Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FIRUL IERBII PRODUCTIONS S.R.L.

FIRUL IERBII PRODUCTIONS S.R.L.

CUI 41142134 · SRL· Municipiul Piatra Neamţ

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

FIRUL IERBII PRODUCTIONS S.R.L. are sediul în Municipiul Piatra Neamţ. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+12,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 34,4 K lei, față de 30,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut70,2%

Marja netă calculată este 70,2% în 2025, față de -190,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+24%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202534,4 K lei+12,7% față de anul anterior2020: 54.2232021: 81.9592022: 167.6362023: 121.8552024: 30.5652025: 34.435
Rezultat net 202524,2 K lei+141,5% față de anul anterior2020: -5.7602021: -7.2752022: 42.5632023: 18.8882024: -58.2512025: 24.182
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 22021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20255,4 K lei+128,8% față de anul anterior2020: -3582021: -7.6332022: 34.9312023: 37.5142024: -18.7622025: 5.406
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate084 K168 K2020: 54,2 K lei54,2 K20202021: 82 K lei82 K20212022: 167,6 K lei167,6 K20222023: 121,9 K lei121,9 K20232024: 30,6 K lei30,6 K20242025: 34,4 K lei34,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-190,6%-60,2%70,2%Mediana sectorului (2025): 24,1% · n=28282020: -10,6%-10,6%20202021: -8,9%-8,9%20212022: 25,4%25,4%20222023: 15,5%15,5%20232024: -190,6%-190,6%20242025: 70,2%70,2%2025

Cifra de afaceri: +12,7% față de anul anterior. Marja netă: 70,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii5,4 K lei+128,8% față de anul anterior
Datorii6,8 K lei-77,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri121,9 K lei30,6 K lei34,4 K lei+12,7% față de anul anterior
Rezultat net18,9 K lei-58,3 K lei24,2 K lei+141,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii37,5 K lei-18,8 K lei5,4 K lei+128,8% față de anul anterior
Datorii28,8 K lei29,9 K lei6,8 K lei-77,4% față de anul anterior
Creanțe17,9 K lei9,8 K lei12,1 K lei+24% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri70,2%24,1%n=2.828-190,6%26,2%n=2.864
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive447,3%51,8%n=2.763—44,2%n=2.820
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,8×1,74×n=3.3570,37×2,32×n=3.343
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360127,01 zile96,61 zilen=2.609115,38 zile83,58 zilen=2.616
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați34.435 lei185.600 lein=1.82330.565 lei183.705 lein=1.873

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
34.435
Rezultat net
24.182
Angajați
1
Datorii
6.753
Active imobilizate
—
Active circulante
12.159
Capitaluri proprii
5.406
Venituri totale
99.452
Cheltuieli totale
74.296
Stocuri
—
Creanțe
12.149
Casă și conturi la bănci
10
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.565
Rezultat net
-58.251
Angajați
1
Datorii
29.867
Active imobilizate
—
Active circulante
11.105
Capitaluri proprii
-18.762
Venituri totale
30.581
Cheltuieli totale
88.526
Stocuri
—
Creanțe
9.796
Casă și conturi la bănci
1.309
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
121.855
Rezultat net
18.888
Angajați
1
Datorii
28.806
Active imobilizate
9.941
Active circulante
58.959
Capitaluri proprii
37.514
Venituri totale
121.971
Cheltuieli totale
102.047
Stocuri
116
Creanțe
17.905
Casă și conturi la bănci
40.938
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.580
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
167.636
Rezultat net
42.563
Angajați
1
Datorii
34.660
Active imobilizate
27.555
Active circulante
43.392
Capitaluri proprii
34.931
Venituri totale
196.790
Cheltuieli totale
152.584
Stocuri
—
Creanțe
17.362
Casă și conturi la bănci
26.030
Cheltuieli în avans
1.224
Venituri în avans
2.580
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
81.959
Rezultat net
-7.275
Angajați
1
Datorii
70.445
Active imobilizate
71.844
Active circulante
2.877
Capitaluri proprii
-7.633
Venituri totale
115.669
Cheltuieli totale
122.124
Stocuri
—
Creanțe
1.261
Casă și conturi la bănci
1.616
Cheltuieli în avans
19.802
Venituri în avans
31.711
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
54.223
Rezultat net
-5.760
Angajați
2
Datorii
59.900
Active imobilizate
120.690
Active circulante
3.771
Capitaluri proprii
-358
Venituri totale
118.061
Cheltuieli totale
123.297
Stocuri
—
Creanțe
1.894
Casă și conturi la bănci
1.877
Cheltuieli în avans
481
Venituri în avans
65.400
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-05-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41142134
Număr de înregistrare
J2019000660277
Înmatriculare
20 mai 2019
EUID
ROONRC.J2019000660277
Formă juridică
SRL
Sediu social
Mihai Viteazul 36 A1 Municipiul Piatra Neamţ Neamţ · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Mihai Viteazul 36 Piatra Neamţ NEAMŢ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 mai 2019
Înregistrare fiscală
12 ianuarie 2026
Telefon
0753476315 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEGURĂ IOANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FIRUL IERBII PRODUCTIONS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.05.2019
Înregistrare fiscală
20 mai 2019
Număr registrul comerțului
J2019000660277
Cod CAEN
8559
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ

Contact și adrese

Telefon
0753476315 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, STR. MIHAI VITEAZUL, NR.36, BL.A1, SC.A, ET.P, AP.3
Cod poștal fiscal
610262
Strada sediului
Str. Mihai Viteazul
Numărul sediului
36
Localitatea sediului
Mun. Piatra Neamţ
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
610262
Strada domiciliului fiscal
Str. Mihai Viteazul
Numărul domiciliului fiscal
36
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piatra Neamţ
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
610262

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

38 activități autorizate

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 5811 Rev. 3Activități de editare a cărților

CAEN 5812 Rev. 3Activități de editare a ziarelor

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 5911 Rev. 3Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5920 Rev. 3Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6010 Rev. 3Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio

CAEN 6020 Rev. 3Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7220 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7411 Rev. 3Activități de design industrial și vestimentar

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8696 Rev. 3Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă

CAEN 8699 Rev. 3Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

CAEN 8810 Rev. 3Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane cu dizabilități aflate în incapacitate de a se îngriji singure

CAEN 8891 Rev. 3Activități de îngrijire zilnică pentru copii

CAEN 9011 Rev. 3Activități de creație literară și compoziție muzicală

CAEN 9012 Rev. 3Activități de creație în domeniul artelor vizuale

CAEN 9013 Rev. 3Alte activități de creație artistică

CAEN 9039 Rev. 3Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţMunicipiul Piatra NeamţCAEN 5911
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI