Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FILANTROPIA SF. PANTELIMON S.R.L.

FILANTROPIA SF. PANTELIMON S.R.L.

CUI 41650760 · SRL· Municipiul Constanţa· Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

FILANTROPIA SF. PANTELIMON S.R.L. are sediul în Municipiul Constanţa și raportează activitatea activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+61,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 117,6 K lei, față de 73 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a crescut45,8%

Marja netă calculată este 45,8% în 2021, față de 40,9% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2021117,6 K lei+61,2% față de anul anterior2020: 72.9502021: 117.580
Rezultat net 202153,9 K lei+80,7% față de anul anterior2020: 29.8072021: 53.874
Angajați 20213Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 3
Capitaluri proprii 202154,2 K lei+101,2% față de anul anterior2020: 26.9282021: 54.174
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate059 K118 K2020: 73 K lei73 K20202021: 117,6 K lei117,6 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%22,9%45,8%2020: 40,9%40,9%20202021: 45,8%45,8%2021Reper 2021: mediana sectorului 11,7% · n=37

Cifra de afaceri: +61,2% față de anul anterior.Marjă netă 45,8% · +5 pp față de 2020

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202026,9 K lei
202154,2 K lei

Datorii raportate

202029,1 K lei
20216,2 K lei

Disponibilități bănești

202027,7 K lei
202158,6 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri73 K lei117,6 K lei+61,2% față de anul anterior
Rezultat net29,8 K lei53,9 K lei+80,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii26,9 K lei54,2 K lei+101,2% față de anul anterior
Datorii29,1 K lei6,2 K lei-78,7% față de anul anterior
Creanțe26,6 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Angajați33Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Marjă netă45,8%40,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 11,7% (n=37) · 2020: 14,6% (n=37)

Rezultat / active (A+B)89,2%53,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 2,1% (n=29) · 2020: 11,3% (n=28)

Rezultat / capitaluri proprii99,4%110,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 77% (n=41) · 2020: 64,6% (n=45)

Vânzări per angajat39.193 lei24.317 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2021: 66.205 lei (n=35) · 2020: 80.466 lei (n=33)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Capitaluri proprii / active (A+B)89,7%48%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 7,1% (n=29) · 2020: 48,7% (n=28)

Datorii / active (A+B)10,3%52%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 39,3% (n=29) · 2020: 30,7% (n=28)

Ponderea activelor imobilizate2,9%3,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 20,5% (n=29) · 2020: 6,1% (n=28)

Active circulante / datorii totale9,45×1,86×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 1,42× (n=54) · 2020: 1,94× (n=57)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20212020
Creanțe în zile de vânzări—131,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 65,6 zile (n=31) · 2020: 33,3 zile (n=29)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
117.580
Rezultat net
53.874
Angajați
3
Datorii
6.205
Active imobilizate
1.753
Active circulante
58.626
Capitaluri proprii
54.174
Venituri totale
117.580
Cheltuieli totale
62.530
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
58.626
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
72.950
Rezultat net
29.807
Angajați
3
Datorii
29.131
Active imobilizate
1.753
Active circulante
54.306
Capitaluri proprii
26.928
Venituri totale
73.072
Cheltuieli totale
42.581
Stocuri
—
Creanțe
26.616
Casă și conturi la bănci
27.690
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-24

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-23–2026-10-24 · verificat 2026-10-24.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41650760
Număr de înregistrare
J13/3220/2019
Înmatriculare
17 septembrie 2019
EUID
ROONRC.J13/3220/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
MANGALIEI 74 Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OU DANIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FILANTROPIA SF. PANTELIMON S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 12.05.2022
Înregistrare fiscală
17 septembrie 2019
Număr registrul comerțului
J13/3220/2019
Cod CAEN
8810
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, ŞOS. MANGALIEI, NR.74, CORP B, ET.P
Cod poștal fiscal
900111
Strada sediului
Şos. Mangaliei
Numărul sediului
74
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
900111
Detalii sediu
CORP B
Strada domiciliului fiscal
Şos. Mangaliei
Numărul domiciliului fiscal
74
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
900111
Detalii domiciliu fiscal
CORP B

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-24Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 8810
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI