Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FERRI AUTO PARTS S.R.L.

FERRI AUTO PARTS S.R.L.

CUI 41827332 · SRL· Sat Tormac, Comuna Tormac· Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FERRI AUTO PARTS S.R.L. are sediul în Sat Tormac, Comuna Tormac și raportează activitatea comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-43,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 52,3 K lei, față de 92,6 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât10,1%

Marja netă calculată este 10,1% în 2024, față de 11,3% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+0,2%

Datoriile raportate sunt 64,8 K lei în 2024, față de 64,7 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202452,3 K lei-43,5% față de anul anterior2020: 237.3882021: 241.8882022: 168.6802023: 92.5782024: 52.298
Rezultat net 20245,3 K lei-49,5% față de anul anterior2020: 31.5652021: 28.3822022: 23.3502023: 10.4412024: 5.274
Angajați 2024—Fără an comparabil2020: 02021: 02022: 0
Capitaluri proprii 202498,7 K lei+5,6% față de anul anterior2020: 31.2222021: 59.6042022: 82.9552023: 93.3962024: 98.670
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0121 K242 K2020: 237,4 K lei237,4 K20202021: 241,9 K lei241,9 K20212022: 168,7 K lei168,7 K20222023: 92,6 K lei92,6 K20232024: 52,3 K lei52,3 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6,9%13,8%Mediana sectorului (2024): 2,7% · n=46942020: 13,3%13,3%20202021: 11,7%11,7%20212022: 13,8%13,8%20222023: 11,3%11,3%20232024: 10,1%10,1%2024

Cifra de afaceri: -43,5% față de anul anterior. Marja netă: 10,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii98,7 K lei+5,6% față de anul anterior
Datorii64,8 K lei+0,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri168,7 K lei92,6 K lei52,3 K lei-43,5% față de anul anterior
Rezultat net23,4 K lei10,4 K lei5,3 K lei-49,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii83 K lei93,4 K lei98,7 K lei+5,6% față de anul anterior
Datorii70,2 K lei64,7 K lei64,8 K lei+0,2% față de anul anterior
Creanțe10,1 K lei—2,9 K leiFără an comparabil
Angajați0——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri10,1%2,7%n=4.69411,3%3,7%n=4.863
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive5,3%19%n=3.71811,2%23,3%n=3.906
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,52×1,08×n=5.3982,44×1,12×n=5.617
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36019,89 zile18,66 zilen=4.144—19,91 zilen=4.273
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360835,34 zile82,55 zilen=4.354500,39 zile83,96 zilen=4.537

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
52.298
Rezultat net
5.274
Angajați
—
Datorii
64.814
Active imobilizate
—
Active circulante
163.484
Capitaluri proprii
98.670
Venituri totale
52.298
Cheltuieli totale
46.160
Stocuri
121.352
Creanțe
2.890
Casă și conturi la bănci
39.242
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
92.578
Rezultat net
10.441
Angajați
—
Datorii
64.712
Active imobilizate
—
Active circulante
158.108
Capitaluri proprii
93.396
Venituri totale
92.578
Cheltuieli totale
80.493
Stocuri
128.682
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
29.426
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
168.680
Rezultat net
23.350
Angajați
0
Datorii
70.248
Active imobilizate
—
Active circulante
153.203
Capitaluri proprii
82.955
Venituri totale
168.680
Cheltuieli totale
140.269
Stocuri
140.184
Creanțe
10.090
Casă și conturi la bănci
2.929
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
241.888
Rezultat net
28.382
Angajați
0
Datorii
99.419
Active imobilizate
—
Active circulante
159.023
Capitaluri proprii
59.604
Venituri totale
242.988
Cheltuieli totale
207.316
Stocuri
156.138
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.885
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
237.388
Rezultat net
31.565
Angajați
0
Datorii
108.286
Active imobilizate
—
Active circulante
139.508
Capitaluri proprii
31.222
Venituri totale
237.388
Cheltuieli totale
198.701
Stocuri
135.734
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.774
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 44% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 44% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-10-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41827332
Număr de înregistrare
J35/4060/2019
Înmatriculare
29 octombrie 2019
EUID
ROONRC.J35/4060/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
501 Sat Tormac, Comuna Tormac Timiş
Adresă fiscală
501 Tormac TIMIŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 octombrie 2019
Înregistrare fiscală
15 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TALYAI FRANCISC

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FERRI AUTO PARTS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.10.2019
Înregistrare fiscală
29 octombrie 2019
Număr registrul comerțului
J35/4060/2019
Cod CAEN
4532
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Buziaş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT TORMAC COM. TORMAC, NR.501
Cod poștal fiscal
307430
Numărul sediului
501
Localitatea sediului
Sat Tormac Com. Tormac
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307430
Numărul domiciliului fiscal
501
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Tormac Com. Tormac
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307430

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Tormac, Comuna TormacCAEN 4532
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI