Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FIDUCIANTIS SRL

FIDUCIANTIS SRL

CUI 26344385 · SRL· Loc. Buftea, Oraş Buftea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

FIDUCIANTIS SRL are sediul în Loc. Buftea, Oraş Buftea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+15%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,5 mil. lei, față de 2,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât2,7%

Marja netă calculată este 2,7% în 2025, față de 3,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-1,1%

Datoriile raportate sunt 1,7 mil. lei în 2025, față de 1,7 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,5 mil. lei+15% față de anul anterior2020: 973.3702021: 1.515.7082022: 2.087.2052023: 1.862.8972024: 2.206.6982025: 2.538.799
Rezultat net 202568,6 K lei-4,5% față de anul anterior2020: -83.7182021: 42.0122022: 168.1472023: 121.9922024: 71.8502025: 68.637
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025231 K lei-19,6% față de anul anterior2020: -61.8602021: -17.6832022: 150.4642023: 272.4562024: 287.3702025: 231.005
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 973,4 K lei973,4 K20202021: 1,5 mil. lei1,5 mil.20212022: 2,1 mil. lei2,1 mil.20222023: 1,9 mil. lei1,9 mil.20232024: 2,2 mil. lei2,2 mil.20242025: 2,5 mil. lei2,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-8,6%-0,3%8,1%2020: -8,6%-8,6%20202021: 2,8%2,8%20212022: 8,1%8,1%20222023: 6,5%6,5%20232024: 3,3%3,3%20242025: 2,7%2,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,9% · n=241

Cifra de afaceri: +15% față de anul anterior.Marjă netă 2,7% · -0,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024287,4 K lei
2025231 K lei

Datorii raportate

20241,7 mil. lei
20251,7 mil. lei

Disponibilități bănești

2024-101,9 K lei
2025-48,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,9 mil. lei2,2 mil. lei2,5 mil. lei+15% față de anul anterior
Rezultat net122 K lei71,9 K lei68,6 K lei-4,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii272,5 K lei287,4 K lei231 K lei-19,6% față de anul anterior
Datorii1,1 mil. lei1,7 mil. lei1,7 mil. lei-1,1% față de anul anterior
Creanțe891,2 K lei1,1 mil. lei1,1 mil. lei-2,8% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,7%3,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,9% (n=241) · 2024: 1,8% (n=272)

Rezultat / active (A+B)3,5%3,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,6% (n=202) · 2024: 0,6% (n=225)

Rezultat / capitaluri proprii29,7%25%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 10,7% (n=203) · 2024: 8,1% (n=227)

Vânzări per angajat2.538.799 lei2.206.698 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 401.270 lei (n=167) · 2024: 362.855 lei (n=203)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)11,9%14,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 21,8% (n=202) · 2024: 27,9% (n=225)

Datorii / active (A+B)88,6%86%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 79,4% (n=202) · 2024: 72,3% (n=225)

Ponderea activelor imobilizate10%6,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,4% (n=202) · 2024: 9,8% (n=225)

Active circulante / datorii totale1,02×1,09×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,98× (n=313) · 2024: 1,01× (n=349)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări151 zile178,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 68,4 zile (n=232) · 2024: 59,1 zile (n=262)

Stocuri în zile de vânzări103,7 zile147,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 111,4 zile (n=213) · 2024: 111,1 zile (n=234)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.538.799
Rezultat net
68.637
Angajați
1
Datorii
1.720.331
Active imobilizate
194.219
Active circulante
1.747.624
Capitaluri proprii
231.005
Venituri totale
2.565.059
Cheltuieli totale
2.473.233
Stocuri
731.045
Creanțe
1.064.642
Casă și conturi la bănci
-48.063
Cheltuieli în avans
9.493
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.206.698
Rezultat net
71.850
Angajați
1
Datorii
1.739.696
Active imobilizate
125.166
Active circulante
1.896.675
Capitaluri proprii
287.370
Venituri totale
2.231.796
Cheltuieli totale
2.141.984
Stocuri
903.581
Creanțe
1.094.972
Casă și conturi la bănci
-101.878
Cheltuieli în avans
5.225
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.862.897
Rezultat net
121.992
Angajați
1
Datorii
1.113.264
Active imobilizate
157.536
Active circulante
1.225.294
Capitaluri proprii
272.456
Venituri totale
1.879.586
Cheltuieli totale
1.741.620
Stocuri
346.116
Creanțe
891.206
Casă și conturi la bănci
-12.028
Cheltuieli în avans
2.890
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.087.205
Rezultat net
168.147
Angajați
1
Datorii
866.525
Active imobilizate
11
Active circulante
1.016.701
Capitaluri proprii
150.464
Venituri totale
2.105.516
Cheltuieli totale
1.916.603
Stocuri
316.066
Creanțe
642.801
Casă și conturi la bănci
57.834
Cheltuieli în avans
277
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.515.708
Rezultat net
42.012
Angajați
1
Datorii
982.513
Active imobilizate
11
Active circulante
964.346
Capitaluri proprii
-17.683
Venituri totale
1.520.528
Cheltuieli totale
1.463.191
Stocuri
299.185
Creanțe
524.602
Casă și conturi la bănci
140.559
Cheltuieli în avans
473
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
973.370
Rezultat net
-83.718
Angajați
2
Datorii
851.360
Active imobilizate
4.103
Active circulante
783.852
Capitaluri proprii
-61.860
Venituri totale
975.103
Cheltuieli totale
1.049.028
Stocuri
318.822
Creanțe
456.863
Casă și conturi la bănci
8.167
Cheltuieli în avans
1.545
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2009-12-18 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
26344385
Număr de înregistrare
J23/2974/2009
Înmatriculare
18 decembrie 2009
EUID
ROONRC.J23/2974/2009
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. RĂSĂRITULUI 60 Loc. Buftea, Oraş Buftea Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. RASARITULUI 60 BUFTEA ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 decembrie 2009
Înregistrare fiscală
3 ianuarie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BENEA IONUŢ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FIDUCIANTIS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.12.2009
Înregistrare fiscală
21 decembrie 2009
Număr registrul comerțului
J23/2974/2009
Cod CAEN
4644
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. BUFTEA, STR. RĂSĂRITULUI, NR.60
Cod poștal fiscal
70000
Strada sediului
Str. Răsăritului
Numărul sediului
60
Localitatea sediului
Orş. Buftea
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
70000
Strada domiciliului fiscal
Str. Răsăritului
Numărul domiciliului fiscal
60
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Buftea
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
70000

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
22 decembrie 2009
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
2 mai 2019
Actualizare TVA la încasare
17 iulie 2019
Publicare TVA la încasare
18 iulie 2019
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4644 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovLoc. Buftea, Oraş BufteaStrada RăsărituluiCAEN 4644
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI