Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 31,4 mil. lei, față de 30,2 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025FERTISOL SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în scădere.
FERTISOL SRL are sediul în Loc. Siret, Oraş Siret. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 28,9% în 2025, față de 29,9% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 14,5 mil. lei în 2025, față de 7,2 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriCifra de afaceri: +3,8% față de anul anterior.Marjă netă 28,9% · -1 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 28,5 mil. lei | 30,2 mil. lei | 31,4 mil. lei | +3,8% față de anul anterior |
| Rezultat net | 10,2 mil. lei | 9 mil. lei | 9,1 mil. lei | +0,3% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 16,3 mil. lei | 16,7 mil. lei | 15,5 mil. lei | -7,3% față de anul anterior |
| Datorii | 3,1 mil. lei | 7,2 mil. lei | 14,5 mil. lei | +101,4% față de anul anterior |
| Creanțe | 5,2 mil. lei | 5,6 mil. lei | 6,3 mil. lei | +11,6% față de anul anterior |
| Angajați | 39 | 43 | 43 | Neschimbat față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Capital și îndatorare
Lichiditate și capital de lucru
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 31.375.075
- Rezultat net
- 9.073.838
- Angajați
- 43
- Datorii
- 14.520.740
- Active imobilizate
- 18.672.439
- Active circulante
- 11.312.630
- Capitaluri proprii
- 15.464.329
- Venituri totale
- 38.985.804
- Cheltuieli totale
- 28.442.576
- Stocuri
- 2.030.640
- Creanțe
- 6.299.944
- Casă și conturi la bănci
- 2.982.046
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 30.239.381
- Rezultat net
- 9.045.430
- Angajați
- 43
- Datorii
- 7.208.527
- Active imobilizate
- 14.499.564
- Active circulante
- 9.382.786
- Capitaluri proprii
- 16.673.823
- Venituri totale
- 38.058.144
- Cheltuieli totale
- 27.730.033
- Stocuri
- 1.267.501
- Creanțe
- 5.644.947
- Casă și conturi la bănci
- 2.470.338
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 28.544.292
- Rezultat net
- 10.178.502
- Angajați
- 39
- Datorii
- 3.108.225
- Active imobilizate
- 12.275.299
- Active circulante
- 7.135.235
- Capitaluri proprii
- 16.302.309
- Venituri totale
- 34.675.465
- Cheltuieli totale
- 23.059.036
- Stocuri
- 907.591
- Creanțe
- 5.203.591
- Casă și conturi la bănci
- 1.024.053
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 23.453.563
- Rezultat net
- 6.029.028
- Angajați
- 39
- Datorii
- 4.056.734
- Active imobilizate
- 10.508.031
- Active circulante
- 6.194.257
- Capitaluri proprii
- 12.645.554
- Venituri totale
- 29.464.781
- Cheltuieli totale
- 22.500.775
- Stocuri
- 964.980
- Creanțe
- 3.736.093
- Casă și conturi la bănci
- 1.493.184
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 16.172.266
- Rezultat net
- 5.172.001
- Angajați
- 34
- Datorii
- 862.900
- Active imobilizate
- 8.102.930
- Active circulante
- 4.271.240
- Capitaluri proprii
- 11.511.270
- Venituri totale
- 21.039.570
- Cheltuieli totale
- 15.186.709
- Stocuri
- 769.040
- Creanțe
- 2.810.622
- Casă și conturi la bănci
- 691.578
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 12.718.682
- Rezultat net
- 4.949.788
- Angajați
- 29
- Datorii
- 2.081.740
- Active imobilizate
- 7.178.730
- Active circulante
- 3.652.452
- Capitaluri proprii
- 8.749.442
- Venituri totale
- 16.486.151
- Cheltuieli totale
- 10.930.381
- Stocuri
- 734.790
- Creanțe
- 1.838.542
- Casă și conturi la bănci
- 1.079.120
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-11-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
4 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 29344819
- Număr de înregistrare
- J2011001037335
- Înmatriculare
- 15 noiembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011001037335
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- VASILE ALECSANDRI 16 A Loc. Siret, Oraş Siret Suceava
- Adresă fiscală
- Str VASILE ALECSANDRI 16 A Siret SUCEAVA
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 15 noiembrie 2011
- Înregistrare fiscală
- 12 mai 2025
- Telefon
- 0744809200 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- LAZAR ION
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- FERTISOL SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 15.11.2011
- Înregistrare fiscală
- 16 noiembrie 2011
- Număr registrul comerțului
- J2011001037335
- Cod CAEN
- 892
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Suceava
Contact și adrese
- Telefon
- 0744809200 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. SUCEAVA, ORŞ. SIRET, STR. VASILE ALECSANDRI, NR.16 A
- Cod poștal fiscal
- 725500
- Strada sediului
- Str. Vasile Alecsandri
- Numărul sediului
- 16 A
- Localitatea sediului
- Orş. Siret
- Județul sediului
- SUCEAVA
- Codul poștal al sediului
- 725500
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Vasile Alecsandri
- Numărul domiciliului fiscal
- 16 A
- Localitatea domiciliului fiscal
- Orş. Siret
- Județul domiciliului fiscal
- SUCEAVA
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 725500
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 7 decembrie 2011
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- TVA la încasare până la
- 1 ianuarie 2015
- Actualizare TVA la încasare
- 23 decembrie 2014
- Publicare TVA la încasare
- 24 decembrie 2014
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 septembrie 2022
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (4) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
Inspectoratul General pentru Situatii de Urgenta3 din 4 înregistrări (75%) · Vezi relația
Municipiul Vatra Dornei1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Servicii de transport rutier (Rev.2)3 din 4 înregistrări (75%) · Vezi selecția
Turba (Rev.2)1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Substrat universal si turba neagra - Mun. Vatra Dornei
Autoritate: Municipiul Vatra Dornei
CPV 09112200-9 — Turba (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Categorie CPV: Servicii de transport rutier (Rev.2) · Anunț CAN1148879
Autoritate: Inspectoratul General pentru Situatii de Urgenta
Vezi detaliile atribuirii →Categorie CPV: Servicii de transport rutier (Rev.2) · Anunț CAN1148879
Autoritate: Inspectoratul General pentru Situatii de Urgenta
Vezi detaliile atribuirii →Categorie CPV: Servicii de transport rutier (Rev.2) · Anunț CAN1148879
Autoritate: Inspectoratul General pentru Situatii de Urgenta
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Categorie de administrare fiscală ANAF
Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.
- Categorie
- contribuabil mijlociu
- Administrație teritorială
- Suceava
Ajutoare de stat publicate
Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.
9 înregistrări · valoare publicată 13.620.653 lei · 13 mai 2022–11 iunie 2026
ajutoare regionale pentru investiții (articolul 14)
fonduri nerambursabile · Agenția pentru Dezvoltare Regională Nord-Est
Intensitate publicată: 70% · Activități finanțate: 2015ajutoare regionale pentru investiții (articolul 14)
fonduri nerambursabile · Agenția pentru Dezvoltare Regională Nord-Est
Intensitate publicată: 70% · Activități finanțate: 2015ajutoare de minimis acordate întreprinderilor unice
fonduri nerambursabile · Agenția pentru Dezvoltare Regională Nord-Est
Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 2015ajutoare limitate (secțiunea 2.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100%sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 90%sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 90%ajutoare limitate (secțiunea 2.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100%garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 80%subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100%Proiecte europene ale firmei
Legăturile folosesc CUI-ul beneficiarului când este publicat; în rest, numele și județul trebuie să indice o singură firmă.
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
28 activități autorizate
CAEN 0811 Rev. 3Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
CAEN 0812 Rev. 3Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
CAEN 0891 Rev. 3Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale
CAEN 0892 Rev. 3Extracția turbei
CAEN 0899 Rev. 3Alte activități extractive n.c.a.
CAEN 2015 Rev. 3Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase
CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase
CAEN 3812 Rev. 3Colectarea deșeurilor periculoase
CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile
CAEN 3823 Rev. 3Alte activități de tratare a deșeurilor
CAEN 3833 Rev. 3Alte activități de eliminare a deșeurilor
CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat
CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 5210 Rev. 3Depozitări
CAEN 5224 Rev. 3Manipulări
CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi
CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor
CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă
CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară
CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-15 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.