Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FERMAPIG SRL

FERMAPIG SRL

CUI 25165543 · SRL· Municipiul Buzău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FERMAPIG SRL are sediul în Municipiul Buzău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-17,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 349,9 K lei, față de 422,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-17,7%

Marja netă calculată este -17,7% în 2025, față de -7,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+7,4%

Datoriile raportate sunt 1,9 mil. lei în 2025, față de 1,8 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025349,9 K lei-17,1% față de anul anterior2020: 5.014.2992021: 456.5382022: 347.6992023: 454.2632024: 422.3522025: 349.925
Rezultat net 2025-61,8 K leiPierdere majorată cu 104,2%2020: 118.8922021: 6.1952022: -72.9622023: 190.8952024: -30.2632025: -61.811
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025274,4 K lei-18,4% față de anul anterior2020: 242.3532021: 248.5482022: 175.5862023: 366.4812024: 336.2182025: 274.408
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.5 mil.2020: 5 mil. lei5 mil.20202021: 456,5 K lei456,5 K20212022: 347,7 K lei347,7 K20222023: 454,3 K lei454,3 K20232024: 422,4 K lei422,4 K20242025: 349,9 K lei349,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-21%10,5%42%2020: 2,4%2,4%20202021: 1,4%1,4%20212022: -21%-21%20222023: 42%42%20232024: -7,2%-7,2%20242025: -17,7%-17,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,2% · n=166

Cifra de afaceri: -17,1% față de anul anterior.Marjă netă -17,7% · -10,5 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024336,2 K lei
2025274,4 K lei

Datorii raportate

20241,8 mil. lei
20251,9 mil. lei

Disponibilități bănești

2024136,3 K lei
2025177,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri454,3 K lei422,4 K lei349,9 K lei-17,1% față de anul anterior
Rezultat net190,9 K lei-30,3 K lei-61,8 K leiPierdere majorată cu 104,2%
Capitaluri proprii366,5 K lei336,2 K lei274,4 K lei-18,4% față de anul anterior
Datorii1,8 mil. lei1,8 mil. lei1,9 mil. lei+7,4% față de anul anterior
Creanțe531,8 K lei447,3 K lei327,2 K lei-26,8% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-17,7%-7,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,2% (n=166) · 2024: 3,4% (n=168)

Rezultat / active (A+B)-2,5%-1,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=266) · 2024: 0% (n=291)

Rezultat / capitaluri proprii-22,5%-9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,9% (n=183) · 2024: 1,5% (n=205)

Vânzări per angajat174.963 lei211.176 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 395.994 lei (n=130) · 2024: 327.359 lei (n=128)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)11,2%13,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 2,8% (n=267) · 2024: 4,4% (n=292)

Datorii / active (A+B)78,3%70,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 73,6% (n=267) · 2024: 69,9% (n=292)

Ponderea activelor imobilizate79,5%76,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 60,4% (n=267) · 2024: 59,5% (n=292)

Active circulante / datorii totale0,26×0,33×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,46× (n=311) · 2024: 0,52× (n=343)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări336,7 zile381,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 199 zile (n=159) · 2024: 193,8 zile (n=160)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
349.925
Rezultat net
-61.811
Angajați
2
Datorii
1.928.170
Active imobilizate
1.956.004
Active circulante
505.004
Capitaluri proprii
274.408
Venituri totale
511.351
Cheltuieli totale
568.166
Stocuri
—
Creanțe
327.249
Casă și conturi la bănci
177.755
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
258.430
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
453.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
422.352
Rezultat net
-30.263
Angajați
2
Datorii
1.795.966
Active imobilizate
1.953.763
Active circulante
590.321
Capitaluri proprii
336.218
Venituri totale
581.974
Cheltuieli totale
603.888
Stocuri
—
Creanțe
447.306
Casă și conturi la bănci
136.315
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
411.900
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
453.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
454.263
Rezultat net
190.895
Angajați
2
Datorii
1.814.347
Active imobilizate
2.159.053
Active circulante
587.146
Capitaluri proprii
366.481
Venituri totale
649.755
Cheltuieli totale
453.999
Stocuri
—
Creanțe
531.834
Casă și conturi la bănci
49.812
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
565.371
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
453.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
347.699
Rezultat net
-72.962
Angajați
2
Datorii
2.023.487
Active imobilizate
2.374.948
Active circulante
542.966
Capitaluri proprii
175.586
Venituri totale
503.719
Cheltuieli totale
573.204
Stocuri
—
Creanțe
285.931
Casă și conturi la bănci
14.730
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
718.841
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
453.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
456.538
Rezultat net
6.195
Angajați
2
Datorii
2.090.318
Active imobilizate
2.600.851
Active circulante
610.326
Capitaluri proprii
248.548
Venituri totale
921.571
Cheltuieli totale
913.825
Stocuri
—
Creanțe
337.653
Casă și conturi la bănci
31.568
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
872.311
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
453.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.014.299
Rezultat net
118.892
Angajați
2
Datorii
2.232.207
Active imobilizate
2.725.961
Active circulante
774.380
Capitaluri proprii
242.353
Venituri totale
3.060.800
Cheltuieli totale
2.917.538
Stocuri
120.617
Creanțe
206.151
Casă și conturi la bănci
28.696
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.025.781
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
453.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2009-02-20 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
25165543
Număr de înregistrare
J2009000180105
Înmatriculare
20 februarie 2009
EUID
ROONRC.J2009000180105
Formă juridică
SRL
Sediu social
Şos. BRĂILEI Municipiul Buzău Buzău
Adresă fiscală
Şos. BRĂILEI Buzău BUZĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 februarie 2009
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2026
Telefon
0722388421 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIMPOCA I MARIUS IRINEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FERMAPIG SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.02.2009
Înregistrare fiscală
20 februarie 2009
Număr registrul comerțului
J2009000180105
Cod CAEN
146
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Telefon
0722388421 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, ŞOS. BRĂILEI, KM 7 (CORP C - CAMERA A)
Cod poștal fiscal
120118
Strada sediului
Şos. Brăilei
Localitatea sediului
Mun. Buzău
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
120118
Detalii sediu
KM 7 (CORP C - CAMERA A)
Strada domiciliului fiscal
Şos. Brăilei
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Buzău
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
120118
Detalii domiciliu fiscal
KM 7 (CORP C - CAMERA A)

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
24 februarie 2009
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 septembrie 2015
Actualizare TVA la încasare
25 august 2015
Publicare TVA la încasare
26 august 2015
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuMunicipiul BuzăuCAEN 0146
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI