Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FIN NOM FOOD S.R.L.

FIN NOM FOOD S.R.L.

CUI 43467221 · SRL· Sat Ivăneşti, Comuna Livezeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

FIN NOM FOOD S.R.L. are sediul în Sat Ivăneşti, Comuna Livezeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+18,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 497,6 K lei, față de 419 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut12,2%

Marja netă calculată este 12,2% în 2025, față de 3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+430,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025497,6 K lei+18,8% față de anul anterior2021: 282.2262022: 628.9922023: 372.0552024: 418.9952025: 497.593
Rezultat net 202560,5 K lei+386,2% față de anul anterior2020: -4.2122021: 17.5222022: 68.8492023: 37.7302024: 12.4462025: 60.511
Angajați 20252+0% față de anul anterior2021: 22022: 32023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202560,8 K lei+100,1% față de anul anterior2020: -4.0122021: 13.5102022: 82.3592023: 39.6512024: 30.3572025: 60.752
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0314 K629 K—20202021: 282,2 K lei282,2 K20212022: 629 K lei629 K20222023: 372,1 K lei372,1 K20232024: 419 K lei419 K20242025: 497,6 K lei497,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6,1%12,2%Mediana sectorului (2025): 1,2% · n=754320202021: 6,2%6,2%20212022: 10,9%10,9%20222023: 10,1%10,1%20232024: 3%3%20242025: 12,2%12,2%2025

Cifra de afaceri: +18,8% față de anul anterior. Marja netă: 12,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii60,8 K lei+100,1% față de anul anterior
Datorii30,4 K lei+10,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri372,1 K lei419 K lei497,6 K lei+18,8% față de anul anterior
Rezultat net37,7 K lei12,4 K lei60,5 K lei+386,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii39,7 K lei30,4 K lei60,8 K lei+100,1% față de anul anterior
Datorii15,3 K lei27,6 K lei30,4 K lei+10,1% față de anul anterior
Creanțe3,1 K lei7,1 K lei37,7 K lei+430,2% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri12,2%1,2%n=7.5433%1,6%n=12.449
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)66,6%8,1%n=7.31452,3%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)33,4%90,9%n=7.31447,7%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,1%37%n=7.3146,4%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)66,4%0,1%n=7.30421,5%0,4%n=11.739
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,6%16,6%n=5.34641%24,9%n=8.635
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,96×0,48×n=10.1191,97×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36027,25 zile19,85 zilen=7.0176,1 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3606,6 zile17,17 zilen=6.4559,73 zile16,79 zilen=10.605
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați248.797 lei172.895 lein=6.066209.498 lei160.100 lein=10.403

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
497.593
Rezultat net
60.511
Angajați
2
Datorii
30.437
Active imobilizate
997
Active circulante
90.192
Capitaluri proprii
60.752
Venituri totale
508.839
Cheltuieli totale
433.858
Stocuri
9.118
Creanțe
37.660
Casă și conturi la bănci
43.414
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
418.995
Rezultat net
12.446
Angajați
2
Datorii
27.638
Active imobilizate
3.686
Active circulante
54.309
Capitaluri proprii
30.357
Venituri totale
433.447
Cheltuieli totale
409.558
Stocuri
11.319
Creanțe
7.103
Casă și conturi la bănci
35.887
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
372.055
Rezultat net
37.730
Angajați
2
Datorii
15.252
Active imobilizate
22.037
Active circulante
32.866
Capitaluri proprii
39.651
Venituri totale
375.736
Cheltuieli totale
334.324
Stocuri
11.255
Creanțe
3.132
Casă și conturi la bănci
18.479
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
628.992
Rezultat net
68.849
Angajați
3
Datorii
14.938
Active imobilizate
40.720
Active circulante
56.577
Capitaluri proprii
82.359
Venituri totale
641.356
Cheltuieli totale
566.864
Stocuri
7.641
Creanțe
4.127
Casă și conturi la bănci
44.809
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
282.226
Rezultat net
17.522
Angajați
2
Datorii
55.262
Active imobilizate
57.725
Active circulante
11.047
Capitaluri proprii
13.510
Venituri totale
287.387
Cheltuieli totale
267.049
Stocuri
6.527
Creanțe
3.407
Casă și conturi la bănci
1.113
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-4.212
Angajați
—
Datorii
44.974
Active imobilizate
34.636
Active circulante
6.326
Capitaluri proprii
-4.012
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
4.212
Stocuri
—
Creanțe
200
Casă și conturi la bănci
6.126
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-12-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43467221
Număr de înregistrare
J2020001616260
Înmatriculare
17 decembrie 2020
EUID
ROONRC.J2020001616260
Formă juridică
SRL
Sediu social
BUJORULUI 34E Sat Ivăneşti, Comuna Livezeni Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str BUJORULUI 34E Ivăneşti MUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 decembrie 2020
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FINNA BALAZS ATTILA
administrator
FINNA ZSUZSANNA-NOEMI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FIN NOM FOOD S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.12.2020
Înregistrare fiscală
17 decembrie 2020
Număr registrul comerțului
J2020001616260
Cod CAEN
5612
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, SAT IVĂNEŞTI COM. LIVEZENI, STR. BUJORULUI, NR.34E
Cod poștal fiscal
547368
Strada sediului
Str. Bujorului
Numărul sediului
34E
Localitatea sediului
Sat Ivăneşti Com. Livezeni
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
547368
Strada domiciliului fiscal
Str. Bujorului
Numărul domiciliului fiscal
34E
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ivăneşti Com. Livezeni
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
547368

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 3Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşSat Ivăneşti, Comuna LivezeniCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI