Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FILIP FOODS S.R.L.

FILIP FOODS S.R.L.

CUI 45084052 · SRL· Sat Slava Rusă, Comuna Slava Cercheză

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FILIP FOODS S.R.L. are sediul în Sat Slava Rusă, Comuna Slava Cercheză. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-97%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,7 K lei, față de 121,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-1,3 K%

Marja netă calculată este -1,3 K% în 2025, față de -69,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+13,8%

Datoriile raportate sunt 287,1 K lei în 2025, față de 252,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,7 K lei-97% față de anul anterior2022: 6.2742023: 92.0152024: 121.9012025: 3.693
Rezultat net 2025-48,1 K lei+42,9% față de anul anterior2021: -6012022: -36.1622023: -112.9062024: -84.2832025: -48.118
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 32023: 32024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-278,9 K lei-20,9% față de anul anterior2021: -4012022: -36.5632023: -146.4692024: -230.7522025: -278.870
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate061 K122 K—20212022: 6,3 K lei6,3 K20222023: 92 K lei92 K20232024: 121,9 K lei121,9 K20242025: 3,7 K lei3,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.303%-649,2%4,5%Mediana sectorului (2025): 4,5% · n=34320212022: -576,4%-576,4%20222023: -122,7%-122,7%20232024: -69,1%-69,1%20242025: -1.303%-1.303%2025

Cifra de afaceri: -97% față de anul anterior. Marja netă: -1.303%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-278,9 K lei-20,9% față de anul anterior
Datorii287,1 K lei+13,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri92 K lei121,9 K lei3,7 K lei-97% față de anul anterior
Rezultat net-112,9 K lei-84,3 K lei-48,1 K lei+42,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii-146,5 K lei-230,8 K lei-278,9 K lei-20,9% față de anul anterior
Datorii256,6 K lei252,2 K lei287,1 K lei+13,8% față de anul anterior
Creanțe13,8 K lei12,5 K lei4,9 K lei-61% față de anul anterior
Angajați311+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-1.303%4,5%n=343-69,1%1,5%n=411
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-599,7%3,5%n=426-356,7%2,9%n=468
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)617,4%77%n=426389,9%76,2%n=468
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)66,7%47,3%n=42660,6%48,8%n=468
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-103,5%0%n=426-130,3%0%n=468
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,05×0,6×n=5680,1×0,54×n=636
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360476,39 zile75,42 zilen=31436,96 zile78,44 zilen=370
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360614,52 zile100,96 zilen=28120,6 zile101,26 zilen=316
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați3.693 lei194.437 lein=224121.901 lei151.252 lein=283

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.693
Rezultat net
-48.118
Angajați
1
Datorii
287.135
Active imobilizate
31.026
Active circulante
15.479
Capitaluri proprii
-278.870
Venituri totale
4.875
Cheltuieli totale
52.956
Stocuri
6.304
Creanțe
4.887
Casă și conturi la bănci
4.288
Cheltuieli în avans
3.333
Venituri în avans
41.573
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
121.901
Rezultat net
-84.283
Angajați
1
Datorii
252.246
Active imobilizate
39.215
Active circulante
25.483
Capitaluri proprii
-230.752
Venituri totale
83.184
Cheltuieli totale
166.248
Stocuri
6.977
Creanțe
12.515
Casă și conturi la bănci
5.991
Cheltuieli în avans
469
Venituri în avans
43.673
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
92.015
Rezultat net
-112.906
Angajați
3
Datorii
256.603
Active imobilizate
47.792
Active circulante
125.896
Capitaluri proprii
-146.469
Venituri totale
177.163
Cheltuieli totale
289.149
Stocuri
104.450
Creanțe
13.833
Casă și conturi la bănci
7.613
Cheltuieli în avans
268
Venituri în avans
63.822
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.274
Rezultat net
-36.162
Angajați
3
Datorii
103.050
Active imobilizate
44.834
Active circulante
145.823
Capitaluri proprii
-36.563
Venituri totale
247.702
Cheltuieli totale
283.798
Stocuri
58.786
Creanțe
64.734
Casă și conturi la bănci
22.303
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
124.170
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-601
Angajați
1
Datorii
709
Active imobilizate
108
Active circulante
200
Capitaluri proprii
-401
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
601
Stocuri
—
Creanțe
200
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 97% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 97% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-10-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45084052
Număr de înregistrare
J2021000668368
Înmatriculare
20 octombrie 2021
EUID
ROONRC.J2021000668368
Formă juridică
SRL
Sediu social
STRADA MARE 454 Sat Slava Rusă, Comuna Slava Cercheză Tulcea
Adresă fiscală
Str STRADA MARE 454 Slava Rusă TULCEA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 octombrie 2021
Înregistrare fiscală
10 noiembrie 2025
Telefon
0722204395 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FILIP VIORICA-ŞTEFANIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FILIP FOODS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.10.2021
Înregistrare fiscală
20 octombrie 2021
Număr registrul comerțului
J36/668/2021
Cod CAEN
8559
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Babadag

Contact și adrese

Telefon
0722204395 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TULCEA, SAT SLAVA RUSĂ COM. SLAVA CERCHEZA, STR. STRADA MARE, NR.454, CLADIREA C1
Cod poștal fiscal
827201
Strada sediului
Str. Strada Mare
Numărul sediului
454
Localitatea sediului
Sat Slava Rusă Com. Slava Cercheza
Județul sediului
TULCEA
Codul poștal al sediului
827201
Detalii sediu
Cladirea C1
Strada domiciliului fiscal
Str. Strada Mare
Numărul domiciliului fiscal
454
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Slava Rusă Com. Slava Cercheza
Județul domiciliului fiscal
TULCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
827201
Detalii domiciliu fiscal
Cladirea C1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 7740 Rev. 3Leasing cu bunuri intangibile (cu excepția lucrărilor care fac obiectul drepturilor de autor)

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TulceaSat Slava Rusă, Comuna Slava CerchezăStrada MareCAEN 1039
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI