mil. lei în 2025, față de 1,5 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025994,2 K lei-17% față de anul anterior2020: 128.8002021: 1.103.1322022: 1.780.0282023: 1.566.6222024: 1.197.2052025: 994.176
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 20251-66,7% față de anul anterior2020: 42021: 32022: 42023: 42024: 32025: 1
Capitaluri proprii 20255,3 mil. lei+2,9% față de anul anterior2020: 1.693.0112021: 2.058.6072022: 3.301.4572023: 4.057.3662024: 5.139.1622025: 5.287.847
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0890 K2 mil.2020: 128,8 K lei128,8 K20202021: 1,1 mil. lei1,1 mil.20212022: 1,8 mil. lei1,8 mil.20222023: 1,6 mil. lei1,6 mil.20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 994,2 K lei994,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=17092020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: -17% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii5,3 mil. lei+2,9% față de anul anterior
Datorii1,8 mil. lei+16,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,6 mil. lei1,2 mil. lei994,2 K lei-17% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii4,1 mil. lei5,1 mil. lei5,3 mil. lei+2,9% față de anul anterior
Datorii1,9 mil. lei1,5 mil. lei1,8 mil. lei+16,4% față de anul anterior
Creanțe2,1 mil. lei2,1 mil. lei2 mil. lei-3,4% față de anul anterior
Angajați431-66,7% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=1.7090%0%n=187
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)54,8%41,7%n=1.73253,5%33,8%n=208
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)18,3%55,7%n=1.73215,8%59,7%n=208
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)64%53,6%n=1.73262,3%50,4%n=208
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=1.7230%0%n=206
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=1.5760%0%n=173
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,96×0,83×n=1.7912,38×0,8×n=222
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360737,1 zile80,73 zilen=1.713633,35 zile108,41 zilen=189
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360457,79 zile156,45 zilen=1.684441,49 zile160,07 zilen=183
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați994.176 lei699.664 lein=1.605399.068 lei470.920 lein=180

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
994.176
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
1.768.273
Active imobilizate
6.177.266
Active circulante
3.471.820
Capitaluri proprii
5.287.847
Venituri totale
2.050.355
Cheltuieli totale
1.572.096
Stocuri
1.264.238
Creanțe
2.035.588
Casă și conturi la bănci
171.994
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.592.966
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.197.205
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
1.519.443
Active imobilizate
5.984.070
Active circulante
3.620.777
Capitaluri proprii
5.139.162
Venituri totale
1.648.088
Cheltuieli totale
527.643
Stocuri
1.468.194
Creanțe
2.106.257
Casă și conturi la bănci
46.326
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
2.946.242
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
45.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.566.622
Rezultat net
0
Angajați
4
Datorii
1.878.535
Active imobilizate
6.065.674
Active circulante
3.037.169
Capitaluri proprii
4.057.366
Venituri totale
2.134.139
Cheltuieli totale
1.362.564
Stocuri
862.690
Creanțe
2.124.125
Casă și conturi la bănci
50.354
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
3.166.942
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.780.028
Rezultat net
0
Angajați
4
Datorii
3.173.868
Active imobilizate
4.633.453
Active circulante
5.124.584
Capitaluri proprii
3.301.457
Venituri totale
2.424.758
Cheltuieli totale
1.164.415
Stocuri
1.061.002
Creanțe
3.712.886
Casă și conturi la bănci
350.696
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
3.282.712
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.103.132
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
983.214
Active imobilizate
3.246.504
Active circulante
3.078.029
Capitaluri proprii
2.058.607
Venituri totale
965.024
Cheltuieli totale
589.928
Stocuri
339.791
Creanțe
2.241.380
Casă și conturi la bănci
496.858
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
3.282.712
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
128.800
Rezultat net
0
Angajați
4
Datorii
1.355.436
Active imobilizate
2.946.120
Active circulante
4.905.360
Capitaluri proprii
1.693.011
Venituri totale
1.654.417
Cheltuieli totale
933.042
Stocuri
987.718
Creanțe
3.318.983
Casă și conturi la bănci
598.659
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.803.033
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-02-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Dosar 6189/271/20232023-06-12 · Tribunalul BIHOR · Intimat Terţ poprit

validare poprire · Apel

2 termene · ultima soluție: Nefondat

2023-10-23 · 09:00

Nefondat

Respinge ca nefondat apelul introdus de apelanta SC DORIAN CONSTRUC?II&MONTAJ SRL în contradictoriu cu tertul poprit FERMA VINICOLA FRANCIACORTA SRL şi debitoarea SC TRANSBALCANIC SRL, Biroul Executorului Judecătoresc GÎRDAN MARIUS FLORIN împotriva Sentinţei civile nr. 2673/23.05.2023 pronunţată de Judecătoria Oradea, având ca obiect validare poprire, pe care o păstrează în totalitate. Cu cheltuieli de judecată pe cale separată. Definitivă Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 23.10.2023.

Document: Hotarare 583/2023 · 2023-10-23

2023-10-09 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea pentru data de 23.10.2023.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2023-10-09

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18394374
Număr de înregistrare
J2006000345059
Înmatriculare
17 februarie 2006
EUID
ROONRC.J2006000345059
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŞUMUGIU 104 Sat Şumugiu, Comuna Hidişelu de Sus Bihor
Adresă fiscală
ŞUMUGIU 104 Şumugiu BIHOR
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 februarie 2006
Înregistrare fiscală
22 martie 2026
Telefon
0259424144 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
INDRIEȘ CORNELIA-FELICIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FERMA VINICOLA FRANCIACORTA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.02.2006
Înregistrare fiscală
17 februarie 2006
Număr registrul comerțului
J2006000345059
Cod CAEN
142
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0259424144 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT ŞUMUGIU COM. HIDIŞELU DE SUS, ŞUMUGIU, NR.104
Cod poștal fiscal
417279
Strada sediului
ŞUMUGIU
Numărul sediului
104
Localitatea sediului
Sat Şumugiu Com. Hidişelu de Sus
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417279
Strada domiciliului fiscal
Şumugiu
Numărul domiciliului fiscal
104
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Şumugiu Com. Hidişelu de Sus
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417279

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
21 februarie 2006
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 martie 2023
Actualizare TVA la încasare
19 februarie 2023
Publicare TVA la încasare
20 februarie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0142 Rev. 3Creșterea altor bovine

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Şumugiu, Comuna Hidişelu de SusCAEN 0111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI