Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FHD MEDIA INTERNATIONAL S.R.L.

FHD MEDIA INTERNATIONAL S.R.L.

CUI 38838773 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

FHD MEDIA INTERNATIONAL S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+21,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 947,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut49,5%

Marja netă calculată este 49,5% în 2025, față de 46,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-38,4%

Datoriile raportate sunt 1,3 mil. lei în 2025, față de 2,1 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei+21,8% față de anul anterior2020: 1.775.8242021: 3.586.7042022: 2.475.6112023: 811.3612024: 947.1602025: 1.153.882
Rezultat net 2025570,7 K lei+28,7% față de anul anterior2020: 980.3462021: 02022: 739.3512023: -207.7952024: 443.5382025: 570.749
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 02021: 02023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20251,5 mil. lei+58,5% față de anul anterior2020: 980.5862021: 2.641.0662022: 739.9662023: 532.5462024: 976.0842025: 1.546.833
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 1,8 mil. lei1,8 mil.20202021: 3,6 mil. lei3,6 mil.20212022: 2,5 mil. lei2,5 mil.20222023: 811,4 K lei811,4 K20232024: 947,2 K lei947,2 K20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-25,6%14,8%55,2%Mediana sectorului (2025): 24,5% · n=115102020: 55,2%55,2%20202021: 0%0%20212022: 29,9%29,9%20222023: -25,6%-25,6%20232024: 46,8%46,8%20242025: 49,5%49,5%2025

Cifra de afaceri: +21,8% față de anul anterior. Marja netă: 49,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,5 mil. lei+58,5% față de anul anterior
Datorii1,3 mil. lei-38,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri811,4 K lei947,2 K lei1,2 mil. lei+21,8% față de anul anterior
Rezultat net-207,8 K lei443,5 K lei570,7 K lei+28,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii532,5 K lei976,1 K lei1,5 mil. lei+58,5% față de anul anterior
Datorii2,5 mil. lei2,1 mil. lei1,3 mil. lei-38,4% față de anul anterior
Creanțe93,4 K lei127,9 K lei71,4 K lei-44,2% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri49,5%24,5%n=11.51046,8%27,4%n=11.469
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)54,7%54,8%n=9.14631,9%61,5%n=8.919
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)45,3%43,4%n=9.14668,1%37,2%n=8.919
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)95,4%16,5%n=9.14690,3%14,8%n=8.919
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)20,2%23,9%n=9.14314,5%24,4%n=8.916
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive36,9%90,3%n=11.00545,4%78,5%n=11.096
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,1×1,8×n=13.4840,14×2,13×n=13.619
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36022,29 zile109,46 zilen=10.83548,62 zile95,22 zilen=10.571
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.153.882 lei223.621 lein=7.785947.160 lei215.289 lein=7.881

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.153.882
Rezultat net
570.749
Angajați
1
Datorii
1.283.264
Active imobilizate
2.699.276
Active circulante
130.821
Capitaluri proprii
1.546.833
Venituri totale
1.163.888
Cheltuieli totale
558.522
Stocuri
—
Creanțe
71.438
Casă și conturi la bănci
59.383
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
947.160
Rezultat net
443.538
Angajați
1
Datorii
2.083.802
Active imobilizate
2.762.155
Active circulante
297.731
Capitaluri proprii
976.084
Venituri totale
953.403
Cheltuieli totale
485.765
Stocuri
—
Creanțe
127.923
Casă și conturi la bănci
169.808
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
811.361
Rezultat net
-207.795
Angajați
1
Datorii
2.457.643
Active imobilizate
2.847.591
Active circulante
142.598
Capitaluri proprii
532.546
Venituri totale
842.498
Cheltuieli totale
1.042.179
Stocuri
—
Creanțe
93.414
Casă și conturi la bănci
49.184
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.475.611
Rezultat net
739.351
Angajați
—
Datorii
2.802.696
Active imobilizate
2.794.960
Active circulante
745.154
Capitaluri proprii
739.966
Venituri totale
2.591.402
Cheltuieli totale
1.827.152
Stocuri
—
Creanțe
19.615
Casă și conturi la bănci
725.539
Cheltuieli în avans
2.548
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.586.704
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
257.055
Active imobilizate
15.225
Active circulante
2.836.159
Capitaluri proprii
2.641.066
Venituri totale
3.661.181
Cheltuieli totale
911.559
Stocuri
—
Creanțe
54.668
Casă și conturi la bănci
2.781.491
Cheltuieli în avans
46.737
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.775.824
Rezultat net
980.346
Angajați
0
Datorii
275.324
Active imobilizate
14.647
Active circulante
1.241.263
Capitaluri proprii
980.586
Venituri totale
1.794.072
Cheltuieli totale
764.716
Stocuri
0
Creanțe
2.519
Casă și conturi la bănci
1.238.744
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-07-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38838773
Număr de înregistrare
J40/1905/2018
Înmatriculare
12 februarie 2018
EUID
ROONRC.J40/1905/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
BARBU VĂCĂRESCU 164E Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BARBU VĂCĂRESCU 164E Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
18 iulie 2023
Înregistrare fiscală
20 ianuarie 2026
Telefon
0213186740 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DINDIN FRANCOIS HENRI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FHD MEDIA INTERNATIONAL S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 18.07.2023
Înregistrare fiscală
12 februarie 2018
Număr registrul comerțului
J40/1905/2018
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0213186740 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. BARBU VĂCĂRESCU, NR.164E, CORP B, ET.14, AP.B.14-1
Strada sediului
Str. Barbu Văcărescu
Numărul sediului
164E
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
CORP B
Strada domiciliului fiscal
Str. Barbu Văcărescu
Numărul domiciliului fiscal
164E
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
CORP B

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 5912 Rev. 2Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5913 Rev. 2Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 7311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI